Skocz do zawartości
Darek1oo

"Projekt" do oceny - nowa wersja + sump + pompa

Rekomendowane odpowiedzi

jakoś nie słyszałem żeby przy dobrych pompach były wibracje a śrubonek kosztuje 12 czy 15 zł to chyba nie oszczędność a wąż po 3 miesiącach robi się sztywny i mamy prysznic w sumpie ,przy czyszczeniu pompy też pasuje wąż wymieniać itd.jak ktoś miał słodkie akwa i kubełek to wie o czym mówię a komin musi być takiej wielkości żeby przez grzebień woda swobodnie przepływała więc nie do końca jest tak z tym że komin ma być mały a przeciwnie im większy tym większą powierzchnią woda spływa do odpieniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w słodkim kubełek już około 6 lat (Fluval 305) i węży nie zmieniałem, nie wiem jak się będą zachowywały w morskiej wodzie, ale słyszałem że lepiej puścić wąż ale jak ktoś ma inne zdanie to chętnie wysłucham, masz jakieś namiary na sklep gdzie są śrubunki za 15 zł, Ja znalazłem 32mm za około 50zł.


500 litrów, Deltec, Lampa - 150W LED,

http://nano-reef.pl/...25l-z-mikolowa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o te kilka zlotych oszczednosci. :) Po prostu mozna zrobic mniejszy komin. W takim akwarium grzebien dlugosci 20-30 cm wystarczy.

Jako koncowke weza mozna dac ze 30 cm rure, do niej przykleic 2 kolanka i juz mamy wlot do akwarium. Po wcisnieciu trzeciego mozemy strumien ustawiac na boki (nie zapomniec o wywierceniu zapowietrzajacej dziurki!).

Waz w slonowodnym powinien byc silikonowy, bo jak event wspomnial, inne zrobia sie sztywne. Sztywne, czyli woda wyplukala zwiazki zmiekczajace. Kto takie weze (i inne plastiki) stosuje, jest sam sobie winien. :blink: Ciekawostka jest to, ze gdy weze juz sa sztywne, to zapobiegliwy akwarysta wymienia je na nowe, miekkie, ponownie podkarmiajac cyano i nic sobie nie robiac z chemii wody w akwarium.

Silkonowe sa drozsze, fakt, ale nie trzeba ich nigdy wymieniac :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.