Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Tez takiej mozliwosci nie mam i jesli wylaczam pompe glowna, to jednoczesnie odpieniacz. To juz taki odruch :yes .

Tomek, mowisz oczywiscie o optymalnym rozwiazaniu ale w tym konkretnym przypadku nie ma miejsca na duzy, wysoki sump. Nie wiem ile ten gotowy ma wysokosci, ale jak zostanie 25 litrow wolnego miejsca, to juz to wszystko mozna urzadzic. Trzeba miec tylko zawsze spietrzona wode w kominie, zeby jeszcze ta nie splywala na dol.

W koncu dla Delteca nie potrzeba stalego poziomu wody, ale potrzebna jest regulacja na wylocie.

Sump i tak bym kazal zrobic na wymiar szafki, pozostawiajac na wysokosci 1 cm wiecej niz potrzeba do wyjecia kubka, czyli najpierw kupilbym odpieniacz.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że macie rację - da się, i jak dobrze wszystko ustawimy nie przeleje się. Ale stawiając akwa 450l które daje juz niezłe możliwości trzeba brać pod uwagę takze późniejszą ochotę rozbudowy setupu - może kulki, od czasu do czasu filtr na media, lampd UV, moze z casem większy odpieniacz. Tak "na Niemca" to ja robiłbym może zbiornik 100 l, ale nie 450.

Tym bardziej że sprzeciw żony wynika z jej niewiedzy, a widzę że i niewiedzy przyszłego akwarysty. Tym bardziej że ta wymarzona szafka żony takze średnio się nadaje. Rozumiem że stylistyka bliska Disco Polo moze się komuś podobać i w to nie wnikam, ale przy np. długości 150 cm, 40-50 zajmuje tam kolumna z szufladami na środku. Pozostają dwie komory po 45-50 cm - moze krótsze bo producent widzę naroża też podbajerzył kosztem funkcjonalności. Czyli tam także nie wejdzie duzo większy sump. Nie woleli byście mieć do dyspozycji całej otwartej przestrzeni pod zbiornikiem? Co najwyżej moznaby oddzielić ze 30 cm na elektrykę i jest super.

Tym bardziej że każdy średnio zdolny stolarz zrobi taką szafkę bez problemu za znacznie mniejsze pieniadze a o niegorszym wyglądzie. Tamte przecież takze są obite zwykłą okleiną meblową. Jak się uprzesz to znajdziesz taką samą.

Takie jest moje zdanie i tak radzę zrobić. Jeśli będziesz chciał zrobisz to akwarium nawet bez sumpa, to takze jest możliwe - ale nawet taki mikroskopijny jest lepszy niż żaden.

Pozdrawiam


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się wywodzić już w tym temacie. Decyzja została podjęta i szafka będzie nowa na stelażu. Jak i nowa szafka to i nowe akwa. I teraz moje kolejne pytanie: Myślę nad 160x60x60 czyli jakieś 570 litrów czy dodać jeszcze 10cm w górę ?? bo na dł. to już mi miejsca braknie. Planuje oświetlenie 6x80W T5 czy to nie za mało???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dodawaj. 60 cm to max. jeśli chodzi o w miarę wygodny dostęp do dna.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej zdejmij z gory 10 cm a doloz wglab 15. :thumbsup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem że stylistyka bliska Disco Polo moze się komuś podobać
Tomciu, nie żebym się czepiał, ale uważam że przeginasz, pamiętaj że piszesz o czyjejś żonie stary...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam, nie piszę o żadnej osobie. MNIE konkretnie skojarzyło sie to z Disco Polo ale wyraźnie dodałem że o gustach sie nie dyskutuje - każdy ma do nich prawo.

Patrz Sebuś, piszemy sobie tu miło z Cienkim na priv, bo okazało się ze mieszkamy w jednym gorodie i chłopaka to jakoś nie uraziło a Ciebie i owszem. Jakieś kompleksy?

Nie obrażaj się, żartuję. A wszystkich którzy mogli się poczuć urażeni oczywiście przepraszam.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.