Skocz do zawartości
kasanga

Lampa LED

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuje oswietlenia do akwarium morskiego .By bylo wydajne ,i w miare niedrogie zarowno w zakupie jak i eksploatacji

Podaje linka do lamp ktore moim zdaniem moga spelniac te kryteria

Zaleta ich to takze budowa modulowa co umozliwia zbudowanie lampy do dowolnego zbiornika

Nie jestem znawca tematu po prostu jak zobaczylem pobor pradu z wiekszosci morskich zbiornikow

(zarniki HQI,T5)To zdalem sobie sprawe ze nie stac mnie na utrzymanie takiego zbiornika przy tych cenach energii.W gre wchodzi tylko LED a jesli nie to niestety rezygnacja z morszczyzny

http://www.rgblighting.pl/sklep/oswietlenie-led-akwarium-/167-lampa-aqua-led-cree-2-x-xp-g-oraz-3-xp-e-royl-blue-z-zasilaczem-.html

http://www.rgblighting.pl/sklep/oswietlenie-led-akwarium-/166-lampa-aqua-led-cree-2-x-xp-g-oraz-3-xp-e-royl-blue-z-zasilaczem-.html

Z ta ortografia to drobna przesada ,czyzby P. Miodek takze posiadał akwarium morskie?

Pozdrawiam Robert

Edytowane przez kasanga
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba Inmar Marek ma taką lampke,jego pytaj


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw podaj do jakiego akwarium wymiary.Zdaje mi się najlepiej spytaj tomka z Częstochowy on ma pojęcie na ten temat.

Pozdrawiam

Mateusz


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to może jednak rezygnacja... i przy okazji rezygnacja z tej formy reklamy... danego produktu...

sorki ale nie mogłem się powstrzymać, chociaż wiem, że podbijanie tego typu tematów jest w to mi graj ich autorom i właśnie o to chodzi.

więc dla testów i czystego fanu zadam Ci kilka pytań:

- jakie akwa masz zamiar oświetlać tymi lampami?

- z twojego postu nie wynika: czy masz już akwarium morskie i będziesz rezygnował, czy już rezygnujesz a jeszcze nie masz?

- ile masz zamiar kupić tych lamp vide moje pierwsze pytanie?

- co masz zamiar w nim mieć jakie zwierzaki?

- dlaczego wybrałeś tak drogie i nieekonomiczne rozwiązanie jak te lampy z linków to przecież zaledwie 2 x 5W + 3 x 4W (w wielkim przybliżeniu i przy max osiągach), czyli łącznie 22W światła a radiator to taki że mógłby mój wzmacniacz z tubą w aucie schłodzić (inf. dla dociekliwych- nie posiadam tych przedmiotów) no i do tego jeden zasilacz dla całości śmigający na prądzie 1A czyli poprzednie wyliczenia to miedzy bajki włożyć bo lampa może mieć około 15W... (a zakładając, że pokręcimy je na 3,7V to przy 1A byłoby V * A = W... nie chce mi się mnożyć)

- poza wszystkim to ta lampa jak na rozwiązanie sprzedawane w sklepie jest nadzwyczaj mało estetyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka fajna i tania propozycja dla tych którzy nie chcą(nie czują się na siłach) aby samemu coś skleić. Sądzę że można by pogadać z firmą, gdyż:

1. przy zasilaczu który stosuje można dać 6 diód - przy dopłacie ok 20-30 zł mamy więc 3 waty więcej

2. chyba jest błąd w opisie gdyż pisze że lampa składa się z 5 dió XP-E RB - co sugerowałoby że są tam tylko diody niebieskie a pewnie są mieszane.

Cha! doczytałem - w drugim linku jest lampa z mieszanymi diodami ale za to z dziadowskim zsilaczem. Także proponuje przerobienie pierwszej lampy na 6 diód i mieszanie diód.

