Skocz do zawartości
Wieczny

220L Na Słono

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

A więc po wielu miesiącach przemyśleń i zgłębiania wiedzy na temat akwarystyki morskiej w końcu postanowiłem założyć pierwsze moje morskie akwarium wcześniej już marzyłem by mieć morskie ale jak wiadomo wydatki nie małe i czasu tez nie było bo szkoła a teraz w końcu mogę zrealizować swoje marzenie :unworthy: chciałem też podziękować za cenne wskazówki i porady dla forumowiczów i mam tez nadzieję że dalej będą mi pomagać :D bo nie będę ukrywał że to dla mnie nowe doświadczenie choć akwarystyką interesuję się już nie mały czas, może tyle na wstępie a teraz przejdę do tematu.

Sprzęt:

Akwarium ( 220L ) 100x55x40h

Sump ( 72L ) 60x30x40h

Belka Oświetleniowa 4x T5 39W

Pompa Obiegowa AM OR2500

Pompy cyrkulacyjne 2x JVP-102

Odpieniacz H&S A-150-F2001 + pompa dozująca NJ 800

Grzałka JBL 300W

Szafka Drewniana 120x60x80

Fotki Mojego Baniaka

obraz003an.jpg

Uploaded with ImageShack.us

obraz004zt.jpg

Uploaded with ImageShack.us

obraz009np.jpg

Uploaded with ImageShack.us

obraz010m.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Tak wygląda teraz jutro planuje sprawdzenie szczelności hydrauliki śrubunki 2x 25mm ( Spływ Rewizja ) 1x 20mm ( Powrót ) tak że jutro próbne zalewanie słodka wodą, tak że fotki wkleję na pewno we wtorek, przy okazji sprawdzę czy będzie trzeba wyciszać pompy liczę tez na wasze komentarze i oceny.

Moje wcześniejsze akwarium.

obraz021fn.jpg

Uploaded with ImageShack.us


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i akwa zostało zalane chodzi już ponad 24h nic nie cieknie więc jest OK :clowning tylko trochę martwi mnie głośność pompy i wody wlewającej się do komina bo słychać jakby wodospad był, wodę jeszcze dziś spuszczę i wysuszę akwarium i będę czekał na skałę.

fotki z zalanego akwa

obraz016qb.jpg

Uploaded with ImageShack.us

obraz017ax.jpg

Uploaded with ImageShack.us

obraz020ht.jpg

Uploaded with ImageShack.us

obraz018j.jpg

Uploaded with ImageShack.us


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie po wielkim oczekiwaniu na skałę przyszedł dzień dzisiejszy :thumbsup: 22kg żywej skały z ReefShopu dzięki Seb za wybieranie, skała jest ustawiona byle jak bo i tak co dwa dni będę ją zmieniał by ją owiewało z każdych stron.Dam kilka fotek akwa i to co mi udało się złapać na szybkiego,oczywiście widziałem muszle łażące po skale ale znikły gdzieś :/

obraz027mj.jpg

Uploaded with ImageShack.us

obraz028dr.jpg

Uploaded with ImageShack.us

obraz029hr.jpg

Uploaded with ImageShack.us

obraz030v.jpg

Uploaded with ImageShack.us

obraz032o.jpg

Uploaded with ImageShack.us

To co udało mi się złapać, co to jest zaznaczone??

obraz022oj.jpg

Uploaded with ImageShack.us

obraz044o.jpg

Uploaded with ImageShack.us

qewqeqwewqe.jpg

Uploaded with ImageShack.us

obraz060i.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Fotki postaram się w nocy porobić jak coś znajdę :D

oświetlenie na razie jest wyłączone ale od jutra zaczynam świecić.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka cudna modlicha, ja też chcę taką :icon_love:

Robaczek wygląda jak Peanut worm.

Powodzenia z baniaczkiem :)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale piękny okaz modliszki ;) myślałeś żeby ją hodować gdzieś w oddzielnym akwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie zastanawiałem się nad tym, ale jeśli by ktoś był chętny ją przygarnąć to chętnie zapraszam do mnie :D


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mozesz przedluzyc rure w kominie, lub zainstalowac durso, jesli tam masz wodospad.

Poziom wody w kominie moze byc rowny z dolna krawedzia wycienc w grzebieniu. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet nie mam wodospadu, głośniej słyszę odpieniacz jak wylewa wodę :p choć dałem mu rurki, muszę skołować jakiś aparat bo mam jakiegoś FUJIFILM FINEPIX Z ale słabe fotki robi, a już zobaczyłem dwie apitasie, rórówke malutką czerwona, i jakiegoś kraba z muszlą czarne nogi tylko mi pokazał, postaram się złapać go na fotce. Czy jak zacznę świecić 30min blue później dołączę białe na 4h i na koniec 30min blue i co 2 dni dodawać po 15min było by dobrze????


