Skocz do zawartości
Iceberg

woda z morza...

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zrobilem podmiane na morskiej wodzie po raz piaty.Miekasy jakby bardziej napompowane, a reszta mieszkancow zachowuje sie i wyglada "normalnie", wiec nowy baniak(juz u mnie stoi :thumbsup: ) bedzie odpalony na 50/50.Czyli polowa wody z mojego starego szkielka, a druga polowa wody z morza.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rogalov, miałeś mi dać znać jak będziesz jechał o ty nie dobry :veryangry::realmad:

A tak wracając do tematu to jak ją przechowywać żeby starczyło na kilka podmnianek,

myślałem o beczce, pompie cyrkulacyjnej, grzałce i braku światła. Jak długo tak można trzymać, ktoś wie??


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rogalov, miałeś mi dać znać jak będziesz jechał o ty nie dobry :veryangry::realmad:

A tak wracając do tematu to jak ją przechowywać żeby starczyło na kilka podmnianek,

myślałem o beczce, pompie cyrkulacyjnej, grzałce i braku światła. Jak długo tak można trzymać, ktoś wie??

Za jakis czas jade po 200 litrow, wiec pokaze Ci moje sekretne miejsce :harhar:

Ja wkladam wegiel na 24 godziny i napowietrzam, to wszystko.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam duże baniaki i busa mogę pomóc :D, a węgiel po co, tak konkretnie??

Ja ostatnio byłem na wycieczce i wlałem do akwa jakieś 4L i powiem że

reakcja widoczną na tak małą ilość, byłem zaskoczony :thumbup: , także mam ochotę zrobić podmianę teraz conajmniej 20L.


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wegiel tak zapobiegawczo, dla wlasnego spokoju.Wegiel nie zaszkodzi, a moze jedynie pomoc.

Ja tam zawsze "dmucham na zimne" ;)

P.S Ja wlewam okolo 50 litrow jednorazowo.

Edytowane przez rogalov (wyświetl historię edycji)

4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta, stosowałem wodę z oceanu przez 5 tygodni ale lenistwo zwyciężyło, skakanie po śliskich skałach mnie dobiło. Teraz po przeprowadzce (k... ile tego było po 11 latach :wallbash: ) mam do oceanu 100 m i super dojście, więc chciałbym zasięgnąć opinii forumowiczów co leją ocean do baniaka jakie są efekty takich podmianek, dodam że nie chodzi o kasę na sól tylko o naturalne zasilanie zbiornika w mikroelementy.


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chej, oceaniści, odezwijta się, Grzegorz, Icberg, cała reszta...


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w Loroparku dlaczego w akwariach rafowych nie uzywaja wody z oceanu :) meczylem ich troche pytaniami morszczaka :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Londyn nie ma dostepu do morza :no , aczkolwiek kilka raz bedac nad morzem bralem wode, badalem nie tyko ja i parametry swietne.

W Plymounth w National Marine Aquarium jada na wodzie z morza , ale czy we wszystkich systemach reki na dam sobie uciac.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak mnie ciekawi jakie jest zasolenie takiej wody (UK/IE)?? takie samo jak np. w morzu czerwonym??


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak mnie ciekawi jakie jest zasolenie takiej wody (UK/IE)?? takie samo jak np. w morzu czerwonym??

Ja jak startowałem z nowym baniakiem to przywiozłem z Chorwacji 110 litrów wody morskiej ( mieszkałem na Hwarze na totalnym odludziu więc nie było obaw o jakies większe zanieczyszczenie ), reszta była ze starego akwarium ok 45 litrów, i RODI.

Zmierzyłem zasolenie tej wody z Adriatyku 1031, specjalnych plag nie było.


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w Loroparku dlaczego w akwariach rafowych nie uzywaja wody z oceanu :) meczylem ich troche pytaniami morszczaka :)

No już nie bądź taki, nie każ mi jechać do Puerto ponad 100 km tylko powiedz czego się dowiedziałeś :thumbup:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak mnie ciekawi jakie jest zasolenie takiej wody (UK/IE)?? takie samo jak np. w morzu czerwonym??

ATC z d-d solution pokazal 1,0255


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.