Skocz do zawartości
Lukasz*

Opolska kostka 50x50x50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przedstawiam Wam mój pierwszy baniaczek-kosteczkę 50x50x50,jako, że to moje pierwsze akwa zdecydowałem się na panel(czego trochę żałuję), przez co szerokość zmniejszyła się do 37cm. Ale i tak nie wygląda najgorzej, a z czasem i tak pewnie zdecyduję się na coś większego.

Już teraz chciałbym podziękować koledze Mateusz86 za pomoc we wszystkim co związane z moją morską przygodą, od niego to się zaczęło, pomaga mi w tym od samego początku.

Podziękowania należą się również koledze Tomaszowi z Cz-wy za pomoc przy składaniu akcesoriów do lampy i zapewne jego pomoc okaże się niezastąpiona przy montażu tego wszystkiego.

Trochę o sprzęcie:

Pompa obiegowa NewJet 2300(trochę mocniejsza, bo w zamyśle ma robić jako dodatkowa cyrkulacja-pod skałą jest wyprowadzone kolanko na prawą stronę)

cyrkulacja Tunza 6025

Grzałka Jager 100W

Odpieniacz midiflotor+ sera 550+

Lampa w fazie składania, dotarło do mnie już całe dziadostwo więc do paru dni będzie chodziła, a dokładniej będzie to 30 diód Cree 18 Royal blue i 12 Biały zimny, automatyczne wschody i zachody, oświetlenie nocne ~12 diód SMD

LR 16kg

1.JPG

2.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam morszczaka. :D

Jednak trochę szkoda z tym panelem. Ale i tak życzę powodzenia.

pozdrawiam


 [url="http://www.myreefstats.com"][img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanka:

1. Mam trochę zamuloną skałę, wyciągnąć ją i oczyścić szczotką czy zostawić i samo zejdzie? BO widzę, że już powoli zaczyna schodzić syf.

2.Akwa docelowo ma być umieszczone niedaleko sypialni, więc wolałbym aby było w miare ciche, a w tym momencie sera 550 tak "napierdziela", że musiałem na jakiś czas przenieść je do drugiego mieszkania. Macie jakieś pomysły jak zniwelować hałas wydobywający się z sery? Będę robił szafkę DIY i mam zamiar w środku zrobić dodatkową szafeczkę wygłuszoną pianką akustyczną, wydaje mi się że to pomoże, ale chętnie poczytam Wasze opinie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...szkoda tego miejsca na panel,bylaby ladna kosteczka...ja tez mialem panel w mojej kostce,potem go rozebralem i postawilem sump pod akwarium...Moze powiniennes tu sie zastanowic,NJ 2300 juz masz i dobra by byla na obieg,potrzebny Ci tylko drugi zbiornik ,waz i pudelko przelewowe...Jak wydaje Ci sie ze skala jest brudna (pewnie jej nie szorowales przed umieszczeniem w zbiorniku) to zawsze mozesz zrobic to teraz,podczas podmianki,szczotka,powerhead i smigasz...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym sumpem to się faktycznie zastanowię, a co do skały to "przelece" ją na dniach jak będę robił podmianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Kostki są super, sam niedawno wystartowałem ze swoją. Poszukaj może ktoś za darmo gdzieś wyda Ci akwarium na sump, potem tylko zmajstrować pudełko przelewowe i kawałek węża...

No nic, powodzenia :):clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały Update, Lampa od 4 dni świeci :)

IMG_0136.JPG

IMG_0138.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Łukasz , ekstra. Światełko pierwsza klasa, super bliki.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zachęcająco! Czekam z niecierpliwością jak się kostka będzie "ożywiała" :)


360l + sump ok 100l, LED MAXSPECT R420R, DELTEC 1456.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bliki od ledów są rewelacja... jak ja swoje odpaliłem to się wszyscy zbiegli i patrzyli na akwa jakby nigdy go nie widzieli. życzę powodzenia, bardzo fajnie się zapowiada!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo wygląda bombowo.

Pozdrawiam

Mateusz :rolleyes:


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, w zbiorniku pływa już Pterosynchiropus splendidus, a za niedługo dołączy do niego parka Pterapogonów kauderni.

