Skocz do zawartości
maro76

fungia z problematycznym lokatorem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Pomocy ratunku moja ulubienica fungia posiada w środku jakieś dziwne stworki ( mam nadzieję że nie będzie to obcy decydujące pożarcie fugii 5) . Zmieniła kolor z jasnozielonego na brązowawy a w środku niej coś spaceruje a to coś wygląda jak ślady, plamy brązowej krwi czy glizdki wędrujące w niej. gdy to dotykam przemieszcza się jak woda w środku niej. Co mam zrobić? POMOCY

post-11478-0-96880400-1306523193_thumb.jpg

post-11478-0-25862700-1306523204_thumb.jpg

post-11478-0-40713800-1306523216_thumb.jpg


Akwarium Red Sea 300XL. 90/57.5/55 sump54L, 27 kg LR  oświetlenie 2*ReefLed 90w ,odpieniacz Bubble King 160 mini,     cyrkulacja 2*6055Tunze ,pompa obiegowa Maxspect Jump 6k ,ogrzewanie Aqua Medic Tytanium 200w.

Start 15.07.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to fungia jest? :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to jest fungia?

Edytka : Haha, chodi pierwszy :>


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to fungia jest? :)

tak to jest fungia zielona

pozdrawiam


Akwarium Red Sea 300XL. 90/57.5/55 sump54L, 27 kg LR  oświetlenie 2*ReefLed 90w ,odpieniacz Bubble King 160 mini,     cyrkulacja 2*6055Tunze ,pompa obiegowa Maxspect Jump 6k ,ogrzewanie Aqua Medic Tytanium 200w.

Start 15.07.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na fotkach podobna jest do rhodatisa :)

a dlaczego ona jest na skale> przykleiłeś ją?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to jest fungia zielona

pozdrawiam

dosyłam linka http://pl.reeflex.net/tiere/3624_Fungia_moluccensis.htm co to za koral


Akwarium Red Sea 300XL. 90/57.5/55 sump54L, 27 kg LR  oświetlenie 2*ReefLed 90w ,odpieniacz Bubble King 160 mini,     cyrkulacja 2*6055Tunze ,pompa obiegowa Maxspect Jump 6k ,ogrzewanie Aqua Medic Tytanium 200w.

Start 15.07.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest fungia, ale to inny koral niż ten na Twoich zdjęciach. Zwróć uwagę na otwór gębowy... Poza tym fungii chyba nie przyczepisz do skały...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde to mozna w traume jakas popasc pourazowa :D dowiedziec sie, ze Twoj ulubieniec nie jest tym za kogo sie podawal :D hehehe


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest fungia, ale to inny koral niż ten na Twoich zdjęciach. Zwróć uwagę na otwór gębowy... Poza tym fungii chyba nie przyczepisz do skały...

oki ja sie nie spieram ale kupiłem go jako fungie ale mniejsza o to co można z nim zrobic bo wyglada kiepsko nie pompuje sie i jest taki skurczony ,a wczesniej był zawsze napompowany że tej skałki nie był prawie widać teraz ma takie czerwone plamy lub robaki w srodku i to sie przemieszcze w nimmam wrażenie jakby jakies robaczki w nim były w środku.Macie może jakis pomysł czy mozna go wykąpać w wodzie ro.


Akwarium Red Sea 300XL. 90/57.5/55 sump54L, 27 kg LR  oświetlenie 2*ReefLed 90w ,odpieniacz Bubble King 160 mini,     cyrkulacja 2*6055Tunze ,pompa obiegowa Maxspect Jump 6k ,ogrzewanie Aqua Medic Tytanium 200w.

Start 15.07.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w wyszukiwarke "wirki" I zobacz czy to nie o tym rozmawiamy...


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki ja sie nie spieram ale kupiłem go jako fungie ale mniejsza o to co można z nim zrobic bo wyglada kiepsko ...

no ja myślę, że to podstawa określić co to za koral, bo jeśli fungia, to ponawiam pytanie, czy Ty ją przykleiłeś do skały?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja myślę, że to podstawa określić co to za koral, bo jeśli fungia, to ponawiam pytanie, czy Ty ją przykleiłeś do skały?

nie nie przyklejałem kupiłem go ze skałką na niej był przyrosniety


Akwarium Red Sea 300XL. 90/57.5/55 sump54L, 27 kg LR  oświetlenie 2*ReefLed 90w ,odpieniacz Bubble King 160 mini,     cyrkulacja 2*6055Tunze ,pompa obiegowa Maxspect Jump 6k ,ogrzewanie Aqua Medic Tytanium 200w.

