Skocz do zawartości
bamboo

ReefMax w 100% na LEDach

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mylisz się. Cree podaje 130 lm /w. , natomiast Heli daje 180 lm/3W czyli 90 lm/W.

Rozumiem że miło jest odkry Amerykę, ale raczej nie w tym temacieiarygodności podanych przez Heli danychodnośnie barwy. Oj chyba kiedyś znowu zlecę pomiary -chociaż raczej szkoda sobie głowę zawracac, gdy pod ręką mam lepsze, sprawdzone i w podobnej cenie.

Widze ze dyskusja schodzi juz na boczny tor - Tomasz - odpuść...

Nawet jesli te strasznie gówniane Ledy tak naprawde są zasilane w środku pająkami, a ja kupiłem je za gigantyczne pieniądze i zostałem bardzo oszukany przez producenta, bo mają 10 lm tylko! Mi z tym dobrze :)

Załączam specyfikację 180 lm i to nie na W :)- aczkolwiek domyslam się, że w nią nie wierzysz :)

Dla mnie ważne jest to, że działają i to bardzo dobrze. Światła tak jak mówiłem mam za dużo. Muszę albo skręcić jeszcze mocniej białe albo dołożyć niebieskich :) Widzialem akwaria w eRybce - sprawiają wrażenie ciemnych bardzo, a korale twarde tam swietnie rosną pod Power Ledami.

Nie jestem ekspertem, domyslam sie ze wiedze na temat ledów masz o wiele wieksza od mojej ale uwierz mi, to też czasami bywa problemem :)


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie unoś się: ja wiem że świeci, zadałem tylko pytanie czy specjalnie użyłeś gorszych materiałów jak wtej samej cenie są lepsze. Widzę specyfikę: wyraźnie jest napisane że ilość lumenów podana przy 750 mA co jest max. prądem diody a to po prostu znaczy że tyle wyciągasz z 3W. To nie wstyd czegoś nie rozumieć - dlatego tłumaczę Ci zależność i jak czytać karty. I jeszcze raz powtarzam - to że na cree jest lepiej to nie znaczy że drożej. Wychodzi nawet na to że może być taniej, na pewno lepiej - tylko trzeba chcieć rozumieć.

Co do niebieskich. Na moja odpowiedzialność kub Cree RB połowę tego co chcesz kupić w tych power ledach. Jak efekt nie będzie o klasę lepszy to odkupię od Ciebie te RB

Reasumując: w lampce która dawałaby tyleświatła co Twoja trzeba zastosować 5 diód XP-G i 10 diód XP-E RB. razem 15 diód, a nie 50. W temp. nie wnikam bo "w nią nie wierze".

A poza tymi moimi przytykami to i tak fajnie że Ci się po prostu chciało coś budować, bo to daje dużo radości.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie unoś się: ja wiem że świeci, zadałem tylko pytanie czy specjalnie użyłeś gorszych materiałów jak wtej samej cenie są lepsze. Widzę specyfikę: wyraźnie jest napisane że ilość lumenów podana przy 750 mA co jest max. prądem diody a to po prostu znaczy że tyle wyciągasz z 3W. To nie wstyd czegoś nie rozumieć - dlatego tłumaczę Ci zależność i jak czytać karty. I jeszcze raz powtarzam - to że na cree jest lepiej to nie znaczy że drożej. Wychodzi nawet na to że może być taniej, na pewno lepiej - tylko trzeba chcieć rozumieć.

Co do niebieskich. Na moja odpowiedzialność kub Cree RB połowę tego co chcesz kupić w tych power ledach. Jak efekt nie będzie o klasę lepszy to odkupię od Ciebie te RB

Reasumując: w lampce która dawałaby tyleświatła co Twoja trzeba zastosować 5 diód XP-G i 10 diód XP-E RB. razem 15 diód, a nie 50. W temp. nie wnikam bo "w nią nie wierze".

A poza tymi moimi przytykami to i tak fajnie że Ci się po prostu chciało coś budować, bo to daje dużo radości.

Specyfikacja mi się nie załączyła :)

Zobacz jeszcze raz, bo ja mam od producenta sciagnieta (Honglitronic), nie z Neoledu.

post-11187-0-46389400-1308234229_thumb.jpg


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji technicznej która także jest do pobrania na stronie którą mi poleciłeś jest wyraźnie napisane to co już wcześniej napisałem i z czego wynika że dioda którą można kupić w neoledzie daje 2,5 razy światła mniej niż XP-G. Jeśli masz inną specyfikację to proszę pokaż ją, albo mówisz po prostu o innych diodach. Ja opieram sie na diodach ze strony którą wskazałeś.

Napisałeś coś takiego:

"...Abstrahując jednak od tego, Power Led 3W, przy

jasność: 168 - 180 lm;

kąt świecenia 120°; IF=800mA; VF=3.2V; ..."

przypadkowo lub celowo pominąłeś informację o tym przy jakim prądzie dioda daje to 168-180 lm.

Podany ponizej prąd 800mA jest max. prądem pracy. Jeśli nie ma innej informacji oznacza to że dioda świecąc pełną mocą 3W przy 800mA daje 168-180lm.

XP-G świecąc pełną mocą daje 420-430 lm.

Podaj proszę więc link do Twojej producenckiej specyfikacji bo z tego co piszesz wynika albo że ta chińska dioda daje świecąc pełną mocą (3 W) 560 lm, albo też zupełnie nie rozumiesz o czym piszesz. Mnie udowadnianie że 2x2=4 już zmęczyło, więc proszę o specyfikację i jeśli masz rację zwrócę honor.

