Skocz do zawartości
to1mas

ZeoStart2 a absorbery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy podczas stosowania ZeoStartu2 należy wyciągnąć wszystkie absorbery na PO4 i NO3.

Stosuje jako absorbery Rowe i Purigen.

ZeoStart Stosuje od półtorej miesiąca i nie widze żadnego spadku PO4 i NO3.

Czytałem stare posty i cośtam ktoś napomkną że rowa osłabia działanie zeostartu. A jak to sie ma do purigenu, czy też osłabia działanie


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absorbery wyjmij, a ile lejesz ZS2 na swój baniak?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leje 1 ml na jakieś 480 l wody netto

A czy węgiel aktywny też usunąć ? Bo w metodzie zeovit to raczej zalecają użycie.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lejesz duzo za duzo ZS2,4-5 krople na dzien to max.Wegiel zostaw.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeżeli mam bardzo dużą obsadę akwarium i jest przerybione to może te 10 kropli nie bedzie zadużo ? (sprawdziłem że 10 kropli to 1 ml)


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz na www.zeovit.com i zobacz ile ludzie leja na swoje baniaki.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten litraż tak jak Peniek napisał, 2 krople rano, dwie wieczorem, lejesz dużo za dużo, dlatego nie działa.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomas nie wiem co tam masz za przyrzad do kropli, ale na pewno 1ml to duzo wiecej niz 10 kropli. poza tym przy 1ml na dobe to juz musisz miec niezly sajgon w baniaku. a tak wogole jak masz mocno przerybiony baniaka to i zeostart ci nie pomoze. zeostart to jest dla ludzi, dla ktorych rybki sa dodatkiem do spsow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyrzad do kropli kupiłem w aptece i wlałem do niego 1ml i policzyłem krople, są różne przyrzady które mają większe lub mniejsze kropelki. Wiem kidult że rybki to jest dodatek, ale jak zaczynałem z morszczyzna to miałem takiego fajnego doradce który mi wciskał co popadnie. On wyszedł z założenia, że jako początkujący morszczak to poprostu popadaja mi rybcie i tyle, a tu sie okazało że przez rok strat było nie wiele i rybcie urosły i koralowce urosły no i baniaczek sie zrobił zamały.

Stawiam teraz nowy baniak 200x60x100 to tam już nie bede miał przerybienia.

Czyli mam rozumieć że jak leje zadużo zs2 to on po prostu nie działa ?


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń z ZS wynika że przy dużym przedawkowaniu ani nie widać objawow przedawkowania ani działania, przy malym przedawkowaniu widać działanie ale też widać objawy przedawkowania, dopiero jak ustali się odpowiednią dawkę to nie widać objawów przedawkowania, a parametry są żyleta.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie wodka lepsza, daje w przeliczeniu na wodke 2.4ml na dobe na baniak 800L w 24 dawkach i jest kozak w porownaniu do ZS2, aha i do tego 1g glukozy dziennie. musialem zwiekszyc karmienie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidult jeżeli możesz przesłałbyśmi na priva jak przygotować ten roztwór


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.