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten robal na przed ostatnim zdjęciu to jest ISOPOD bo tylko do niego jest podobny, bo widziałem 2szt w akwa :realmad:


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie ,szkoda tylko że szafka jest wieksza od akwarium


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Super się zapowiada :)

Ja tylko z przerażeniem patrzę na te listwy w szafce z sumpem, u mnie jakiś miesiąc temu doszło do zwarcia i zapłonu. Z winy parującej wody. Bezpiecznik nie zadziałał i zapalił się przedłużacz i wtyczka. Dobrze że ktoś był w domu bo mogło być bardzo źle. Wtyczka zlepiła się z przedłużaczem w jedno. Od tamtego dnia zrezygnowałem z takiego wygodnego mocowania listw i trzymam je zawinięte w worki foliowe żeby uniknąć skraplającej się wilgoci.

U Ciebie tyle dobrze, że nie są bezpośrednio nad sumpem jak kiedyś u mnie i innych na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej szafce stało wcześniej akwa 300L i mi została, może ja wymienię ale to w przyszłości razem z baniakiem :D a co do tych listw to one są odgrodzone ścianką, i tylko u góry jest około 3cm na przejście dla kabli, dodatkowo są tam 2 wiatraczki także nie powinno się nic stać.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś układałem skałę i wyszło mi coś takiego,wszystko trzyma się dość solidnie tylko zastanawia mnie czy skała może się o szybę tylną też opierać bo tak mam ułożone czy lepiej ułożyć ja w nie wielkiej odległości od szyby???? we wtorek dołożę jeszcze 3kg by było 25kg.

o to fotki.

obraz004sy.jpg

Uploaded with ImageShack.us

obraz005bm.jpg

Uploaded with ImageShack.us


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zachować odstęp od szyby, poprawia to cyrkulację za skałą, no i jedno miejsce gromadzenia się syfu mniej.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po małym przemeblowaniu wyszło kilka żyjątek w tym krab z muszlą mały ślimak z muszlą i ślimak bez muszli koloru szarego, niestety ślimakom zdjęć nie udało mię zrobić bo mój pro aparat rozmazuje :/ a oto krabik prawdopodobnie jest jeszcze jeden taki sam.

obraz004ux.jpg

Uploaded with ImageShack.us


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krabik wygląda na pustelnika.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały Up zdjęcia robiłem najlepiej jak umiałem a i tak do :mooning mi wyszły ale postaram się lepiej.

obraz022be.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Mam pytanie może fotka nie zbyt wyraźna ale jest to możliwe że apitasie rosną w grupce????

obraz021sr.jpg

Uploaded with ImageShack.us

obraz010nz.jpg

Uploaded with ImageShack.us


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fotka wyraźna mniej lub bardziej a to nie są aiptasie tylko meduzy osiadłe ;) zostaw!

co do robali to:

- wg mnie to kiełż - ta mniejsza istota

- i bardzo pożyteczny zwierzak ten drugi z foto zaznaczony czarnym kółkiem a mianowicie Phascolosoma cf. nigrescens (podobne do dżdżownicy)

jeżeli jeszcze nie "odeszły to ja bym proponował przynajmniej Phascolosoma cf. nigrescens pozostawić w akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhy, teraz tylko mam problem z cyrkulacja i ustawieniem jej by nie było martwych stref, a w baniaku będą same miękkasy i tez pralki nie może być :wallbash: i tak źle i tak nie dobrze ehhh


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na moje to trzeba się przyglądać żeby to nie była Hydractinia...

No tak przyglądając się szczegółowo to niby to podobne, oby to nie było to :crybaby:

a zapytam jeszcze dla ciekawości wygrał ktoś z tym walkę????


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotti dla mnie to na 99% meduzy

hydractiny są ciut inne i większe...

jeżeli to będą jednak hydractiny to był niedawno opisywany skuteczny sposób polegający na podnoszeniu magnezu do wartości około 2000, poszukaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu powołam się na Mistrza Zielonego Mintaja :

Znowu będzie że się czepiam ale nie umiem się powstrzymać :clowning Nie ma czegoś takiego jak osiadła meduza, jak jest przyczepione to jest to polip, jak pływa- meduza.

:)

Edytka :

No oby kubek miał rację, w sensie, żeby to nie były hydroidy. Ale jeśli tak - reaguj błyskawicznie, wyjmuj skałę i dokładnie odłup miejsce ich występowania z zapasem. Ten Mg 2000+ to chyba był sposób na Bryopsis :)

Pozdrawiam :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no dobra ;) ale jak się napisze "osiadła meduza" to większość z nas wie o co chodzi ;)

a dokładnie chodzi o:

http://pl.reeflex.net/tiere/2356_Nausithoe_sp..htm

Zwracam honor :czapki z głów:)

Byłem święcie przekonany że zawsze było to mylone, a jednak takie cudaki są, dzięki wielkie za wyprowadzenie mnie z błędu :)

Ale Wiecznemu i tak radze być na baczności :D

Pozdrawiam

Gott


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.