Skocz do zawartości
jarpacz

Potrzebuje Waszej pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pilnie potrzebuje Waszej pomocy, bo sobie nie radzę kompletnie. Od miesiąca walcze z czymś takim i już mi ręce opadają.

http://imageshack.us/photo/my-images/840/zdj306.jpg/

Mój odnośnik

Pojawia się po godzinie od zapalenia ledów ( BP 110 Crp, świece 11h 75 % mocy). Pod wieczór jest tego mniej -babka i żółtek to wcinają, po czym na drugi dzień wraca. Najgorzej, że to cholerstwo przenosi się na skały i tam gdzie nie mam dostępu, strasznie długie nitki rosną.

Akwarium w obiegu ok 200 litr (zalane 7 miesięcy temu), odpieniacz Schuran 120 rozkręcony na makro, cyrkulacja 2 jvp102 + 1x jvp 102 za skałą. Filtry ro (membrana nie wymiania od 6 miesięcy - tds ciągle 0 ) + 2x filtr z żywicą. Sól TM BA (podmiana co 10 dni-15litrów), kilka szczepek sps i lps, 5 rybek. Raz na tydzień kropla vitalizera i amino od KZ. Karmie też oszczędnie w sumie pól kostki na dzień + plankton godzine po zgaszeniu. Codziennie na zmianę troszkę reefpearl i coral fluid jbl. Leje małe ilości Ballinga - po równo.

Parametry

kh ok 6.8-7.2 sali wskazuje 9.5-10

ph 8.2

Ca- 400

Mg- 1250

po4 - 0.02 (mała hanka)

no3 - 5

Nie stosuje żadnych absorberów. Raz na miesiąc daje węgiel na 7 dni.

Pomóżcie proszę. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz "kilka szczepek sps i lps" i walisz do zbiornika tyle pożywki i mikroelementów że nie dziwię się, że masz dino.

Masz bardzo bogatą sól, która zapewni twoim szczepkom substancje potrzebne do wzrostu.

To co możesz (a wręćz musisz) zrobić na dzień dzisiejszy:

Raz na tydzień kropla vitalizera i amino od KZ - odstaw.

Karmie też oszczędnie w sumie pól kostki na dzień - kontynuuj

Codziennie na zmianę troszkę reefpearl i coral fluid jbl. - odstaw

Leje małe ilości Ballinga - kontynuuj obserwując parametry

Jedną z objaw nadmiernego dozowania pokarmu dla korali (np. vitalizer, reefpearl) jest wysyp różnego rodzaju syfu np dino czy cyjnano.

Co za dużo to niezdrowo - pamiętaj B)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to miałem ,ale po kuracji chemiclanem ani śladu (3 mcy)a karmie oobbffiicciiee!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź. Zacznę od przestania lania wszystkie poza ballingiem + mrożonki i zobaczymy czy będzie schodziło. Dodatkowo mam pytanie - w środę mija 10 dni od poprzedniej podmiany, podmieniać? oraz czy zmniejszyć czas świecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemiclean nie działa na Dinoflagellate, tylko Algae X Fauna Marin i analogicznie Algae X Fauna Marin nie zlikwiduje cyjano.


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ChemiClean zupełnie nie działa na dino. Ktoś kiedyś walnął takiego babola i poszło w świat...

Kidult, a jak się u Ciebie spisuje domestos? Może byś wątek jakiś założył... :rolleyes:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też walczę z tym dziadostwem chemiclean i nic nie pomaga już mi ręce opadają. Ma może ktoś z was na sprzedaż ten preparat Algae X Fauna Marin bo w polskich sklepach go nie widziałem. Byłbym wdzięczny


- Akwarium 200 L

- Sump 60 L

- Cyrkulacja 2x Jebao RW-8

- Oświetlenie Glisten 150R2

- Odpieniacz Turboflotor Blue 1000

- Pompa obiegowa EcoRunner 2700

- 30 kg LR i 13kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.