Start 15.07.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak go naciśniesz lekko przy otworze gębowym to wypływają takie fioletowawe nitki i czy jest lekko brązowy od spodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak go naciśniesz lekko przy otworze gębowym to wypływają takie fioletowawe nitki i czy jest lekko brązowy od spodu

Nie naciskałem go ale ja sie wpatrywałem to jakby z otworu gebowego wylatywały mu takie cieniutkie brązowe nitki tak jak mówisz i jak to wyleciało mam wrażenia jakby mu sie poprawiło troszkie a mianowicie juz nie jest taki posciskany lecz jeszcze sie nie napompowal.


Akwarium Red Sea 300XL. 90/57.5/55 sump54L, 27 kg LR  oświetlenie 2*ReefLed 90w ,odpieniacz Bubble King 160 mini,     cyrkulacja 2*6055Tunze ,pompa obiegowa Maxspect Jump 6k ,ogrzewanie Aqua Medic Tytanium 200w.

Start 15.07.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolego trafiłeś zamiast Fngi masz grzyba http://pl.reeflex.net/tiere/2483_Rhodactis_sp.%2007.htm 6 Foto

A te brązowe z otworu gębowo-kloacznego wystaje KUPA Koleś po prostu wali Dzbanek, zostaw go. A jak naciśniesz niechcący na niego to takie fioletowe może się tez pokazać pokazać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolego trafiłeś zamiast Fngi masz grzyba http://pl.reeflex.net/tiere/2483_Rhodactis_sp.%2007.htm 6 Foto

A te brązowe z otworu gębowo-kloacznego wystaje KUPA Koleś po prostu wali Dzbanek, zostaw go. A jak naciśniesz niechcący na niego to takie fioletowe może się tez pokazać pokazać

Kolego wielkie dzieki chyba masz racjie choć w takim razie mój ma zatwardzenie bo dziś cały dzień juz wali jeszcze 15 minut temu wydawało sie że juz po strachu a tu od nowa sie skurczył i nadyma faktycznie chyba ma zatwardzenie i wielkie dzieki obys miał racjie i gratuluje i podziwiam zasób wiedzy.

pozdrawiam maro76


Akwarium Red Sea 300XL. 90/57.5/55 sump54L, 27 kg LR  oświetlenie 2*ReefLed 90w ,odpieniacz Bubble King 160 mini,     cyrkulacja 2*6055Tunze ,pompa obiegowa Maxspect Jump 6k ,ogrzewanie Aqua Medic Tytanium 200w.

Start 15.07.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak z cekawosci to ile zaplaciles za ta "fungie" B) ?


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak z cekawosci to ile zaplaciles za ta "fungie" B) ?

Witam

Z ten koralik zapłaciłem 30 euro


Akwarium Red Sea 300XL. 90/57.5/55 sump54L, 27 kg LR  oświetlenie 2*ReefLed 90w ,odpieniacz Bubble King 160 mini,     cyrkulacja 2*6055Tunze ,pompa obiegowa Maxspect Jump 6k ,ogrzewanie Aqua Medic Tytanium 200w.

Start 15.07.2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to przynajmniej zaplaciles jak za fungie :blink:


Zbiornik 95x50x50 os 7x17W + actinica Led APF600 ,2x Koralia 3, sump 80L einheim 1250 start 10.2009

akwar1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z ten koralik zapłaciłem 30 euro

O sodomo... Szukaj innego sklepu Panie...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no niezłe ;) setnie się ubawiłem, jak w jakimś kabarecie ;)

kolego mam trochę takich fungii jak ty je kupujesz po 30E mogę ci za darmo oddać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wal do sklepu z reklamacją, niech oddadzą Ci kasę albo dadzą jakiś duuuży rabat.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no niezłe ;) setnie się ubawiłem, jak w jakimś kabarecie ;)

kolego mam trochę takich fungii jak ty je kupujesz po 30E mogę ci za darmo oddać ;)

Bez "śmiania" proszę, mógł kolega nie wiedzieć. Teraz musi zwyczajnie sprawę naprostować w sklepie i tyle...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to była rzeczowa propozycja ;) tylko kolega chyba z daleka... mam rhodactisów trochę i będę się za jakiś czas pozbywał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.