Jump to content

r1remek

Klubowicz
 • Content Count

  63
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa
 • Akwarium
  nano 55 litrów

Recent Profile Visitors

945 profile views
 1. Dzięki Bartek. Plagi sinic może nie ale jakiś czas temu jak to wlewałem padła mi jednej nocy cała hodowla lasonogów i dwa konie. Szukam przyczyny od dwóch tygodni.
 2. Cześć Mam podobne wątpliwości co do mojego fito jak Nik@. Leję to od dłuższego czasu a kupuję jako mix w jednym z naszych sklepów. Konsystencja zawsze była taka "niemieszalna". Teraz dorwałem jakiś mikroskop (słabiutki ale coś tam widać) i mam pytanie czy te zielone nitki to glony czy sinice?
 3. r1remek

  Oshimai

  Mam dwa w 50l i jeden w dodatkowej kostce z ukwiałem. Kilka dni były razem i się ignorowały, może dlatego, że to dziewczyny.
 4. r1remek

  Aiptasia

  Masz rację, ale ja napisałem właśnie, że wszystko zależy od otoczenia, a do kilku ukwiałów lepiej kupić krewetę i nie dopuścić do plagi niż ślimaka, który zdechnie zanim ją znajdzie. U Ciebie pewnie ślimaki z jakiegoś powodu zdechły, dlatego nie polecisz tej metody. U mnie Lysmata wurdemanni (kiedyś) zjadała tylko małe aiptasie takie poniżej 1cm, a jak miałem plagę to wprowadziłem ślimaki i po sprawie. Nadal uważam, że najskuteczniejszy na plagę aiptasii jest ślimak tylko trzeba wyeliminować to co mu zagraża. Amerykanie polecają wpuszczać 8szt / 100litrów, a ja uważam, że tyle aby zdołały się rozmnożyć, bo to drugie pokolenie jest gwarancją sukcesu w walce z plagą aiptasii. Larwy po dwóch, trzech dniach jedzą róże. Moje ślimaki (przepraszam za jakość zdjęć) na pierwszym zdjęciu larwy berghii wychodzące z kokonu 25,12 dziś już jedzą (stopa ukwiału to ok 1,2mm)
 5. r1remek

  Aiptasia

  To taki gatunek co w akwarium likwiduje swoje jedyne źródło pożywienia. W tym sensie tak. Czasem coś w akwarium (jak u Ciebie) uniemożliwia im takie działanie i znikają...
 6. r1remek

  Aiptasia

  Nie mówię, że jest to łatwe, ale ja spotykałem się z sytuacjami zero- jedynkowymi. Jak załapały to jadły do końca albo nie załapały. U mnie zawsze jedzą do końca ale uważam że muszą się rozmnożyć (nie mam ryb a krewetki odławiam), a w hodowli berghi najtrudniej jest zapewnić im pokarm (IMHO).
 7. r1remek

  Aiptasia

  Nie mażna mieć berghii cały czas w zbiorniku, bo zje te róże, które znajdzie i zdechnie. Pisząc miałem na myśli 100% poszczególnego zaatakowanego ukwiała. Paradoksalnie wydaje mi się, że skuteczniej można pozbyć się dużej plagi aiptasii (setki sztuk) niż kilkunastu sztuk. A to dlatego, że w takiej sytuacji ślimaki mogą się namnożyć i to one staną się plagą w każdej fazie rozwoju i znajdą/zjedzą nawet najmniejsze zarodki aiptasii...a potem zdechną.
 8. r1remek

  Oshimai

  Dzięki Nik@, klapka wywinięta, na zdjęciu wylinka. Chodzi o to, że od dłuższego czasu obserwuję te kraby (teraz mam trzy) i u wszystkich odwłok jest bardzo podobny. Albo różnica jest bardzo subtelna albo nie mogę trafić na samca. Moje pytanie dotyczy (może ktoś ma samca oshi) właśnie tego czy dymorfizm płciowy jest tak wyraźnie zaznaczony jak na filmie czy zdjęciu poniżej.
 9. Witam, mam kraba oshimai - obstawiam, że to dziewczyna.Ma ktoś zdjęcie chłopaka?...po czym poznać? Po szerokości odwłoka? Obejrzałem ze 20 sztuk i wszystkie były podobne, może oglądałem same dziewczyny.
 10. r1remek

  Aiptasia

  Berghia to jedyny skuteczny sposób na usunięcie aiptasii. Ona ją "oswaja" i potem zjada w całości nie powodując rozsiewania zarodników pod wpływem stresu. Często obserwowałem jak ślimak zjada w pełni napompowaną różę, a atak ryby czy krewetki to tak jak by ją skrobać mechanicznie. Jak odłowicie krewetki to aiptasia się pojawi za jakiś czas, bo jest tylko pod kontrolą a nie zlikwidowana.
 11. r1remek

  Aiptasia

  Dokładnie tak - zdechną z głodu. Berghia tylko na plagę. Na pojedyncze sztuki krewetka, która także oczyści wprowadzane szczepki. Ale krewetki w małych zbiornikach mają taki minus, że raczej zjedzą drobne życie. Ryb nie miałem to się nie wypowiadam.
 12. Witam, nie wiem czy to jakaś plaga, namnażają mi się takie robalki. Są czerwone, małe, chyba nie pływają, poruszają się dość szybko sunąc do przodu i do tyłu jednostajnym ruchem. Zdjęcie przedstawia obszar o szerokości 0,8 - 1 cm. Płazińce ?
 13. Witam. Jestem zainteresowany zakupem ślimaków. Proszę dać znać jak aktualne.

  Pozdrawiam

 14. Cześć bywasz gdzieś po 2 stronie Wisły?

  Pracuję na Bartyckiej

  1. misiek944

   misiek944

   Witam jestem zainteresowany. 2 szt. Jeśli masz chętnie zakupię.

   Pozdrawiam

 15. Witam widziałem, że masz Xenię mógłbym odkupić kilka sztuk / szczepek. Jeżeli jesteś zainteresowany to daj znać lub zadzwoń 50221733 Pozdrawiam Marcin

×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.