Właśnie się skrócona specyfikacja wyświetliła i jest to ta sama co na polskiej stronie więc nie trzeba było prosić producenta żeby ją udostępnił. Wynika z niej czarno na białym to co pisałem powyżej a co oznacza ze po prostu tego nie rozumiesz.

Sprawdź jeszcze raz: w specyfikacji Cree masz podaną liczbę lm dla prądu 350mA, w przypadku gdy prąd max wynosi 1500mA więc przy nim liczba lumenów jest kilka razy większa. Tu masz natomiast podaną liczbę lm już przy pradzie max. Rozumiesz?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?89607-White-LED-lumen-testing&p=3115908#post3115908

post 354.

i wszystko jasne.

Cree przy 700mA dają 265lm

Max można z nich wycisnąć (przy bardzo dobrym chłodzeniu) 542 lm. A to już jest miażdżąca przewaga przy cenie zaledwie 2x droższej niż power led.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Gwoli ścisłości należałoby jeszcze coś dodać. Nasze obliczenia są typowo matematyczne i niestety nie możliwe do osiągniecia. W każdej karcie producent podaje bowiem że w/w parametry uzyskano przy temp 25 stopni na strukturze wewnętrznej diody. To jest w normalnych warunkach nie do osiagnięcia.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz - odpuszczam temat. Nie chce mi sie z Toba snuć wywodów. Najpierw piszesz "Dioda XP-G daje ponad 400 lm czyli 4 razy więcej", pozniej okazuje sie ze to nie 400, a 139, pozniej specyfikacje kłamią itd itd.

http://www.image.micros.com.pl/_dane_techniczne_auto/olbhp3w-s.pdf - specyfikacja producenta.

"Podaj proszę więc link do Twojej producenckiej specyfikacji bo z tego co piszesz wynika albo że ta chińska dioda daje świecąc pełną mocą (3 W) 560 lm, albo też zupełnie nie rozumiesz o czym piszesz. Mnie udowadnianie że 2x2=4 już zmęczyło, więc proszę o specyfikację i jeśli masz rację zwrócę honor."

Brawo - jesli udowadnianie tego Cię zmęczyło - polecam tysiące innych tematów na forum :) Mnie np. bardzo męczy Twoje wciskanie mi Cree, ciągłe męczenie i mówienie mi czego nie rozumiem. Przy takich trolach forumowych, robienie czegokolwiek staje się niestety męczące.

Tak jak pisałem - Twoje rozwiazanie z cree moze jest łatwiejsze, lepsze, tansze itd ale wg Ciebie i dla Ciebie. Ja zrobiłem to na dostepnych dla mnie Power Ledach i jestem szczesliwy...


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz ma racje. Z tego co zamieściłeś wynika, że ilość lumenów jest około dwukrotnie większa, na korzyść CREE. Przeczytaj jeszcze raz wypowiedzi tomasza ze zrozumieniem... Teraz powinien wtrącić się Przemek i napsiać, że liczy się PAR :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz bamboo, zdolności pedagogicznych nie mam, więc nie potrafię Ci po prostu jaśniej wytłumaczyć jak czyta się karty katalogowe. Ja patrząc na kartę widzę 2x2=4, Ty widzisz że =5. Dobrze, nie w tym rzecz. Skoro wiedza Cię boli Twoja sprawa. Próbując Ci coś wytłumaczyć nie chciałem Cię obrazić, a stałem się trolem. Także Twoja sprawa. Zwróć uwagę że w zasadzie zapytałem tylko dlaczego nie zastosowałeś rozwiązania bardziej ekonomicznego. Trzeba było po prostu odpowiedzieć że taka miałeś fantazję i po sprawie. Cenię ludzi z fantazją.

Natomiast rozmowa z kimś od kogo liczby i rzeczowe argumenty odbijają się jak od ściany jest rzeczywiście stratą czasu. Jedyna nadzieja w tym, że inni forumowicze nie mają problemów z rozumieniem prostych rzeczy i coś z tej pyskówki o diodach jednak się dowiedzieli.

Pozdrawiam tomasz

PS. Tak, liczy się PAR. Pisałem o tym w którymś miejscu pyskówki.

Edytuję post bo znalazłem na 1 stronie Twoje pytanie do mnie:

"hmm, a czemu drożej jest nie na Cree ? Nie rozumiem.

1 Watowe diody - jak napisalem były pomyłką ;) Tak jak pisalem wczesniej - zrobiłem niebieskie 1 W wg porad z NR, jednak białe poszły juz na 3 W.

Cenowo nie rozumiem jak wychodzą lepiej Cree niż 3W Power Led. Napisz jak Ty bys to poskladal?

Fajnie ze napisales bo wiem ze wszyscy tutaj jadą na Cree, a ja nie do konca to rozumiem "

No więc starałem Ci się to wytłumaczyć skoro sam prosiłeś. Po naszej wymianie zdań rozumiem już dlaczego nic nie rozumiesz.

Jeszcze raz pozdrawiam i trzymaj się ciepło...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak zaczynałem robienie lampki led przeczytałem multum tematów i pojawiło się stwierdzenie kluczowe PAR resztę doczytaj zrozumiesz dlaczego Cree lepsze

ps o się spużniłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, dlaczego Pan Bóg pokarał mnie brakiem takich zdolności :( zaczełam czytać cos o robieniu oswitlenia, ale nic nie rozumiem....

Te żale stąd,że znowu padł statecznik. Znowu bedę odkrecać te wszystkie śrubki i przykrecać, a mam dwa stateczniki i nie wiem czy sa dobre, bo wcześniej padła elektronika i były tam założone.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.