Poza tym w baniaczku siedzi zoa, mała 18 polipowa Acanthastrea lordhowensis, Euphyllia paraancora oraz Montipora.

Wszystkie mają się dobrze i mam nadzieje że w niedługim czasie dołączy coś nowego.

Zdjęcia w/w wkrótce.

Myślę również nad tym sumpem, i zastanawiam się, czy zrobić komin czy może pudełko przelewowe, ze zrobieniem otworów w kominie w obecnym akwa może być problem, ale była by to wymówka do zmiany akwa na nowe (większe, np. 70x70x40 ; 60x60x50)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukaszu pochwal sie tynm acanem lordem, 18 polipow to juz nie taki maly, wolno rosna skurczybyki :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety polipy są malutkie :) cała skałka ma średnicę 4-5cm, a 4-5 największych polipów ma po niecałym centymetrze. Reszta to małe kilku mm "dzieciątka"

03072011268.jpg

Monti złapane chwilę po wystartowaniu RB

03072011265.jpg

Zoa razem z jednym z Tectusów, też jeszcze całkowicie nie otwarte

03072011269.jpg

No i mała euphyllia paraancora

03072011270.jpg

A tego "dziada" Mandaryna niestety nie udało mi się jeszcze uchwycić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swojego dziada mandaryna dorwałem dopiero dziś po kilku miesiącach zachciała bestia pozować do zdjęć ;)

bardzo fajna kosteczka, fajnie się "rozwija"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, bardzo ladnie sie zbiorniczek rozwija, ten acan tez bardzo ladny, u mnie niestety moj flame angelfish wykonczyl badz chcial wykonczyc wszystkie ktore mialem :(


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poza mandarynem, jak i wcześniej wspomnianą parką Pterapogonów mam zamiar nabyć parkę Amphiprion ocellaris bądź xanthurus, oraz Decore/Magnifice z naciskiem na tą pierwszą. No i zastanawiam się, czy na ten litraż dało by rade wcisnąć jeszcze babkę cinctusa i hexatenie- jak to w końcu z nią jest, na forum czytałem, że nie bardzo znosi się z mandarynem, zaś w sklepie móili, że da radę.... ?!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mialem 6-line'a, ale balbym sie ze podjadalby mandarynowi zarelko, o to jednak musisz spytac kogos kto posiadal obie ryby. Chyba ze przestawilbys mandaryna na normalne zarelko nie tylko to co znajdzie w skale/piasku.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hexatenie odpuść! będzie miała wspólny jadłospis z mandarynem, no i będzie gonić wszystko co popadnie! ile widziałem hexateni tyle też było niezłymi zbójami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nie dochodzi do żadnych scysji między mandarynem a hexą, ale faktem jest że mam 3x większe akwa, więc mają gdzie się wypływać. Jedyna agresja mojej hexy, jeśli mogę to nazywać agresją, to okazjonalne stroszenie się w kierunku doktorka.

Pozdro :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie sobie 6-pręgą odpuszczę. Tak więc docelowo będzie 8 rybek wraz z cintusem. Ale zanim uzbieram cały skład w obiegu będzie pewnie ze 180l bo tak jak już pisałem wcześniej, będę robił sumpa z pudełkiem bądź kominem zewnętrznym.

A co z decorą i magnificą? Też się dziady żrą, więc trzeba wybrać jedną, a zalezy mi na obsadzie, któa jest odważna i nie chowa się w skale, którą możecie polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pływa magifica, jestem bardzo zadowolony, rybka na widoku, no i cudna, ale to kwestia gustu :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w moim baniaku w końcu zaczęło coś się ruszać ! Nawet zaciekawiony "dziad" Mandaryn zaczął częsciej wypływać :)

05072011282.jpg

05072011288.jpg

A tutaj już nowa obsada:

Caulastrea wraz z n owym przybyszem Magnificą- która już znalazła sobie domek:

05072011278.jpg

A. Ocellaris i "reszta" mojego baniaka

05072011287.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat ;)

IMAG0230.jpg

IMAG0233.jpg

IMAG0235.jpg

IMAG0234.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.