Skocz do zawartości
Gość kawa93

Gobiodon Okinawae

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę jednak zmniejszyć karmienie :) Cieszy mnie tylko że wsuwa wszystko co mu podsunę bo tego się obawiałem że będzie z tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat. Kupiłem w piątek Gobiodona Okinawae i mam kilka pytań co do niego - zauważyłem że najwięcej pływa gdy wyłaczę prawie całkowicie cyrkulację, gdy mam właczoną to siedzi w większości w skale, Capnelli i raz widziałem go na Rhodactisie. Druga sprawa - jedzenie... Próbowałem z mrożonym solowcem, krewetkami koktajlowymi (oczywiście malutkie kawałki) jednak nie wykazuje zbytniego zainteresowania, pokarm przepływa obok niego a on niewzruszony nawet się do niego nie zbliża. Czy udało się Wam przekonać Gobiodonka do jedzenia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gobiodon głównie leży na koralowcach i tylko pływa poruszając się miedzy nimi. Mój w toni pływa tylko, gdy wyłączam pompy do karmienia. Co do jedzenia - raczej wybredne nie są, po kilku dniach, jak mu minie pierwszy stres, powinien sam zacząć jeść :)

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, ZiomEkk_ napisał:

Odświeżę trochę temat. Kupiłem w piątek Gobiodona Okinawae i mam kilka pytań co do niego - zauważyłem że najwięcej pływa gdy wyłaczę prawie całkowicie cyrkulację, gdy mam właczoną to siedzi w większości w skale, Capnelli i raz widziałem go na Rhodactisie. Druga sprawa - jedzenie... Próbowałem z mrożonym solowcem, krewetkami koktajlowymi (oczywiście malutkie kawałki) jednak nie wykazuje zbytniego zainteresowania, pokarm przepływa obok niego a on niewzruszony nawet się do niego nie zbliża. Czy udało się Wam przekonać Gobiodonka do jedzenia? 

mam tego hobiodonak w kostce i na początku też mało pływał. Daj mu czas się przyzwyczaić. U mnie ma swoje ulubione miejsce na sarko i xenii.  Tam najczęściej przesiaduje. Solowca wcina jak szalony,  tylko ja zeskrobuje kostkę mrożonki.Podawaj ikre jest  drobna i ryby bardzo ją lubią.  Platki czy inny suchy pokarm zetrzyj w palcach.  Okinawe na pewno coś sobie złapie 

Edytowane przez natan2012 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, ZiomEkk_ napisał:

Mam solowca, krewetki koktajlowe. Może dokupie jeszcze coś suchego?

próbuj z solowcem tylko musisz go jakoś rozdrobnic  bo wiadomo,  gobiodon mała rybka.  Pytałeś jaki pokarm przyjmował w sklepie???  Suchy w małych dawkach można spróbować. Ja podaję pokarmy OSI i Seachema pomieszane w płatkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, natan2012 napisał:

próbuj z solowcem tylko musisz go jakoś rozdrobnic  bo wiadomo,  gobiodon mała rybka.  Pytałeś jaki pokarm przyjmował w sklepie???  Suchy w małych dawkach można spróbować. Ja podaję pokarmy OSI i Seachema pomieszane w płatkach. 

Nie dopytałem ale pani potwierdziła że solowiec powinien wcinać. U mnie póki co raz zauważyłem jak oderwał kawałek krewetki koktajlowej. Próbowałem rozdrobiony solowiec ale jakoś go nie zainteresował, za to wieloszczety bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ZiomEkk_ napisał:

Nie dopytałem ale pani potwierdziła że solowiec powinien wcinać. U mnie póki co raz zauważyłem jak oderwał kawałek krewetki koktajlowej. Próbowałem rozdrobiony solowiec ale jakoś go nie zainteresował, za to wieloszczety bardzo :)

Mój też pierwszy dzień nie bardzo chciał jeść, i chował się po koralach. Teraz leży na koralowcu przy przedniej szybie i pokazuje pływając w toni jak przychodzi pora karmienia.  Uwielbia solowiec, nie rozdrabiam. Ikrę też wcina ale nie bardzo mu się chce latać za drobinkami bo na karmienie nie wyłączam filtra. Nie wiem może mój jakiś specjalny ale co mu dam to praktycznie wcina.

Niestety ma już za sobą 1 próbę samobójcza na szczęście byłem przy akwarium - założyłem szybkę bo boję się że znowu mu coś odbije podczas karmienia. Wieloszczety zawsze wychodzą stadami gdy karmię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój G.okinawae bardzo długo nie jadł mrożonek(ze 2 m-ce), najpierw dawałem wylęg artemii pod nos przy wyłączonych pompach, potem większą dużą i dopiero ruszył mrożonkę. Jak już zaczął jeść to zawsze rzucał się na największe kawałki, ale zanim jakiś połknął to nawet 10razy wypluł. Żeby go nakarmić trzeba poświęcić trochę czasu...nie wiem jak to wygląda przy dużej obsadzie. Może niszczyć akry nawet jak jest sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój teraz wcina solowca bez problemowo, czasami skubnie krewetkę koktajlową, nie chce natomiast suchego.

 

Gdy tylko zbliżam się do akwarium od razu podpływa, taki głodomor [emoji4]

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.