Skocz do zawartości
jan fitas

zgadywanka...?

Rekomendowane odpowiedzi

chyba tytu? jednak b?dzie czysto retoryczny - ka?dy morszczak na pewno rozpozna co to jest :D ni?ej fotki:

diy_4.jpg

diy_5.jpg

diy_6.jpg

diy_7.jpg

diy_9.jpg

diy_8.jpg

teraz troch? w poziomie:

diy_10.jpg

diy_11.jpg

diy_12.jpg

diy_14.jpg

diy_13.jpg

diy_16.jpg

i ca?o?ciowy efekt ko?cowy:

diy_2.jpg

diy_3.jpg

to jest efekt mojego podej?cia do samodzielnego wyd?ubania reaktora wapna a la Deltec... je?eli kto? chcia?by sam wyd?uba?, tutaj http://www.cypnyk.republika.pl/rzut_z_gory_reaktor.jpg jest zwymiarowany rzut z g?ry tego, co na n/n zdj?ciach przedstawiam...

wykonanie nie jest trudne ale wymaga czasu i cierpliwo?ci;

narz?dzia, kt?rych u?ywa?em;

- wiertarka + wiert?a

- frezarka + frezy :wink

i to wszystko - nie korzysta?em z ?adnych tokarek i innych 'wymy?lnych' maszynek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykaz materia??w PVC:

- kolano 90 stopni fi 20 - 5 szt.

- kolano 45 stopni fi 20 - 2 szt.

- ?rubunek fi 20 - 2 szt.

- zaw?r kulowy fi 20 - 1 szt.

- ?rubunek fi 40 - 1 szt.

- za?lepka fi 40 - 1 szt.

- rurka fi 20 - w/g potrzeb...

- rurka fi 5

akryl:

- rura fi 110/104 - w n/n przypadku, to 48 cm

- rura fi 30/24 - 10 cm

- p?yta akrylowa wylewana # 8 mm

nap?d:

- pompa AquaBee 2000/18W

do tego klej Acryfix + Oatey, ?eby si? to wszystko kupy trzyma?o oczywi?cie :wink

osobi?cie zalecam wykonanie g?rnej p?ytki za?lepiaj?cej i 'trzymaj?cej' zesp?? nap?dowy w?a?nie z akrylu wylewanego - XT czyli wyt?aczany mo?e cho? nie musi pop?ka? przy wklejaniu w wykonane otwory...

w razie pyta? odno?nie wykonawstwa itp., ch?tnie odpowiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w koncu Janku!!

Ciesze sie jak nie wiem co, ze wydlubales cos ladnego i bardzo prostego w konstrukcji. :D


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugi Świrlej :):D:yes:yes


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, to jest pierwszy Swirlej:)

albo Świrlej to jet drugi Janek:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Gardena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janku ,jak zwykle kawał dobrej roboty wykonałeś.

6 fota od góry to jest świetny patent./nie mam na myśli sitka/

Jest miejsce na sondePh ,ale może pracować bez. w takim układzie jak Zbychu pokazał,a Przemek ładnie opisał.I ta recylkulacja co2 :) .


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra byly pochwaly to teraz pytania. :)

1. Czy sam wykonales sito?

2. Jesli tak to jaka jest srednica otworow?

3. Dojsie swierzej wody jest na stronie tloczacej pompy?

4. Odejscie odcieku jest z dekla pomiedzy "srubunkiem" a wejsciem pompy do komory?

Moze laickie pytania ale to tak dla pewnosci. :)


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie dobrze zastanowic co sie tutaj na tym forum w dziale DIY wyrabia , to sie zastanawiam czy to jest jeszcze wogole DIY ?:)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
axel32 :

[...]

gdzie mo?na dostac te ma?e zaworki

jak ju? rs zasugerowa?, to Gardena. kupowa?em w Obi; cena jak dla mnie jest 'g?upawa' - 16 pln/2 szt. - czytaj bardzo wyg?rowana ale ?adnie si? prezentuj? :)

usun??em tylko 'patent blaszkowy' - zupe?nie niepotrzebny w reaktorze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Arcadio :

[...]

1. Czy sam wykonales sito?

2. Jesli tak to jaka jest srednica otworow?

3. Dojsie swierzej wody jest na stronie tloczacej pompy?

4. Odejscie odcieku jest z dekla pomiedzy "srubunkiem" a wejsciem pompy do komory?

[...]

diy_8.jpg

ad.1 - tak :) z wylewanego akrylu # 8mm; ko?o jest wklejone wewn?trz i swoj? ?rednic? odpowiada wewn?trznej ?rednicy rury fi 110/104 - rzecz jasna nale?y 'zastosowa?' tolerancj? luzu ~ 0.2mm! czyli po prostu 'sitowe k??ko' ma mie? lekki luz kiedy jest wsadzane do rury g??wnej; Acryfix nale?y zastosowa? w formie mocno rozcie?czonej w wla? strzykawk? w miejsce po??czenia - klej pi?knie wype?nia spoin? i nawet rura XT nie p?ka :)

ad2. - fi 3 mm; oczywi?cie u?y?em szablonu do odwiert?w!!! jako wzornik pos?u?y?o mi sitko metalowe do maszynki do mielenia mi?sa :wink uwa?am, ?e to niez?y patent i na dodatek dzia?a :)

diy_6.jpg

ad.3 - to ta z??czka Serto z prawej strony na powy?szej fotce; jednym s?owem zasilanie jest w g?rnej p?ycie...

