Skocz do zawartości
marioromario

SMENTARZ DLA ZWIERZĄT (+)

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli z każdej straty zwierzaka wyciągamy wnioski na przyszłość to ok.

Ale jakoś wydaje mi się ze wielu ma jak w powiedzeniu "..doświadczenie przychodzi z wiekiem, dla niektórych jest to wieko od trumny..".


Akwarium 216L, sump 90L. Maszynownię obsługuje odpieniacz Twistman OB150INT. A za słońce robi lampa Giesemann 1x250W HQI 4x24W T5.

W charakterze nadzoru średniego jest sześć kotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wniosę sprawę przeciwko autorowi tematu :veryangry:wykrakał , właśnie z córką znaleźliśmy na podłodze błazenka , który wyskoczył z baniaczka a 30 minut temu jeszcze pływał


350 l + sump 140l, LED DIY 240w+ 2x39w actinic T5, odpieniacz Black Pearl by Sebastek, 2x Tunze 9045, LR 35 kg ,LS 18 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drogi pawoj1 nasowa sie pytanie czy masz pokrywe na akwarium, jesli nie to jest to tylko i wylacznie twoja wina ze kolejny osobnik odszedl na wieczna rafe, jesli ja masz no to juz wielki pech. odpowiedz sam na to pytanie


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie oczywiscie racje ze przyczyn smierci naszych zwierzakow jest sporo(woda,obsada,miejsce zakupu,stan zwierzakow,nasza nie wiedza,glupota itp,itd)niemniej jednak nie ma co o tym dyskutowac.potraktujmy ten temat jako przestroge dla samych siebie oraz jako swoisty "temat pamieci" o naszych podopiecznych ,ktorzy juz smigaja na wiecznej rafie i wpisujmy swoje straty oraz jesli to mozliwe przyczyny...

skoro potrafimy sie chwalic naszymi baniakami,zyciem w nich to dlaczego mielibysmy sie nie pozalic ze cos stracilismy...??najwazniejsze to nie krytykowac w tym temacie...i tak jest juz musztarda po obiedzie wiec jechanie po kims nic nie pomoze..jesli tak bedzie to napewno sporo osob podzieli sie porazkami..tyle..

pozdro


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wakacje się skończyły, powrót do domu a tu:

dolewka zawiodła - zasolenie poszło na 1.038, baniak poleciał. :nono miękasy się rozpuściły, po lps zostały szkielety, spsy śnieżnobiałe kikuty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hepatus - wina, zly transport, za maly worek brak termoizolacji w pudelku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat dobry jak wiemy że nie tylko u nas odeszły rybcie to czujemy się lepiej że nie tylko my robimy coś nie tak i nie tylko u nas coś pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oho, po edycji coś się polskie literki wykrzaczyły.

To tytuł jednego z opowiadań S. Kinga, z tym, że w oryginale jest "smętarz"

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeholowałem z węglanem i KH skoczyło z 9 na 14. 3/4 SPS zrobiło się gołe.

Dokupiłem krewetkę czyszczącą. Nowa zjadła starą i znów mam jedną.

Krewetka czyszcząca tak czyściła zadek Dolabelli, że ta padła i połowę Xenii wytruła.



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.