Skocz do zawartości
Gotterdammung

Caulastrea furcata - problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanko.

Otóż w poprzednią sobotę zakupiłem sobie rzeczony koralik. Nie był on w stanie idealnym, ale miałem tego świadomość. Część z główek była zdrowa, część że się tak wyrażę, z wystającym szkieletem. Koral siedzi u mnie w zbiorniku i główki zdrowe zaczynają się powoli ładnie pompować, zaś te które miały wystające kawałki szkieletu wyglądają marniej (choć ich stan się nie pogarsza). Pytanie jest takie, czy te uszkodzone, powiedzmy, główki w jakiś sposób się zregenerują? Czy też niedługo zaczną powoli padać i tyle?

Pozdrawiam

Gotter


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zasady. Raz odżywają, raz nie. Jednak to twardy koralowiec.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli czekać, dzięki za pomoc :)

Pozdrawiam


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekać cierpliwie. Umiarkowany przepływ (przy za słabym polipy "oklapną"), średnie światło i karmienie (ważne aby odżył)- będzie rósł jak plaga. Mój dzieli się jak głupi przez "spływanie polipów" - już ich nawet nie zbieram z piachu.

Tak powstają nowe odrębne koralowce:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmię raz tygodniowo mixem Reef Booster + D&D LPS + Zielony + Czerwony plankton. Na następną noc po instalacji wypadało właśnie karmienie :)

No nic to, teraz "klasyka akwarystyki morskiej" czyli cierpliwość i obserwacja :)

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za odpowiedzi :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotter dodam od siebie, raz przestawiałem caulastree i coś jeszcze przy zbiorniku, koral się przewrócił czego nie zauważyłem, i oparł się polipem na tacce. po 15 min, wrzuciłem go do baniaka, przeraziłem się wystającym kośćcem, prawie jak otwarte złamanie... Zacząłem kolejnego dnia karmić, solidnie, każdej nocy po zgaszeniu świateł a już jak koral się otworzy, pakuję mu w mordę ile wejdzie. Artemią się zajada, krylem,efekty są takie, że po kilku dniach odzyskał dawny kształt, a mordy już są dwie :)

Btw Tomasz czym karmisz? Chciałbym zobaczyć coś takiego u siebie:D :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmię SPS-y mielonym krylem i ReefBoosterem. Ale widocznie tym kilku LPS-om takze się podoba.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieść gminna niesie że godzinę po zgaszeniu światła, tak więc tak podaję... Czekamy na wypowiedź Tomasza :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.