Skocz do zawartości
Ertman_176

Co się zmieniło w akwarystyce morskiej ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak mnie podkusiło dzisiaj zajrzeć tutaj, będzie ze 3 lata jak nie więcej ...

Trochę poczytałem, ale 3 lat nie nadrobię ...

Ciekawi mnie co się zmieniło w temacie utrzymywania parametrów. Odpieniacz + reaktor + mikser + podmiana ? Czy może jednak dozowanie ?

Jak byś dzisiaj zakładał/a zbiornik to jaką metodę wybrał/a byś ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Ja ostatnio wróciłem po 5 latach. I jakie zmiany zauważyłem?

In plus: światło - super ledy, filtracja - kulki i dopracowana metoda dozowania wódki, łatwy dostęp do sprzętu i zwierząt

In minus: coraz niecierpliwsze społeczeństwo, uciążliwe próby przyspieszania dojrzewania

Co się nie zmieniło: Balling, reaktor - mikser w odwrocie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LED to był cios, zamiast 1500zl na oswietlenie za 500zl mamy już odpowiedni zestaw, a możliwości sterowania nieporównywalne...

Zastanawia mnie denitryfikator, takie małe cudo z rewizji kanalizacyjnej. Przepływ wody znikomy, hałasu brak, sprawność 100%. Jest też wersja mniej elegancka z węża ogrodowego, za to nie wymaga wypełnienia. Kwestia żeby nie wyczyścić tego do 0 bo co za dużo to też nie zdrowo.

Czytam o tych testach wody i tak się zastanawiam jakby tu porządny zestaw laboratoryjny złożyć. Tj. nie jestem zbokiem na tym punkcie, ale robienie testów kropelkowych i porównywanie ze skalą to troche nie ta metoda ... Znowu wydac ileś tam tysięcy na sprzęt laboratoryjny ...

Może już wymyślił jakieś dobre rozwiązanie na kontrolę podstawowych parametrów wody ? Zasolenie, NO3, PH, KH mnie osobiście wystarczyłoby. Gdyby móc to jakoś na monitorze zobaczyć było by miło, bo mając to w wersji elektronicznej zautomatyzowanie obsługi robi się dużo prostsze ...

Niby balling w odwrocie hmm ... No czytam i czytam ale to mnie jakoś nie przekonuje, wygodnie siedzieć w fotelu i patrzeć na akwarium a nie siedzieć i mieszać roztwory ... Niby to chwila, ale co jak chwili zabraknie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Balling i reaktor mają się bardzo dobrze. Mikser za to w odwrocie:waving


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.