Skocz do zawartości
axel32

elektrozawór

Rekomendowane odpowiedzi

do celow medycznych, b. drogi....


"-------------------------------------- Elektronika - zawod, Akwarystyka - hobby

""Akwarysta""

Wersja 2ga kontrolera z MMC/SD w testach, miernik konduktancji w przygotowaniu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały pic polega na tym że osmoze i DI posiadam w kuchni i nie mam zbytnio teraz jak tym sterować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie mam tak samo. Z kuchni poprowadzilem 10 m wezyka takiego od osmozy. W sumpie mam czujnik poziomu wody ktory kieruje elektrozaworem. Ten zawor jest od jakiejs pralki lub zmywarki, dokladnie nie wiem.


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to troszke bede mosiał poszukac ciekawe co ma moja półroczna AMICA:D:D:D jak by ktos wiedział o tych elektrozaworach niech da cynk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
axel32 :

mam pytanko czy można zastosować elektrozawór za DI

i czy to wpłynie na chemie wody ?

ja mam elektrozawór przed zestawem RO+DI i tak jak u Leszka steruje nim czujnk poziomu w sumpie - skąd założenie, że MUSI on znajdować sie za modułem DI???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i umnie tez ma tak sterować ,ale czy nie bedzie miało wpływu na toże woda medzie przepływać przez metalowy elektrozawor z plastikowymi sie niespotkałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.Leszku zgadza sie al;e po drodze mam koryterz łazienke i kuchnie trzeba było zdejmowac mnustwo paneli ze ścian i sufitu:con:con

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrniew: nie przesadzasz?

W sumie sam nie wiem, ale mo?e kto? z TDS'em by si? wypowiedzia?, jak sytuacja wygl?da u niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrniew to jest może i logiczne ,ale ty przesadzasz zastanów się ile czasu wytrzymasz z tym miernikiem i do czego te ciagłe pomiary Cię doprowadza. Nie popadaj wskrajność akwarium jest dla nas ,a nie odwrotnie - my dla akwarium .


pozdrawiam Małgorzata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat pieknie sie rozgrzał ale nadal nie wiem czy mozna stosować zwykly elektrozawór za DI czy ma to wpływ na wode w istotny sposób czy znikomy b ochyba z plastikowym to bedzie cieżkoalbo gdzie taki dostane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

axel32, widzę, że jesteś bardzo rozkojarzony - przeczytaj powyższe posty uważnie i na pewno Cię oświeci :D

jeśli jednak nie, to podpowiem, że za zestawem RO+DI w grę wchodzi wyłącznie plastik lub kwasówka jako materiał wykonania elektrozaworu! przed tym zestawem może być zawór wykonany z mosiądzu (tani) - w końcu RO podpinamy do sieci wodociągowej a tam różności i miedź i inne...

może jeszcze uzupełnię; istnieją elektrozawory:

- NZ, normalnie zamknięty

- NO, normalnie otwarty

należy dobrać nam odpowiadający, czyli z reguły (?) opcję NZ. taki zawór bez podania na niego napięcia jest zamknięty - stąd skrót oznaczeniowy; kiedy steruje nim czujnik poziomu wody w sumpie i jej poziom się obniży następuje załączenie napięcia na zawór a tym samym jego otwarcie... itd. ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p. Janku rozkojarzony to nie jestem choc może zakochany:love:love:love aleo takie coś mi chodziło krótko i na temat chciałem sie upewnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzam. Staram się utrzymać wodę dobrej jakości.

No właśnie, niech ktoś się wypowie na ile starcza jemu DI, czy na 1000 litrów jak podaje producent ?

I o jakich parametrach leci woda z osmozy po dwóch dniach przerwy ?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że mnie przekonuje właśnie elektrozawór do zautomatyzowania dolewek (wcześniej myślałem inaczej), bo przerwa w uruchomieniu przepływu przez filtr wynosi maksimum kilka godzin, a jak mam zbiornik na dolewki to właśnie filtr wisi nieużywany przez przynajmniej kilka dni i wtedy zawsze coś zlewałem do ścieków.

Czy mógłby mi ktoś polecić konkretny elektrozawór do RO i od razu gdzie go kupić-zamówić? Byłbym wdzięczny.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupowa?em tutaj http://sklep.elektrozawory.pl/index.htm - model 21A2KV30/8W z G 1/4" - po otworzeniu okna kliknij 'seria 21AKV'...

wzi??em z G 1/4" poniewa? mia?em takie z??czki Serto, kt?re by?y pozosta?o?ci? po wymianie element?w w RO - do takiej z??czki pasuje czarny przew?d fi 4/6 mm, kt?ry by? kupowany w AM...

ewentualnie z uwagi na posiadanie w nadmiarze szt.1, mo?esz naby? u mnie za 1/2 ceny w sklepie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jan, jakby co to ja chętnie wezmę Twój zaworek.


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.