Skocz do zawartości
Osiak1

[Sprzedam] Sprzedaż żywej skały

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy to jest odpowiednie miejsce na tego typu post, ale jak złe to proszę o przeniesienie.

Kilka dni temu kupiłem od kogoś z forum 10 kg skały. Skała okazała się w 50% całkowicie nie przydatna do akwarium morskiego. W każdym otworze skały siedziała apitasia!!! Były jej setki!!! Choć w życiu parę akwariów z apitsią już widziałem to jednak ta skała zaskoczyła mnie totalnie. Po kilkudziesięciu minutach aż się od niej zaroiło. Dobrze że to było świeżo zakładane akwarium to nie miałem dużych strat. Oczywiście cała skała jest do wyrzucenia. Jak ją wyjąłem z wody to kilka apitasii poprzyczepiało się do szyb. Rzecz jasna sto litrów słonej wody też poszło do utylizacji.

Natychmiast napisałem do sprzedającego PW ale niestety nie doczekałem się odpowiedzi, choć wiadomość została przeczytana. Ja nie chce zwrotu pieniędzy tylko raczej jakiegoś sorry lub czegoś w tym guście.

Ponieważ ten ktoś sprzedaje jak zauważyłem jakieś korale, to zastanawiam się czy chętni na nie nie boją się apitasi? Bo chyba jest duża szansa że jeśli skała była zarażona to skałki z koralami pewnie też.

Sorry ze tak wypisuje ale po prostu dosyć przykra jest taka sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że ktoś chce sie pozbyć starej skały ale żeby pociskać takie prezenty? Lepiej zmień tytuł tego wątku bo tak to nikt go nie zauważy a powinni wszyscy którzy kupowali u tego "sprzedawcy".

Sam ostatnio sporo kupuje i nie chciałbym się wpakować na minę!

Jak nie chcesz na forum to prosze o priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam ostatnio sporo kupuje i nie chciałbym się wpakować na minę!

Jak nie chcesz na forum to prosze o priv.

O ile się nie mylę to nie da się zmienić tematu

Napisze Ci na priv kto to ale myslę że będzie On na tyle odważny że coś tu napisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to ktoś szukał takiej skały z tym więc może i będą chętni i ja poproszę o priv:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale jeżeli ktoś likwiduje baniak bo ma plagę to fajnie by było aby nie pociskał ludziom takiego towaru.

Pytanie czy chodzi tylko o aiptazję czy są inne gratisy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to ktoś szukał takiej skały z tym więc może i będą chętni i ja poproszę o priv:)

W zasadzie to nie będę ukrywał - był to Marcinekk

A tak przy okazji sprawdze sobie czy moje krewetki będą jadły aiptasie. Zdjąłem dwie sztuki z szyby i wspadzilem do malutkiego zapasowego zbiornika. Jutro przyniosę krewetki Lysmata Wurdemanni z innego zbiornika i zobaczymy czy dadzą sobie radę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz w sumie jak kupujesz w sklepie i masz wysyłkę to nie wiesz ale z drugiej strony na forum nie powinno tak być no ale dla niektórych liczy się kasa i pozbycie się kłopotu :)

powinna być lista użytkowników tych nie uczciwych bo coraz częściej to się zdarza niestety :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to na starym forum był wątek o nieuczciwych sprzedawcach.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zartujcie chlopaki :lol: apitasia to chyba najprzyjemniejsza bo najlatwiejsza do opanowania plaga jaka mozna spotkac w akwarium. Fakt, ze sprzedawca powinien poinformowac ze skale zamieszkuje jej wieksza ilosc, ale nie popadajcie w paranoje.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodi wyjątkowo uroczo zabawny jesteś :lol: Najłatwiejsza plaga do opanowania powiadasz :) skoro tak mówisz to napewno masz rację...


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zartujcie chlopaki :lol: apitasia to chyba najprzyjemniejsza bo najlatwiejsza do opanowania plaga jaka mozna spotkac w akwarium. Fakt, ze sprzedawca powinien poinformowac ze skale zamieszkuje jej wieksza ilosc, ale nie popadajcie w paranoje.

Fakt - powinien, bo nie wierzę, że nie wiedział.

