Skocz do zawartości
homman

Reflaktomert itp itc

Rekomendowane odpowiedzi

Ptaanko moj stary ma takie sprzęty do miodu :D Pytanie Jakie to musi mieć wartości??? On to używa kilka razy na rok więc :D Znaczy sie reflaktometr/ co on tam jeszcze ma ..... Kurcze sam nie wiem ma coś tam do oporu ma ph ma sam nie wiem co. Napiszcie wszystkie wartości ok jakie muszą być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Refraktometry do celow akwarystycznych maja przewaznie dwie podzialki. Jedna wskazuje zasolenie w promilach, a druga ciezar wlasciwy w gramach na centymetr szescienny.


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam też są dwie ale nie pamiętam jakie. Wiem żę jedno to waga czy cośtakiego a drugie to ilość wody. Więc mozę będzie hulało. Poczytam posprawdzam. A konduktometr bo już wiem jak to sie nazywa. T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tutaj musze Cie zmartwic, refraktometr jest przeznaczony do konkretnej substancji, i ten od miodu nie nadaje sie do wody morskiej.Konduktometrem mozna mierzyc zasolenie, pod warunkiem ze ma podzialke w mili siemensach/cm, jezeli ma podzialke w mikro siemensach mozna nim kontrolowac jedynie wode po osmozie.


"===""never change a winning team""!==="

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E kurde instrukcji do reflaktometru nie moge znaleść ani strony nic mozę znajde.....

A konduktometr jest taki

Elmetron CC102 I ma zakres od 0,0 do 19,99 mS/ cm

http://www.elmetron.com.pl/

.....................................................

CC-101

CC-102 0.00 ÷ 19.99 mS/cm do 10 mS/cm = 1%

10 ÷ 19.99 mS/cm = 2%

±1 °C, w 25 °C: 0.4 °C 0 ÷ 50 °C 2% / °C 53 g

baterie

3 x 1.5V (LR44) L = 152

Ø = 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.