Skocz do zawartości
7220481

Opinie o wykonawcy akwariów

Rekomendowane odpowiedzi

Czy firma Oceanus z Włocławka jest godna polecenia ?

Chodzi mi oczywiście o klejenie zbiornika.

Korzystał ktoś z jej usług ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z czystym sumieniem mogę Waldka polecić!!


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od nich w sumie w domu 7 zbiorników : 1000, 400, 200, 150, 150, 100 i 45 l. Szyby szlifowane maszynowo, czyste klejenie. Profesjonalna firma i fajni ludzie :D


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja stanowczo odradzam.

Nie zakładałem osobnego wątku na ten temat bo firma zachowała się fair i zwróciła kasę za zbiornik ale jakość wykonania była poniżej krytyki i skoro ktoś pyta wprost to podzielę się swoim doświadczeniem.

Fugi wychodzące na szyby szerokości od 8 do 12mm.

Zafarby bezbarwnego silikonu. W wielu miejscach brak ciągłości silikonu - ewidentnie widać doklejanie po pewnym czasie "dzięki czemu" silikon w kilku miejscach koszmarnie ulepiony.

Swoistym "rekordem" było wklejenie trójkątnego komina - na dole 1.5cm nawalonego silikonu u góry jakieś 2-3mm.

Komin przyklejony do tylnej szyby silikonem o szerokości 3.5cm !!!

Dla zainteresowanych mam fotki tego "dzieła" żeby nie było, że sobie coś pozmyślałem (kilka osób z tego forum miało okazje je widzieć a są to osoby mające dużo większe doświadczenie ode mnie i każdy potwierdził, że takiego koszmarka to jeszcze nie widział).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rpp - jest tez takie powiedzenie - myli sie ten kto nic nie robi. Firma kasę zwróciła a to oznaczy ze do bledu sie przyznala. Pewnie jakby poszukać to każda firma jakąś wtopę zaliczyła. Najważniejsze, żeby ilość wtop była jak najmniejsza. Dobrze, ze piszesz o swoich doswiadczeniach ale ja osobiscie az tak stanowczo bym nie odradzał, tym bardziej ze jak piszesz firma zachowała się w końcowym rozliczeniu fair. A jest sporo osób zadowolonych z wykonania.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR zgadza się ale zamawiając w firmie specjalizującej się w budowie zbiorników oczekuję, że ktoś przed oddaniem baniaka do klienta przeprowadzi jakąś kontrolę.

Rozumiem, że tak naprawdę to zbiornik kleją ludzie a nie firma ale od tego jest właściciel/dyrektor/kierownik (w zależności od wielkości firmy), który mając doświadczenie stwierdzi czy praca została wykonana dobrze czy nie.

Nie mam pretensji, że zbiornik się rozkleił bo szkło zostało źle odtłuszczone czy też szyba pękła bo była wadliwie wykonana. Chodzi mi wyłącznie o estetykę zbiornika, którą stosunkowo łatwo ocenić mając jakiekolwiek pojęcie o wykonywanej pracy.

Tym bardziej mierzi mnie sytuacja gdzie właśnie ten wykonawca przez pośrednictwo jednego z forumowiczów obrzuca błotem swoją konkurencję, pokazując jak wadliwie został wykonany specjalizowany baniak z akrylu (szczególnie, że akurat jakość pracy nie była widoczna na pierwszy rzut oka bo została przykryta jakimiś blachami czy czymś w tym stylu).

Ja popełniłem tylko jeden błąd, że odebrałem ten zbiornik. Tyle, że wiadomo jak to jest jak dojeżdża upragnione szkło. Człowiek cieszy się jak dziecko a dopiero po chwili zaczyna analizować jak to faktycznie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rpp - co do tematu obrzucania blotem konkurencji to juz nie bede wnikal. Wiadomo jak jest. Wiesz z kontrola roznie bywa. Ktos nie przypilnowal, zapomnial i baniak pojechal. Moze byc i tak. Albo - baniak nie wyszedl, czas ucieka, klient czeka - moze nie bedzie narzekal. Bo i tak moze byc. Oczywiscie sobie gdybam bo tylko pracownicy mogliby powiedziec jak to bylo w Twoim wypadku, ze zawalili robote. Nie znam firmy Oceanus i nie zamierzam tez jej bronic :) Glownie to chcialem zwrocic uwage aby byc ostroznym w opiniach. Czasami taki jeden post i firma jest spalona, mimo ze robi calkiem dobre rzeczy. Zreszta wystarczy wspomniec o pewnych akwariach akrylowych - ja w sumie bardziej z negatywnymi opiniami sie spotkałem, choc mam wrazenie ze wiekszosc z tych opinii byla tzw "obiegowa" ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. Jak dotąd cztery opinie pozytywne i jedna zdecydowanie negatywna.

W pamięci zostaje zawsze ta negatywna i niech to będzie dla wszystkich producentów przestrogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rpp - zgadzam się z tobą i cię rozumiem - w klejeniu zbiorników a szczególnie do akwarystyki morskiej nie ma miejsca na jakiekolwiek błędy , niedociągnięcia i fuszerki. Brak silikonu na łączeniach to już nie jest przeoczenie !!! Miałeś prawo się w.....

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R.I.P. nie tyle brak co zdecydowany nadmiar :-)

Chodziło mi o brak ciągłości w sensie, że ktoś zrobił do połowy szybę, następnie po chwili jak tam już zaczęło wysychać dorobił resztę przez co zrobiło się nieestetyczne łączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt..... " W wielu miejscach brak ciągłości silikonu - ewidentnie widać doklejanie po pewnym czasie "dzięki czemu" silikon w kilku miejscach koszmarnie ulepiony.".....

Myślałem że klej nie był położony na całej długości równomiernie a pózniej po wyschnięciu tylko uzupełniony co znaczne osłabiłoby wytrzymałość połączenia no i estetykę całej spoiny ...

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może przykład:

1301-crw_0336.jpg

Pewnie na wytrzymałość to nie ma jakiegoś negatywnego wpływu ale estetyka na pewno traci.

A to tylko jeden z najmniej akurat rzucających się w oczy "kwiatków" z tego baniaka (gdyby to był tylko taki problem to nawet do głowy by mi nie przyszło marudzić).

Tu już "lepszy" koszmarek:

1301-crw_0328.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.