Skocz do zawartości
glaenken

Dla "zabicia" czasu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chcialbym Was pokazac akwarium ktore wyglada jak na filmie (stan na 23.06.11)

300 litrow, 50 LR, 2xHQI 150W + 2 x 54 W aktyn., Deltec APF600, BioPellets

Jakies sugestie? Bede wdzieczny...pozdrawiam

http://www.youtube.com/watch?v=iITDGDKleuQ

a tu sprzet

http://www.youtube.com/watch?v=3CU1NMkSubg

ps. kanal http://www.youtube.com/user/staeddt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w mojej opinii to masz masę glonów których trzeba się pozbyć, ja ze swoją walczyłem wódeczką, no i ekipą czyszczącą. Od tego bym chyba zaczął :)

Gorąco zachęcam to stworzenia wątku w dziale "nasze akwaria" i tam opisanie dokładnie zbiornika, czyli obsada, ile działa i tym podobne sprawy, wtedy łatwiej będzie coś doradzić ludziom którzy się znają a i ja chętnie coś klikne jak będę wiedział.

Pozdrawiam

Gott


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisal Gotti to masz za duzo glonów,chodza ci pelletki ale napisz jakie masz parametry i ile czasu ma baniaczek,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i z takich praktycznych sugestii, ta favia w rogu, na pewno nie jest zachwycona z tego że co jakiś czas na nią piach sypie, postawiłbym ją w jakimś spokojniejszym miejscu :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem winne są peletki.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peletki ? A niby czemu są winne?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w mojej opinii to masz masę glonów których trzeba się pozbyć, ja ze swoją walczyłem wódeczką, no i ekipą czyszczącą. Od tego bym chyba zaczął :)

Gorąco zachęcam to stworzenia wątku w dziale "nasze akwaria" i tam opisanie dokładnie zbiornika, czyli obsada, ile działa i tym podobne sprawy, wtedy łatwiej będzie coś doradzić ludziom którzy się znają a i ja chętnie coś klikne jak będę wiedział.

Pozdrawiam

Gott

wlasnie walcze z tymi gloniskami. I tak jest dobrze bo nie ma juz cyjano (jak dodalem palletki zniknely po paru dniach).

Co proponujesz/proponujecie na ekipe czyszczaca? Posiadam kilka slimakow (nie pamietam nazwy-maja czulka i jak sie karmi ryby od razu wychodza z piasku), Zebrasoma flavescens. Trzeba pomyslec nad rozgwiazda? jakimi dokladnie slimakami?

Obsada: 3 Ocellaris'y i Zebrasoma flavescens. Nic wiecej.

Zbiornik ma juz z 5 lat max. 300 l.

Parametry: (salifert - TESTY SA NA 100% OK)

NO3 0 mg/l

PO4 0 mg/l

Ca 490 mg/l

Mg 1495 mg/l

pH 8.10

kH 8

Dodam iz zbiornik jest wyposazony co widac na filme w reaktor.

Deltec APF600

RO/DI 0

50kg LR

2 x HQI 150W, 2 x 54W aktyn.

:question: Parametry ok wiec sadze, ze albo wpuscic duzo ekipy czyszczacej albo dodac korali miekich zeby glony nie zywily sie zadnymi "mikroelementami" (nic nie dolewam oprocz strontu raz na dwa tygodnie) tylko koral je pobieraly i w ten sposob moze wypra zielone gloniska. Tak sobie dumam.

Dzisiaj zrobilem podmianke 20%, zrobilem maly sztorm na skalkach i zruszylem piasek (czego tam ciemnego nie bylo smierdzacego :nuke: ) , dodalem tez troche(!) live sand. Dolewam tez bakterie.

Moim zdaniem winne są peletki.

absolutnie nie poniewaz pelletki zostaly zalozone po wysypie glonow.

:coffee:

No i z takich praktycznych sugestii, ta favia w rogu, na pewno nie jest zachwycona z tego że co jakiś czas na nią piach sypie, postawiłbym ją w jakimś spokojniejszym miejscu :)

zgadzam sie...jutro to zrobie :unworthy:

PS. a wiecie co to moglo byc? usunalem to natychmiast przy dzisiejszej podmiance.

http://staedt.republika.pl/co_to.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, rozgwiazda na glony to nie rozwiązanie :) Ślimaki prędzej : np Dolabella auricularia, Tectus fenestratus. Można by się zastanowić też nad Salariasem, ale u mnie tylko na początku wcinał glony, teraz chyba nawet na nie nie patrzy, żre tylko spiruline i mrożonki. Ja natomiast bardziej skoncentrowałbym się nad znalezieniem przyczyny występowania glonów niż tylko nad walką ze skutkami. Obsada rzeczywiście mała jak na taki litraż. Testy pokazują zerowe NO3 i PO4 ale widać gołym okiem że to prawdą nie jest, przy zerowych parametrach glony by nie rosły i tyle :) Warto by zastanowić się może nad Vodka method, choć nie wiem jak ugryźć temat przy zerowym NO3.

Może na początek usuń mechanicznie glony, czyli szczota ryżowa, i jazda, jak rzucisz skałę z powrotem do baniaka a glonów już nie będzie to może podskoczy Ci NO3 i wtedy będziesz mógł sobie wódeczką elegancko kontrolować ten parametr. W PO4 wynik bym zupełnie nie wierzył, salifert kłamie, mała hanka tylko lekko kłamie, ponoć dopiero duża hanka mówi prawdę.

Popracowałbym też nad cyrkulacją, te piaskowe burze są moim zdaniem zupełnie niepotrzebne.

Pozdrawiam

Gotter

Sugeruję edycję postów lub pisania wszystkiego w jednym, jak mod przyjdzie będzie krzyczał :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Prosba do moderatora - prosze o przeniesienie tematu do dzialu "Nasze akwaria" badz "Plagi"

pozdrawiam!

Upominam- nie pisz 4 postów jeden pod drugim.

mintaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.