A tak swoja drogą strasznie ciekaw jestem jak byś opanował ta plagę, wiemy ze to nie jest takie proste. Ja wolałem wyrzucić skałę, stracić 200 zł. Wylać wodę i zacząć od nowa.

Zanim kupiłem tą skałę objechałem prawie wszystkie sklepy w Warszawie, ale jak na złość wszędzie, albo były jakieś resztki, albo mi się nie podobała, a nawet jeden ze sklepów radził poczekać na dostawę, a nie kupować resztek które u niego zostały. Dlatego postanowiłem kupić tą, nawet zbytnio nie przyglądając się jej. Jakoś do głowy mi nie przyszło ze ktoś kto udziela się na forum i to nie od dzisiaj może sprzedać takie bagno.

Tez jestem za tym żeby nie demonizować całej tej sytuacji, dlatego zanim tu napisałem wcześniej wysłałem do Niego PW. Czekałem na jakąkolwiek reakcje, żadna nie nastąpiła - mam nauczkę na przyszłość, dobrze że taką w sumie tanią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię od Ciebie tą skałę... jeśli masz ochotę na sprzedaż pisz na pw


250 full opti (80x80x45) / tunze 6045 / RO + DY / Sump 85 - czeka na zalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Moim zdaniem Marcinekk Cię nie oszukał, gorszy syf można kupić ze sklepów, poczytaj fora jak niektórzy jadą po najsławniejszych w Polsce sklepach z morszczyzną.

Mógł Ci o tym powiedzieć, ale nie musiał. Jakby Ci powiedział to byś nie kupił, tak samo sklepy nie bawią się w takie rzeczy i sprzedają jak leci na twoją odpowiedzialność i zwrotów nie biorą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz. Jesli to nowe akwarium to walilbym apitasiaX na potege, kwasek, wrzatek - opcji sporo. Jak dzialajace to krewetki, ryby i slimaki - znow opcji sporo. Walczylem juz z roznym paskudztem na roznych etapach dzialania akwarium i mozesz byc pewny - apitasia jest najmniej problematycznym najezdzca z racji na ilosc dostepnych sprzymierzencow i broni do walki. Ja bynajmniej nie mialbym zadnych oporow przed kupnem skaly porosnietej apitasia. To naprawde zaden przeciwnik.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

w sumie to ktoś szukał takiej skały z tym więc może i będą chętni i ja poproszę o priv:)

Ja szukam takiej skały, ale musi być naprawdę porządnie zarośnięta.

Osiak1 jak chcesz to podrzuć ją do mnie za parę dni po aiptasi nie będzie śladu

tak jak napisał Chodi

aiptasia to akurat najłatwiejszy przeciwnik :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, uchylisz rąbka? To chelmon ?


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę oddać tą za darmo skałę tylko z wysyłką jest problem. Nawet nie wiem w co spakować.

DarekB30 - nie daje sie do Ciebie wysłać PW - nie wiem dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz sobie brzydala za 50 zł i po paru dniach masz spokój z aiptazją. Brzydal zadowolony, ty zadowolony, pełnia szczęścia.

Chodi dobrze pisze, aiptazja to nic strasznego . Z tym że nie polecam wrzątku ani kwasku, prawie zawsze po nim odrasta. Ale po brzydalu nie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZenonPL - już ja bym nie przesadzał z hura optymizmem. Kupiłem brzydala, brzydal zadowolony, aiptasia zredukowana, zoa zjedzone, fungia pogryziona. To nie jest tak że brzydal i po problemie. Tak samo Wurdemanni, i Chelmon. Niestety trzeba mieś troszkę szczęścia w tym przypadku ...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Darek, uchylisz rąbka? To chelmon ?

U mnie w tej chwili chelmon kontroluje aiptasię i niestety rurówki też

nic się nie uchowa w akwarium, teraz mam extra hodowlę w kominie :lol:

brzydala też mam/miałem kilera ale gustował w euphyliach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZenonPL - już ja bym nie przesadzał z hura optymizmem. Kupiłem brzydala, brzydal zadowolony, aiptasia zredukowana, zoa zjedzone, fungia pogryziona. To nie jest tak że brzydal i po problemie. Tak samo Wurdemanni, i Chelmon. Niestety trzeba mieś troszkę szczęścia w tym przypadku ...