diy_10.jpg

ad.4 - odciek wida? z lewej strony powy?szego zdj?cia czyli wykonany jest w ?rubunku fi 40 - ?rubunku 'zasypowym' :wink - w jego cz??ci, kt?r? jest przyklejony do p?yty g?rnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swirlej2 :

mam pytanie , czy poziom gliceryny w liczniku bombelkow bedzie do tego miejsca ?

diy_7.jpg

do 1/2 wysoko?ci licznika - rurka odbieraj?ca nie mo?e by? zatopiona w wodzie!!!

takie wykonanie licznika CO2 ma sens! CO2 jest dostarczany g?rn? z??czk? Serto; natomiast ta druga, dolna rurka odbiera gaz i podaje do obiegu g??wnego reaktora; sens polega na tym, ?e je?li steruje zaw?r elektromagnetyczny, to po ka?dym ponownym za??czeniu dozowania CO2 jest go pod ci?. zgromadzonego na tyle du?o - zale?y od odleg?o?ci elektrozaworu od manometru - ?e 'wywala' wod? z licznika do obiegu! to si? dzieje przy obydwu rurkach umieszczonych w g?rnym za?lepieniu licznika...

tym sposobem woda w samym liczniku 'wytrzyma' d?u?szy okres czasu bez uzupe?niania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
grzesiek wo :

[...]

6 fota od g?ry to jest ?wietny patent./nie mam na my?li sitka/

[...]

diy_8.jpg

zapewne masz na my?li Grzesiu dolny pier?cie? przyklejony do podstawy?!

ten pier?cie? jest od wewn?trz zafrezowy w sto?ek, co powoduje wyrzucenie wody t?oczonej przez pomp? w kierunku do g?ry, do wype?nienia reaktora;

jedna uwaga - nie nale?y wykonywa? tego pier?cienia swoj? zewn?trzn? ?rednic? korespoduj?c? z fi wewn. rury g??wnej i ten 'zestaw' klei? do podstawy! prawie na pewno klej spowoduje pop?kanie rury!!

rura nie p?ka, kiedy wkleja si? w ni? pier?cie? w ka?dym innym miejscu ale nie w miejscu jej 'ko?ca'!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Andrzej Rogoda :

Witam

Janku w jaki spos?b zamontowa?e? ko?c?wki SERTO (czym uszczelni?e? po??czenie)

ko?c?wki Serto maj? gwint 1/8"; nale?y wywierci? otw?r fi 8mm i 'przelecie?' go takim w?a?nie gwintownikiem :)

uszczelnieniem jest ta?ma teflonowa.

oczywi?cie je?li kto? nie ma gwintownik?w wystarczy zastosowa? zamiast z??czek rurki fi 5mm - z PCV lub akrylowe, kto co ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licznik jest okey jak i caly reaktor zreszta , jedna rzecz ktora mnie tylko nie do konca "przekonuje" to takie mocowanie szlaufikow , osobiscie wole wszystko robic na skrecane zaworki .(moze sie myle)

pozdr...

diy_13.jpg

Ps; Recyrkulacja Co2 z pod "kappy" jest ok , tylko dlaczego nie w pionie odejscie gazu ? (ponoc bokiem nie odejdzie tylko gora (sushi):) :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ciekawy jestem czy Janek pamięta jak krytykował ten reaktor? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swirlej2 :

licznik jest okey jak i caly reaktor zreszta , jedna rzecz ktora mnie tylko nie do konca "przekonuje" to takie mocowanie szlaufikow , osobiscie wole wszystko robic na skrecane zaworki .(moze sie myle)

pozdr...

diy_13.jpg

to kwestia osobnicza, że tak to ujmę :wink

technologicznie łatwiej jest zamontowac złączkę niż wkleić rurkę fi 5mm - jeśłi jednak ktoś chce nie widzę przeszkód!

estetyka mojego wykonania - powiem nieskromnie - podoba mi się... poza tym, przecież to a la Deltec :) zobacz jak ma oryginał PF500 - 600...

diy_4.jpg

i małe uzupełnienie pokrewnego zdjęcia - patrz wyżej.

na odcinku od połowy śrubunku do pierwszej od góry rurki fi 5mm w kolanie 90 stopni ssącej strony pompy, wewnątrz znajduje się zwężka; stanowi ją odcinek rury pcv fi 16 - kończy się ona przed rurką fi 5mm (recyrkulacyjną CO2)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BartY :

A ciekawy jestem czy Janek pami?ta jak krytykowa? ten reaktor? :)

BartY, nie mog? pami?ta? czego? co nie mia?o miejsca :)

sprawa dotyczy?a wymiany zda? z Krzy?kiem Pon?!!!

PF'y Deltec'a maj? jeszcze inne wykonanie zwi?zane z ruchomym z?o?em - wymiana zda? tego w?a?nie si? tyczy?a...

w takim wykonaniu elektrozaw?r ci?gle 'strzela' :D

z?o?e nieruchome umo?liwia ustawienie CO2 bardziej 'p?ynnie'...

obie opcje maj? swoje wady i zalety - ka?dy mo?e wybra? co mu odpowiada najbardziej :D zw?aszcza jak ma od?o?one 2000 pln :D ja nie mam :wink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno co mnie cieszy napewno , to to ze zaczeles wiecej pokazywac ludziom i dokladniej omawaic fotki :D:):) , bo taki "niemy " Janek ze strony zrobToSam nie wszystkim sie podobal , fajnie ze jestes i tlumaczysz innym :D

pozdr..

Ps; Co do estetyki wykonania sprzetu , nigdy nie mialem zastrzezen (chodzilo tylko o lacza za pomoca tych rurek , no ale to jest ala Deltec :D)

Wiecej pytan nie mam , reaktor ocenilem na (10)http://www.nano-reef.pl/page.php?id=146


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.