Skocz do zawartości
Gawer

Balling itp.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Mam preparaty do Ballinga MgCl2 i MgSo4 i chce uzupełnić magnez.

W podtytule: Dozowanie magnezu - Mg

Jest kalkulator, który to wyliczył.

http://www.arcadio17...orskie_200l.htm

Aktualnie mam Mg: 1160mg/l

Chce zwiększyć na 1300mg/l

Preparat mam rozrobić w proporcjach:

106,12g Magnesiumchlorid Hexahydrat (MgCl2 x 6H2O)

13,3g Magnesiumsulfat Heptahydrat (MgSO4 x 7H2O)

Akwarium mam 98l.

Oczywiście rozrobić mam w to najpierw w 700ml a potem dodać jeszcze 1l wody? Proszę o sprostowanie.

NAtomiAST według większości:

380g MgCl2

48g MgSo4

najpierw rozrobić w 700ml a potem uzupełnić do 1l.

O co tu chodzi? Proszę o pomoc


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Mnie wyszlo tak !!! Salze bitte in reichlich Aquariumwasser auflösen und geleichmäßig über 7 Tage verteilen !!!

103,99g Magnesiumchlorid Hexahydrat (MgCl2 x 6H2O)

13,03g Magnesiumsulfat Heptahydrat (MgSO4 x 7H2O) ...Musisz to rozmieszac w wodzie i podzielic na 10 dni,niekoniecznie musi to byc 1 litr,wazne by bylo 10c dawek...Pozdrawiam...7 dawek,pomylilem sie,sorry...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli trzymać się tego kalkulatora i bedzie ok.


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Jak najbardziej,ja kiedy pierwszy raz wyrownywalem Mg,bylem zdziwiony precyzja takiego kalkulatora,wyszlo tyle ile sobie zalozylem,to samo z Ca i KH a takie zwyciestwa bardzo ciesza i powoduja ze zaczynamy czuc sie jak Bogowie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy te preparaty podajemy jeden po drugim czy mieszamy i wsypujemy do wody?


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie magia tylko zwykła matematyka. Schody sie zaczynają jak lawinowo wzrasta zapotrzebowanie na pierwiastki i ilości płynów diametralnie się rozjeżdżają.

Sypiemy je do butelki z wodą i wstrzasamy butelka aż do rozpuszczenia. Prostrzej instrukcji raczej nie ma. :)


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy te preparaty podajemy jeden po drugim czy mieszamy i wsypujemy do wody?

...widze ze niezbyt zrozumiales,ale po to jest forum...wiec tak,odmierzasz na wadze te dwa skladniki,wsypujesz to wszystko do np. pol litra wody RODI i masz gotowa substancje...Teraz dzielisz te pol litra na siedem czesci i kazda czesc wlewasz codziennie,po siedmiu dniach robisz test i widzisz Mg 1300,tak jak chciales...Pamietaj ze Mg,Ca i KH sa ze soba powiazane,wiec nadzoruj kazdy z tych parametrow...najpierw mozesz uzywac kalkulatora,potem sam ustalisz dawke np 10ml dziennie kazdego roztworu (to tylko przyklad) i wyczujesz kiedy parametry zaczynaja "stac" w miejscu...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

Więc rozrobiłem to wszystko w 1l tj. 1000ml/7 częsci= 142ml dziennie na 100l/


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) :)

360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem Balling zgodnie z wytycznymi i po 6 dniach magnez ma 1420mg/l. Czy coś się nie zgadzało w obliczeniach skoro miał taki efekt a nawet mniejszy być po 7 dniach?

Co ciekawe spadł Wapń z 440 do 380mg/l.

Na tą chwilę podnoszę nie balingiem Ca.


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrożnie z kalkulatorami, Włodek miał taką akcję ostatnio, że według kalkulatora powinno wzrosnąć w tydzień, a wzrosło w dwa dni, myślę że ostrożna dawka i codzienne testy będą lepsze.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że sprawdziłem co jest grane bo by była lipa.

Tak poza tematem to jakie testy są najlepsze? Na tą chwilę potrzebuje Ca i Mg bo resztę mam.

Co ciekawe lałem wódkę po 0,5ml na 98l i okazało się, że NO3 spadło z 10 na 1.

Na jakim najlepszym poziomie powinno być NO3?


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom NO3 "1" jest super, tylko zeby wszystko pasowalo, to PO4 utrzymuj ponizej 0,1.

Ca i Mg mozesz potestowac Salifertem bez wzgledu na ewentualne glosy o malej dokladnosci. Dla nas wystarcza. Z PO4 bedzie troche klopot przy takich malych stezeniach, bo testy z tej "normalnej" polki cenowej nie sa wystarczajaco dokladne.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki Stani

Zwiększyłem dawkę z 0,2ml na 0,5ml i wtedy NO3 spadło. Z tego co wyczytałem skoro mam taki poziom to powinienem zjechać z laniem wódki o połowę?

Czy przy tej metodzie trzeba lać probido bakterie?

Sprawdziłem PO4 i testami JBL jest niewykrywalne. Czy powinienem podbić PO4


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też używałem testów JBL na PO4 i byłem pewny że mam niewykrywalne, później dzięki uprzejmości kolegi Inmara, zmierzono moją wodę dużą Hanką i okazało się że mam PO4 0,17.

Postaw sobie obie fiolki na tle białej zgiętej kartki i spójrz na nie z boku, dopiero zobaczysz ten delikatny błękit, niestety badanie tym testem jest niemiarodajne.

Teraz używam małej Hani i wiem na czym stoję.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.