To się aiptazję załatwia najpierw, a potem daje zoa czy inne fungie :lol:. A i brzydal chyba znacznie pewniejszy od Chelmona - to ostatnie mają zresztą przeżywalność jak 1:15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się aiptazję załatwia najpierw, a potem daje zoa czy inne fungie :lol:. A i brzydal chyba znacznie pewniejszy od Chelmona - to ostatnie mają zresztą przeżywalność jak 1:15.

Święta prawda, z tym że w moim przypadku aiptasia "wyszła" po czasie. Na skale nie zauważyłem. Po kilku miesiącach wpadły korale pierwsze, potem zauważyłem pierwsze róże.

I jasne, brzydal jest nie do zdarcia, i nie taki znów z niego brzydal :) A co do Chelmona, to moim zdaniem jak ktoś chce mieć tą rybę, powinien spełnić masę warunków, zwiększając jej szanse na przeżycie i dopiero będąc pewnym swego baniaka ją kupić. Jeśli Chelmon wcina do tego różyczki, to tylko traktowałbym to jako bonus. Piję tu do sytuacji gdzie ludzie w zupełnie świeżych baniakach zauważyli aiptasię i dostawali w radach Chelmona właśnie...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorry ale moim zdaniem nie do końca sprzedający był OK .... ale to jego prywatna sprawa ... mnie sumienie by nie pozwalało sprzedać komuś tak zasyfionej skały. Nie dalej jak tydzień temu tu na forum też jeden człowiek chciał sprzedać korale i skałę razem z gratisami w postaci plagi wirków .... i też ani słowa o tym nie napisał - i to jest ok ??? Miałem mu pojechać ... ale to w końcu nie moja sprawa ....

Też kiedyś jeden chciał hydroidy sprzedawać jako korale ....i tu już nie wytrzymałem bo walczyłem z tym syfem kilka miesięcy i wiem jakie to cholerstwo .... panowie żądajcie dokładnych fotek i oglądajcie dokładnie to co kupujecie a unikniecie pózniej nieporozumień i takich właśnie problemów.

Osiak1 - nie wyrzucaj tej skały - najzwyczajniej wsadz ją do osmozy na kilka tygodni i zrób z niej martwą - na pewno ci się kiedyś przyda.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający powinien poinformować, że skała roi sie od aiptazji i byłoby po problemie, jak widać są chętni na taką skałę. Ale wyszło jak wyszło. Uważam, że forum powinno zwracać na takie rzeczy uwagę bo zrobi się samowolka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sorry ale moim zdaniem nie do końca sprzedający był OK .... ale to jego prywatna sprawa ... mnie sumienie by nie pozwalało sprzedać komuś tak zasyfionej skały. Nie dalej jak tydzień temu tu na forum też jeden człowiek chciał sprzedać korale i skałę razem z gratisami w postaci plagi wirków .... i też ani słowa o tym nie napisał - i to jest ok ??? Miałem mu pojechać ... ale to w końcu nie moja sprawa ....

Też kiedyś jeden chciał hydroidy sprzedawać jako korale ....i tu już nie wytrzymałem bo walczyłem z tym syfem kilka miesięcy i wiem jakie to cholerstwo .... panowie żądajcie dokładnych fotek i oglądajcie dokładnie to co kupujecie a unikniecie pózniej nieporozumień i takich właśnie problemów.

Osiak1 - nie wyrzucaj tej skały - najzwyczajniej wsadz ją do osmozy na kilka tygodni i zrób z niej martwą - na pewno ci się kiedyś przyda.

PK

ale takie niedomówienia to też nie są w porządku... nie każdy, z nowicjuszy wie o co chodzi, a publiczne piętnowanie nieuczciwości to zaleta takich forów jak to! i uważam, że popełniłeś błąd, że "mu nie pojechałeś"! teraz wiemy, że ktoś sprzedaje wirki + korale ale nie wiemy kto :lol:

przyznawać się dziewczyny i chłopaki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.