Skocz do zawartości
Lockstar

suplementacja - korale miekkie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuje rady odnosnie suplementacji. W akwarium prawie wylacznie posiadam zoa i parazoa wiec chcialam znalezc cos co je ladnie wybarwi i odzywi, nie ukrywam ze zalezy mi przede wszystkim na przyroscie poniewaz kazda kolonie zakladam z kilku "pyszczkow". Zakupilam juz JuvitC i na razie stosuje tylko to. Ogolnie bardzo chwalone sa prepararty Brightwella ale potrzebuje rady ktore mam wybrac bo maja tego mase :question: myslalam tez nad Koral Fluidem z JBLa albo Marine Snow. Bardzo docenie sugestie osob ktore takie preparaty stosowaly i widzaly wymierne efekty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie światło i PO4, oczywiście baniak musi mieć zamkniety cykl azotowy żeby zaczeły się przyrosty i podziały, to z moich obserwacji.


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Dla zoa generalnie wystarczy samo światło do wzrostu, ale jeśli chcesz przyśpieszyć wzrost to pomyśl nad dozowaniem Grotech VitAmino M (witaminy i aminokwasy, dozuję pod ponad roku) lub Korallen-Zucht AAHC (bardzo chwalone aminokwasy). Co 2 tygodnie leję trochę ReefBoostera, korale ładnie się po nim pompują, ale mocno syfi wodę. Ampułkę wlewam do pojemniczka, rozcieńczam tak, żeby 1ml był na 25l wody i zamrażam w strzykawkach. Koszty do takiej pico rafki naprawdę małe - ampułka kosztuje 5-6zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz.k - testy robie dzis juz przytargalam osprzet wiec zobaczymy jak to sobie funkcjonuje.

Kawa93- o Korallen-Zuchcie tez juz ktos mi mowil ze dobry preparat. Nad Grotechiem sie zastanawialam ale nad calym pakietem ABC (choc tez nie wiem czy ktos to stosowal i byl zadowolony). Korci mnie Brightwell Aquatics - KoralColor i do tego jakis PythoGold S na przyklad, jak cos syfi wode to wole nie lac bo na razie dzialam bez pienidla i konca potem nie dojde :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Do takiego małego akwarium ABC jest bez sensu, jesli już chcesz dozować pierwiastki to najlepszy będzie Kent - Essential Elements. Ja nie leję pierwiastków, bo uzupełniam je podmiankami (5l, raz w tygodniu, sól Reef Crystals) i wystarcza.

Brightwell Aquatics - KoralColor - z tego co czytałem na ReefCentral to u większości osób po prostu nie działa, w PL jeszcze nie widziałem osoby która używa tego suplementu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow dobrze wiedziec bo wyglada na super pro preparat. Co do Korallen-Zucht AAHC, czy ma to jakas inna nazwe? (albo rozwin mi AAHC :p ) bo szukalam na necie i jest masa od Korallen-Zuchta ale tej konkretnej pozycji nie znalazlam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

AAHC - Amino Acid High Concentrate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze to to: Korallen-zucht - Amino Acid Concentrate ("Przyspiesza wzrost oraz wybarwienie koralowców. Wpływa pozytywnie również na koralowce miękkie, a także takie koralowce jak Alveopora oraz Goniopora") jak to, to juz wiem skad wytrzasnac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Tak, o to właśnie chodzi :) Tylko trzeba rozcieńczyć RO, bo inaczej nie da rady dozować na akwarium 25l (dozowanie wg producenta: 1 kropla/100l, a kroplę ciężko będzie podzielić na 4 nie rozcieńczając ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozuje do mezowego akwa po 5-10ml roznej chemii wiec do mojego kupilam strzykawe 2ml (insulinowek nie mieli) i myslalam ze styknie, ale przy takich proporcjach to widze tylko roztwor :p trzeba go trzymac w lodowce czy niekoniecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Buteleczkę z amino wstaw do lodówki. Zacznij dozowanie od połowy dawki (czyli 1/8 kropli raz na 2-3 dni ;P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wybieram sie do wawy na ten weekend, moze uda mi sie cos przywiezc, u nas w rzowie z akwarystyka morska lipa niestety :( co jakis czas organizujemy ze znajomym wypady do tarnowa z termoboksami w bagazniku :p moze w stolicy tez mi sie uda cos upolowac, a jak nie to przynajmniej preparaty przywioze zeby nie placic za wysylke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dozowania kroplami najlepiej zakraplacz :) ja używałem zakraplacza i to najlepszy sposób :)

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na zoa genialnie działą sera fishtamin. tanie i wydajne.

pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ten moment dozuje tylko Juvit C i juz mam pierwsze przyrosty (zauwazylam na mojej malej szczepce bo na duzych nie liczylam pyszczkow jak wpuszczalam do akwa) wiec dziala :) dzieki Kawa93 :unworthy: jak przejdzie dojrzewanie to zastanowie sie co jeszcz tam bede lac bo teraz wyglada srednio ladnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juvit w jakiej ilości jak długo już stosujesz?


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stosuje od dwoch-trzech tygodni (nie pamietam kiedy go kupilam dokladnie) i dozuje tak jak kawa93 mi poradzil: 1 kropla trzy razy w tyg (mam 25l zbiornik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także dzisiaj kupiłem bo tych zoasków trochę mam. Wlałem dwie krople na 144 litry. Czyli po 2 kropelki dziennie chyba mogę sobie lać :D


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Thomas Kay a sera fishtamin to nie nasz ulubiony wibowit:)?


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mleko jest gites... ja lałam do akwa męża (210 l) 1.5ml dziennie (z wyj czwartków, wtedy leje czyścioszkę :)) i się cieszyły koralki :) boje się jednak lać do tak małego zbiornika żeby go nie zasyfić bo nie mam odpieniacza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje jakie dawki cała butelka lub 1 ml posiadają preparaty z aminokwasami chodzi mi konkretnie o te amino :leucyna,izoleucyna,walina. W składzie niektórych amino są właśnie te 3. Posiadam troche amino w formie proszku i myślę czy nie użyć żeby nie wywalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś się orientuje jakie dawki cała butelka lub 1 ml posiadają preparaty z aminokwasami chodzi mi konkretnie o te amino :leucyna,izoleucyna,walina. W składzie niektórych amino są właśnie te 3. Posiadam troche amino w formie proszku i myślę czy nie użyć żeby nie wywalić.

a co to masz - BCAA ? :) ?


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile podajesz tego BCAA ? na jaki litraż :) ?


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.