Skocz do zawartości
hubertk

Czyścik do przedniej szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szybkie pytanie czym czyścicie z glonów przednią szybę (tę zaokrągloną :) ) Ja mam taki mały czyścik magnetyczny i on mi jakoś za bardzo nie działa tzn po pierwsze nie czyści tylko się ślizga po glonach albo tylko kanty czyszczą a środek nie. Czy może kupno większego czyścika ma sens po prostu. Nie chciałbym ciągle wkładać rąk do akwa.

h


120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, zaokraglonej szyby nie wyczyscisz plaska powierzchnia. Chyba pozostaje skrobaczka, wkladanie rak do akwarium i czyszczenie szyby ruchami poziomymi.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Przeważnie małe czyściki są przeznaczone do cienkich szyb max 4mm.Są więc za słabe i jest taki efekt jak opisujesz że poza tym że się ślizgają nic więcej nie robią.Sprzedaję w sklepie i sam testowałem wiele czyścików i niestety niektóre to naprawdę lipne są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mozna uzyc gąbki do zmywania talerzy - takiej na rączce.

W niej jest szorstka powierzchnia - glony ślicznie schodzą.

Tylko ze ta raczka tez nie jest zbyt długa :(

Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działa bez wkładania rąk made in china


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Hej

Mozna uzyc gąbki do zmywania talerzy - takiej na rączce.

W niej jest szorstka powierzchnia - glony ślicznie schodzą.

Tylko ze ta raczka tez nie jest zbyt długa :(

Adrian

Raczej nie polecam po pewnym czasie będziesz miał matową szybę a niestety nowy reefmax nie jest tani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luft

Moze gdy sie zalozy te zagieta gabke, mozna bedzie samym grzbietem cos wyczyscic, bo reszta bez wlozenia rak niestety nie bedzie dzialac. :D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luft

Moze gdy sie zalozy te zagieta gabke, mozna bedzie samym grzbietem cos wyczyscic, bo reszta bez wlozenia rak nie bedzie dzialac. :D

sam używam do czyszczenia swojej nieszczesnej profilowanej szyby. Najważniejsza jest długość kija w tym zestawie. Świeży osad ładnie idzie gabką, a w miejscach gdy utworzy sie trudny do zdarcia osad są dwie opcje: do połowy wysokosci szyby mozna jechać zyletką ruchami nie pionowymi lecz poziomymi po ukosie po walcu szyby. Tam gdzie sie nie dojedzie pozostaje wspomniany przez Ciebie kant czyscika gąbkowego. Może to nie szczyt marzeń ale na małą powierzchnie reefmaxa wystarczające. Pisze to z doswiadczenia. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to juz jest jakies rozwiazanie :waving


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.