Skocz do zawartości
Muniek

ślimaki Turbo - rozmnażanie (kompilacja luft)

Turbo rozmnażanie  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy w twoim akwarium rozmno?y?y si? ?limaki turbo?

  2. 2. Czy uwa?asz, ?e rozmno?enie ?limaków turbo w akwarium jest trudne?

    • tak
      0
    • tak, poniewa? nigdy mi si? nie uda?o
    • nie
    • nie, cho? nie znam przyczyny powodzenia
    • nie jest trudne przy odpowiednich warunkach
    • nie zastanawia?em si? wcze?niej nad tym
    • nie wiem
    • inne


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy komuś udało się rozmnożyć ślimaki Turbo w akwarium?

Witam

Zadałem sobie niewielki trud by odnaleźć i połączyć w jeden większość tematów na NR poświęconych rozmnażaniu ślimaków turbo w zbiorniku ogólnym, czyli w warunkach domowych bez większej ingerencji człowieka w sprawy natury. Wiadomym faktem nie od dzisiaj, że wiele gatunków ślimaków z wielkiej rodziny potocznie zwanej Turbo rozmnaża się samoistnie w akwarium. Jak widać z zebranych postów w temacie wiedza na ten temat jaką się podzieliliśmy jest nader mizerna w porównaniu do Waszych sporych sukcesów w temacie.

Żeby jednak nie było tak cukierkowo z tym "samoistnym rozmnażaniem" należy należy się liczyć ze spełnieniem kilku warunków, o których chciałbym żebyśmy wzięli pod dyskusję w tym temacie m.in.:

- ślimak turbo - informacje podstawowe

- naturalni wrogowie

- parametry wody

- czynniki zagrożenia

- dieta

Zapraszam do dyskusji

pozdrawiam

luft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem udalo. W przedostatnim numerze Koralle jest o tym napisane, czlowiek rozmnozyl Turbo i nawet sporo maluchow przezylo.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale te korale to wychodzi po niemiecku Preferuje angielski nie ma czegoś w tym temacie po angielsku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, jest angielskojezyczne wydanie Koralle. Ale to Ci nic nie da, w tym artykule jest tylko wspomniane ze czlowiek rozmnozyl Turbo, jedno zdjecie i tyle tego, zadnych szczegolow :) Mozna by ewentualnie pisac do goscia na priv, moze odpowie, jutro bede mial te gazete w reku wiec dam namiary na goscia.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to mozliwe u poczatkujacego, nie jestem pewien czy u mnie sie rozmnozyly ale ostatnio na szybie widzialem mala stozkowata skorupke. napewno sie porusza bo widzialem ja juz w kilku miejscach, ale caly czas na jednej szybie. czy to mozliwe zebym mial malego turbo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec czlowiek nazywa sie Kenneth Olsen i mieszka w miescie Moss w Norwegii. Nie podali maila :)

W srode bede przejezdzal przez Sinsheim to odwiedze Knoppa (jesli go zastane bo ostatnio podrozuje jak Airbus), moze uda mi sie wyludzic maila do czlowieka albo chociaz jakies informacje odnosnie rozmnazania.

Rozmnozony zostal gatunek Turbo brunnenus i ponoc nie bylo klopotow z odchowaniem mlodych.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jestem na 99% pewny, że rozmnożyły się u mnie Turbo, tzn kupowałem je jako chyba turbo od dr_witt. Miał ich kilka sztuk do sprzedania to może tez rozmnażał. W swoim zbiorniku widziałem już kilka mini stożków. Poczekamy, zobaczymy co z tego będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wątpię w taki rozwój sytuacji.

Jest cala masa malutkich ślimaków które maja stożkowate muszle. Niektóre gatunki to pasożyty żerujące np. na małżach tridacna lub koralach i czasami stanowią niezła plagę w baniaczkach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla wyjasnienia. te ślimaki rozpoznałem wreszcie- te stożki to tectus`y . Turbo wygląda jak winniczek a przynajmniej ma podobną trąbkową muszlę.