Oczywiście lepiej samemu poczytać i skleić coś lepszego w 2 godziny.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiarow akwa nie znam bo nie mam jeszcze zbiornika

Na razie zastanawiam sie i probuje temat ogarnac w sferze moich rozwazan

Do pewnego momentu zastanawialem sie nad zbiornikiem w ksztalcie prostokata 120/60/60 ale gdy zobaczylem te kostke

http://nano-reef.pl/topic/24140-250l-oceanarium-dzien-po-dniu-krok-po-kroku/

To zobaczylem ze ten ksztalt zbiornika daje ciekawe mozliwosci przestrzennne

Po prostu zanim moje decyzje beda rodzic konkretny ksztalt ,chce miec to uporzadkowane w swiecie moich planow

Edytowane przez kasanga
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno na gorąco minimum to 0,7W na litr wody a optimum to 1W na 1 litr wody... nawet dla ledów więc nie widzę tu oszczędności "na prądzie" w stosunku do T5 a jedynie komfort braku wymiany świetlówek i oszczędność z tego wynikającą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze w oswietleniu Waty to tylko pobor pradu BOWaty to inaczej iloczyn pradu i napiecia

W oswietleniu chodzi nam aby przy najmniejszej wartosci tych watow osiagnac najwieksza skutecznosc swietlna

Nie wiem jak jest w akwarystyce morskiej(nie znam wymagan koralowcow) ale generalnie nie ma bardziej ekonomicznych zrodel swiatla niz diody led

Adlaczego Twom zdaniem rezygnacja?

Bo zastanawiam sie co by mnie mniej kosztowalo?

Aco niby w tym takiego nagannego?

Wybacz kolego ale nie rozumiem toku twojego rozumowania

no to może jednak rezygnacja... i przy okazji rezygnacja z tej formy reklamy... danego produktu...sorki ale nie mogłem się powstrzymać, chociaż wiem, że podbijanie tego typu tematów jest w to mi graj ich autorom i właśnie o to chodzi. więc dla testów i czystego fanu zadam Ci kilka pytań:- jakie akwa masz zamiar oświetlać tymi lampami?- z twojego postu nie wynika: czy masz już akwarium morskie i będziesz rezygnował, czy już rezygnujesz a jeszcze nie masz?- ile masz zamiar kupić tych lamp vide moje pierwsze pytanie?- co masz zamiar w nim mieć jakie zwierzaki?- dlaczego wybrałeś tak drogie i nieekonomiczne rozwiązanie jak te lampy z linków to przecież zaledwie 2 x 5W + 3 x 4W (w wielkim przybliżeniu i przy max osiągach), czyli łącznie 22W światła a radiator to taki że mógłby mój wzmacniacz z tubą w aucie schłodzić (inf. dla dociekliwych- nie posiadam tych przedmiotów) no i do tego jeden zasilacz dla całości śmigający na prądzie 1A czyli poprzednie wyliczenia to miedzy bajki włożyć bo lampa może mieć około 15W... (a zakładając, że pokręcimy je na 3,7V to przy 1A byłoby V * A = W... nie chce mi się mnożyć)- poza wszystkim to ta lampa jak na rozwiązanie sprzedawane w sklepie jest nadzwyczaj mało estetyczne

Niczego nie mialem zamiaru reklamowac(PODDALEM OCENIE TEN PRODUKT,co czesto sie zdarza takze i na tym forum)

Jesli chcesz mnie testowac ? Nie skorzystam bo nikt nie lubi takiej formy traktowania

Forum to forma pomagania innym a nie sposob na zaistnienie kosztem innego czlowieka

Jesli nie chcesz pomagac nie pisz nie odpowiadaj .To jest bardzo proste

Jeslli Ledy nie sa ekonomiczne to sam zobaczysz ze za kilka lat T5 bedzie tylko wspomnieniem

Edytowane przez kasanga
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Kasanga, Twoje rozumowanie jest jak najbardziej słuszne. Zdecyduj jaki zbiornik i jaka DOCELOWA obsada to pomożemy dobrać ledy.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to poczytaj wiele rozwiązań opartych o ledy jest w dziale DIY i poczytaj ile prądu pobierają te ledy... to zrozumiesz moją wypowiedź

i nie mam zamiaru zaistnieć na forum... ja tu już "istnieje" heheheh

może Ci nie pasować ten sposób wyrażania przeze mnie opinni o tych ledach ale wierz mi że to nie opinia to Tobie i Twoim poście a ocena produktu... ocena dokonana przez pryzmat Twojego pytania lub formy w jakiej je zadałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bede miec juz zbiornik chetnie skorzystam z Waszej Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a my chętnie podpowiemy! i podpowiem Ci, że taką ilość ledów to można śmiało na zupełnie mniejszych radiatorach i na dodatek bardziej estetycznych bo np w kolorze czarnym powiesić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.