Skocz do zawartości
jjablonski

Doświetlenie akwarium 2500l

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam pomysłu na doświetlenie boków i dodanie niebieskiego w akwarium o wymiarach 250x100x100. Teraz są 4x250W w HQI 14k (Ocean Light 2x250) i z tyłu 2x2x80W Blue plus. Jest dość biało i boki ciemne.

Po bokach jest około 30 cm wojlej przestrzeni a z tyłu gdzie jest teraz 2x 2x80w jest około łącznie 40 cm za HQI.

Z przodu przed HQI jest około 20 cm wolnej porzestrzeni.

Mój pierwszy pomysł to dodać z przodu http://www.zoolight.pl/product-pol-660--147-5cm-2x80W-oprawa-AquaLux.html z 80W blue plus

a po bokach http://www.zoolight.pl/product-pol-658--87-5cm-2x39W-oprawa-AquaLux.html z 39W Ati blue plus.

Łącznie będzie 2x 2x80W (tył) + 2x80W (przód) + 2x2x39W (boki) = 636W niebieskiego, czy przełamie to biały?

Co o tym sądziecie i co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wsadzil 3x400W RADIUM 20000K - 900zł na balastach magnetycznych + 600zł i lumenarcach (max) 600zł = 2100zł

do tego (2+2+2+2) x 54W T5 + odblysniki ATI + stateczniki + oprawki = ok. 1500zł

a ten zlom co wisi oddal biednym dzieciom :clowning i nie bawil sie w sztukowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#349327 KIDULT :

ja bym wsadzil 3x400W RADIUM 20000K - 900zł na balastach magnetycznych + 600zł i lumenarcach (max) 600zł = 2100zł

do tego (2+2+2+2) x 54W T5 + odblysniki ATI + stateczniki + oprawki = ok. 1500zł

a ten zlom co wisi oddal biednym dzieciom :clowning i nie bawil sie w sztukowanie

Tez tak mysle. Duze lumenarki ladnie pokryja cale dno swiatlem i dodadza kopa. Przy 100cm wysokosci watpie czy 250W da rade. A co do barwy swiatla to tez przy wymianie zarnikow bede celowal w 20kk.

PS: mega baniaczek sie szykuje. Szacun :waving.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#349328 Kubaaas :

PS: mega baniaczek sie szykuje. Szacun :).

Kubass

ten baniaczek już żyje od 5 lat, stoi nawet niedaleko odemnie, trzeba go tylko doświetlić :clowning

jjablonski

w piątek obejrzę to akwarium, zobaczymy co da się zrobić :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys wstawil zdjecie akwarium to tez bym cos doradzil :clowning

Te lampy z linkow fajna sprawa. Solidne i eleganckie, ale co z temepratura pracy i zywotnoscia swietlowek?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybkiego, żeby nie wdawać się w koszta, zamień miejscami to 2x80, które już jest i daj na przód (nie wiem jak masz stelaż rozwiązany, czy wystarczy go obrócić, czy belka jest osobno i można ją przenieść). Gwarantuję, że będzie bardziej niebiesko. A jak chcesz koniecznie pozbyć się kasy, to KIDULT i Kubaaas dobrze prawią :clowning


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma takie szklo to 3600 na komplet oswietlenia chyba nie jest wygurowana cena, a bedzie na pewno dobrze zrobione. chyba ze za jakis czas znowu chcesz poprawiac, to zrob jak premiero radzi :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden pomysł mi wpadł , wiszące HQI obrócić tak by wisiały w poprzek po bokach a w środek dać 2 x lumenarc po 400W 2000k. Wteby nie było by T5 tylko 4x250W 14k i 2x 400W 20k.

Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy te T5-tki ladnie wybarwiaja korale, choc 20000 K HQI brzmi fajnie. Mialem 20000 HQI 250-tki i kolory byly ok.

Myslales o polozeniu dwoch podwojnych belek T5 39W po bokach w poprzek akwarium ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z HQI w poprzek upadł, będzie wystawać poza akwarium.

@Stani cały czas o tym myślę ale szukam jakiejś alternatywy do 8x39W - dużo kabli a mało światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIDULT, a Ty jak zawsze. :clowning Nie można Ciebie nawet pochwalić, bo też odbierasz to jako złą monetę - przecież poparłem Twój pomysł.:waving


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcale nie. tylko trzeba odwiezc kolege od pomyslow sztukowania, doklejania, dokladania, przekladania, przekrecania bo to dobrze nie wrozy.

a wg mnie najlepsze kolory korale maja pod radium 20000K a nie pod T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.