Automatyczne dolewki - tel 501 562 051 , mail dr_witt@wp.pl ,Allegro - Dr_witt

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=513551

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie karmiłem koralowce, rybki, a także kraba pustelnika eksmitowanego do sumpa. Patrzę, a po szybie w sumpie gęsto zarośniętym glonami, wędruje sobie już 0,5 cm ślimak, bez wątpienia potomek moich dorosłych 5 sztuk turbo. Może jest ich więcej, nie wiem, bo mam mnóstwo glonów w refugium i niewiele do zobaczenia. Ciekawe, czy mam ich więcej? Ale miałbym frajdę :D


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i gratuluje :D

mnie sie rozmnozyly Stomatella snail na poczatku wyszlo ze skalki z 3-5 doroslych a teraz ostatnio zauwazylem 2-3 ok 5 mm :D a kiedys widzialem w jednym rogu cos jakby jaja w galarecie :D gdyby byl ktos chetny ta terenie slaska to oddam za free ewentualnie za jakas mala szczepke :D sa bardzo dobre w zwalczaniu glonow :D powniem ze nawet bardziej pracowite od Turbo :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluję :D


120x50x50.Odpieniacz EVO3000,RW8,Eheim StreamOn 4000plus,Pacific Sun Metis Hyperion S2 2x75W,Tunze 3163,3162.23kgLS,25kg skaly.LPSy i miekkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widziałem 2 szt, oba ok. 0,5 cm więc pochodzą z tego samego wylęgu. Widzę tylko przednią szybkę więc nie określę, czy jest ich jeszcze więcej.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez sie rozmnożyły,w panelu paradują już takie prawie 1cm ;]

woolno rosną

Pozdro


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:czy komuś z was rozmnożyły się turboloty w akwa?Czy to w ogóle jest możliwe?

pozdrawiam Michał


200L ,AquaBee up2000/1, Marea 2400i 3200,odpieniacz DIY,6x24W T5 , 30kg LR, Sarco,Clavularia, E.quadricor red,Sinularia,Salarias Fasciatus, ,Dascyllus melanurus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo właśnie zauważyłem na skale ok 1o czarno-białych"maluchów"pochowanych w różnych dziurach,a na skale coś galaretowatego podobnego do ikry.Ale to może ocellarisy złożyły ikrę.......

P.S.Mam też ślimaka koloru biało-kremowego(opalizujący)albo bez skorupy albo ma ją płaską,ktoś wie czy to nie jest jakiś szkodnik?(zdjęcia nie zrobię bo się dziad schował)


200L ,AquaBee up2000/1, Marea 2400i 3200,odpieniacz DIY,6x24W T5 , 30kg LR, Sarco,Clavularia, E.quadricor red,Sinularia,Salarias Fasciatus, ,Dascyllus melanurus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To całkiem prawdopodobne. U mnie w filtrze do Rovafosu uchowało się kilka. Teraz maja juz około 2 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez sie kilka uchowalo - maja juz po 2-3cm.pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Misiol69 te male z plaska skorupa to prawdopodobnie stomatela snail :D mam je w baniaku, zjadaja glony i sie rozmnazaja same :D bezproblemowi mieszkancy akwarium


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie

pojawił mi się w akwarium wysyp (dosłownie - wysyp - dziesiątki stworzeń) ślimaków, które ewidentnie wyglądają jak Turbo (konkretnie to trochus histro) - oglądam to pod lupą i kropka w kropke takie same, tylko muszelki bielutkie jak śnieg.

Czy to możliwe, żeby turbiaki rozmnażały się w akwarium ? Czy to tylko kolejne prezenty zahibernaowane w skale.

Mam kilka trochusów i ok miesiąc temu odstawiły u mnie małe bara-bara któro wyglądało przedziwnie bo jeden ślimol siedział na tylnej szybie i wypuszczał z pod siebie coś w stylu jajek (bardzo drobna kasza w wodzie - tysiące kuleczek a ryby i korale się tym zarzerały) a drugi (pewnie samiec) siedział w drugim kącie akwa i wypuszczał w wodę coś, co ewidentnie przypominało spermę. Trwało to dobre pół dnia - ale te malutkie ślimaczki dziś to mnie trochę zaskoczyły - napiszcie, czy mieliście coś takiego w zbiorniku - no i jak z przeżywalnością tej młodzieży.

pozdrawiam


"""All you need in this life is ignorance and confidence, and then success is sure"" - Mark Twain"

160L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc, wiekszosc slimakow potocznie nazywanych "turbo" bezproblemowo rozmnaza sie w akwariach innym problemem jest to ze niektore ryby maga je wcinac jak sa calkiem malutkie :)

poza tym takie male kosiarki sa idealne na calkiem male glony :D u mnie wieczorem i w nocy wychodza setki na szyby i czyszcza :D


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.