Skocz do zawartości
Łukasz Różański

Koszmar kontrolowany

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio kupiłem sobie książkę anglojęzyczną o tytule mniej więcej: Poprawne dbanie o morskie akwaria. (sorki za kanciaste tłumaczenie)

Był tam fragment o tym, że zawsze warto mieć pod ręką "odkurzacz" akwarystyczny (przepływ wody przez gąbkę wymuszony pompką) na wszelki wypadek np. jak ci popiół z papierosa spadnie do akwarium:):):):):):D:)

Już to widzę: angole jak czyszczą szyby z glonów to trzymają kiepy w buzi:):D:):D

Ja nawet nie dopuszczam możliwości palenia w mieszkaniu w którym jest morski baniak nie mówiąc o robieniu sobie z solniczki popiołki i kiepownicy. Jak wy to rozwiązujecie.

Oczywiście palenie szkodzi zdrowiu, ostrzega minister itp.:)


Jeszcze tylko parę tygodni...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z samego otoczenia w ktorym palimy to nie wielka ilosc sie przedostaje do akwarium besposrednio , jezeli ktos ma naprzyklad odpieniacz kostkowy to juz inny problem bo takie powietrze z dymem jest besposrednio wtlaczane i mieszane z woda .

Kolega u ans zastosowal filtr przed pompa powietrza wypelniony wata i weglem drzewnym , w duzym stopniu zredukowal wtlaczanie zadymionego powietrza papierosami besposrednio do baniaka .Ale to co zbiornik pobierze przez powierzchnie wody to tez wcale nie jest malo i raczej nie powinno sie wogole palic w pomieszczeniach w ktorym stoja zbiorniki .

Tutaj fotka jego baniaka i filtr przed pompa (Wisa 300) obok widzimy tez odpieniacz DIY 2 metrowej wysokosci .

http://www.klick-mich.ch/aquaristik/abschaumung.html


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do tego wegla to bym ostrożnie podchodził,w jednym momencie potrafi dużo zaabsorbować ale gdy przesadzimy jeszce więcej odda, miałem przez 2 lata w zew. filtrze Fluval małą komore z weglem z drzewa kokosowego (ponoc wolny od fosforanów) jakie efekty można zobaczyć na mojej stronie.

Pod wpływem pewnej dyskusji i impulsu w jednym momencie zrezygnowałem z tej metody dodatkowej filtracji - do dzisiaj tego żałuję, jeśli nawet była to zła metoda jeśłi nawet w jakiś sposób wyłajawiała wodę to zasada jest prosta "moze być źle ale stabilnie" no nic teraz trzeba zapłacić za błedy.......

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Roman - mówimy tu o wykozystaniu węgla do filtrowania powietrza do odpieniacza, a nie wody. Kwestia, jak zneutralizować dym tytoniowy, który może się dostac do baniaka przez odpieniacz wraz z powietrzem. Wymyslamy problemy, bo wiadomo lepiej nie palić w pokoju z akwarium w ogóle:)


Jeszcze tylko parę tygodni...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@alex,@Łukasz, tak to jest jeśli dwie rzeczy naraz sie wykonuje, albo praca albo przyjemnosć rozmowy na forum, wiec sorry za wcięcie w temat

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie jak akwa stoi np przy kuchni ew. w cianie miedzy kuchnia apokojem. czy ewentyalny dym ze smazenia czy cos takiego moze byc szkodliwe dla akwa?

nie daj bog jak cos sie przypali:P

pozdrawiam


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukas, wydaje mi się, że z kuchnią nie powinno być problemów, chyba, że twoje rybki zobaczą na przykład jak oprawiasz pstraga (jesli lubisz ryby:) To może bardzo wpłynąć na sposób w jaki spoglądają na sens swojej egzystencji. Nie ma to jak błazenek z depresją i bólem życia rodem z "Cierpień młodego Wertera" :):):) Widok smażonego kuzyna może być druzgocący:)


Jeszcze tylko parę tygodni...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przed szyba ustawie im taką specjalna plyte do smazenia jak sa w niekturych restauracjach. i bede im robil specjalne pokazy raz w miesiacu i mowil ze jak beda niegrzeczne to przerobie je na filety alebo zrobie impreze sushi, a co.

a co do dymu z fajkow to mam problem z glowy bo jestem nie palacy :)

pzdr


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zastanawiałem sie nad tym jak skłonić błazenki do zasiedlenia się w ukwiale. Przeczytałem że można im przyczepić zdjęcie przedstawiające inne błazenki buszujące w anemonie, to może się napatrzą i wezmą przykład. Wymysliłem, że jak to zawiedzie, to się przebiorę za błazenka i będę przed akwarium tarzał w poduszkach:)

@lukas, Z tym straszeniem rybek to uważaj, w "Gdzie jest nemo" pokazali do czego są zdolne rybki z akwa:)


Jeszcze tylko parę tygodni...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tych zdjeciach tez slyszalem. to nawet chyba SMK praktykowal:P

ale pomysl z poduszkami tez jest niezly , tylko jest ryzyko ze rodzina moze na nas pozniej krzywo patrzec:P

a z tymi pokazami to faktycznie moze lepiej nie bo nie beda chcialy rosnac sobie pomysla ze jak podosna to i nas zje. to moze lepiej nie. oprawianiu filetow przed akwarium mowimy stanowcze NIE

pozdrawiam


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie i poza tematem to wlasnie kupilem laptopa z funkcja sieci bezprzewodowej i go testuje w ogrodku i siedze sobie i klikam z nad oczka wodnego.- to prawie jak "morza szum, ptakow spiew..." polecam fajna sprawa


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukas - mowisz o takiej jak reklamuja w tepsie ?

wez zbadaj jaki ma maxymalny zasieg :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joopa

nie nie taki

ten z tpsa to jest taka karta ktora wkladasz do kompa i ona ma tam wbudowany modem specjalny i z tego co wiem to ona chodzi wszedzie , tyle ze placisz za to abonament normalnie jakies 50 zl czy cos nie wiem dokladnie. moja kolezanka to ma, nie wiem jaka tam jest przepustowosc.

a ja mam w domu siec rozprowadzona po wszystkich pokojach i jest taki rozdzielacz(router) ktory ma funkcje bezprzeodowej sieci a w kompie mam takie cos wbudowane co sie nazywa fachowo wirleslan(czyli bezprzeodowa siec :)

no i nie muse sie podlaczac do gniazdka w pokoju bo lapie mi internet z powietrza a dodatkowa w niektorych miejscach poza domem z tym ze poza domem ma slabszy sygnal ale w przyszlosci sie go wzmocni ( takie cos jest w niektorych miastach np w krakowie wroclawiu na starym rynku w bibliotece UW w WAWIE tez jest takie cos u mnie na uczelni w palacu kultury tez jest

bardzo fajna sprawa polecem zero kabli zero problemu


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni - sam korzystam :)

Co do wzmocnienia - samo się na pewno to nie zrobi, chyba że operatorzy w Twojej okolicy dostawią nadajniki i zwiększą zasięg. Ale ten internet jest niestety płatny(choć i tak to imho lepsza alternatywa niż telekomuna).

BTW. To co oferuje tpsa , to także bezprzewododwy acces point i karta kliencka na usb - także działa wg protokołu 801.11b jak ten Twój - więc to to samo.

To o czym mówisz w miejscach publicznych - to tzw. hotspoty, (np. idea ma takie), ale zazwyczaj sa tam wolen łacza, nadające się jedynie na www i pocztę(moze jeszcze gg :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.