Skocz do zawartości
bestiakol

pytanie o entacmaea quadricolor???

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem tydzień temu ukwiał i siedzi sobie jednym miejscu i już się rozłożył ale jego polipy jeszcze nie są takie napompowane czy to normalne czy coś nie tak????

parametry wody ok :)

a może po prostu błazny tak na niego wpływają bo nawet od tygodnia nie wychodzą z niego na jedzenie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie blazny jeszcze w nim nie siedza ale zaraz po zakupie pompowal sie caly,,pamietaj ze to zwierz i ma tez fochy a byc moze wlasnie blazny na niego tak wplywaja,,,,czekaj spokojnie a bedzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może został uszkodzony mechanicznie podczas odrywania ze skały , szyby itp. ... pozostaje wtedy czekać i obserwować - pocieszające może być to że akurat te ukwiały świetnie się zablizniają i regenerują ... więc bądz dobrej myśli.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę że był cały i rozłożył się na 30 cm tak jak miał być na wielkość tylko nie ma takich zgrubień jak prezentuje się na zdjęciach:)

Polipy ładnie wyciąga je też sobie łapie mrożonki a może też być transportem bo miał 10 cm jak doszedł a teraz ma 30 więc mam nadzieję, że będzie dobrze .

a pytam bo może jest jakaś metoda żeby mu się polepszyło ale widzę że pozostaje czekać i być cierpliwym jak zawsze dziękować Wam za odpowiedzi i rady:):kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utnij kawałeczek kurczaka, filetu, krewetki, zalej wrzątkiem i wystudż, podaj ukwiałowi do buzi. Poje do syta to zrobi zgrubienia :).


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękować jutro karmię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nic nie dało łazi menda po całym akwarium i chowa się w skały i raz rozkłada się raz się kurczy je nie je i ciągle ma tylko długie smukłe polipy o zrobić żeby w końcu ładnie wyglądał i nie łaził bo już brak siły?????:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro łazi po akwarium to coś mu nie pasuje,może jakaś krewetka go męczy,mój cerianthus łaził jak go wundermani męczyła.

A quadricolor gdzie go wsadziłem tam został


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej on łazi za krewetkami a chyba ucieka przed błaznami które tylko w nim siedzą i nawet przestawia skałę co mam zrobić karmić go czymś czy może nie ????

i dlaczego jak karmię go to ma długie smukłe polipy a nie takie napompowane????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu gość fajnie opowiada i pokazuje jak świeżo wprowadzony ukwiał łazi i szuka najlepszego miejsca - odpowiednio oświetlonego i odpowiednim przepływem :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=RAzow43JuV4

http://www.youtube.com/watch?v=xTXVVzS4AbM&feature=relmfu

http://www.youtube.com/watch?v=Kp-tPD8WJ_M&feature=relmfu


330+80L z miękasami, HQI 150W+24W, Deltec APF600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.