Skocz do zawartości
MarcosB

Czy Mithrax może zabijać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem załamany... :no

Dzisiaj rano znalazłem mojego Japonicusa w szczypcach Mitrax`a... To, że bierze się za mięso to już wiem bo gdy padał hepatus natychmiast się za niego zabierał. Mithrax jest dosyć duży, korpus około 4 cm.

Pytanie co jest bardziej prawdopodobne :

- jedząca i zdrowa ryba zdycha w przeciągu kilku godzin, bez oznak osłabienia itp itd.

- krab ją łapie podczas snu i zjada...czy krab złapie taką rybe, żeby się nie wyrwała ?

PS. Trzymał ją za głowę.

Dodam, że w akwarium miałem dziwne zaginięcie doktorka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu mithrax może jeść martwego japonicusa, ale nie wyobrażam sobie żeby mógł go złapać i zabić. To duża ryba, i z łatwością by mu się wyrwała.

I tak, mi kiedyś tak zszedł strigosus, już było po ospie, pływał energicznie, jadł, wracam z pracy i martwy =/


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Japonicusa wysypało delikatnie rano po zakupie, ale następnego dnia był już czyściutki. O 12 w nocy jeszcze pływał i szukał sobie kryjówki, wstałem o 10 i ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mitraxowi spokój. Jedyne jego przewinienie to to że chciał Ci zbiornik z padliny wyczyścić.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisali koledzy on tylko może padlinę złapać, nie wyobrażam sobie żeby mógł złapać zdrową rybę!!

A tak, jak czytam co napisałeś to dziwi mnie ,że Japanicus zszedł ci po jednym dniu, ryba była zdrowa jak kupowałeś, albo emocje wzięły górę??


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mitrax raczej niewinny. one poza glonami wcinają "padlinkę" i inne odpadki. Mój np ma zacięcie alpinisty często wspina się po największej seriatoporze i nocuje na niej. Przyglądałem się uważnie jak pierwszy raz to zobaczyłem czy koral nie ma ubytków i wg mnie nie. Więc jeżeli siedząc tyle godzin (cała noc) nic nie wyskubał z korala to sądzę, że raczej nie mają one zacięcia drapieżnika... a już aktywnego polowania na ryby to w ogóle sobie wyobrazić nie potrafię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A. Japonicus to raczej trudna ryba i jej zejscie, nawet szybkie, jest bardzo mozliwe; krab nie jest winny;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc mój mithrax jednak poluje na żywe zwierzęta... zjadł kawałek nogi mojej rozgwiazdy piaskowej!

Szarpałem się z nim 5 minut żeby mi ją oddał! franca tak mocno trzyma! nie do uwierzenia!

Bałem się żeby nie zrobić rozgwiazdce krzywdy ale w końcu puścił. Po uwolnieniu tak spierniczała, że na pewno były to najszybsze ruchy w jej życiu :thumbup:

Wierzcie mi Mitrax jest w stanie capnąć dużą rybę i za cholere mu nie ucieknie jak już ją złapie! Być może powodem tego jest brak glonów w akwarium.

Także ten "glonożerca" jest już na celowniku! :2guns:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie halo. Może to nie mitrax tylko jakieś zamaskowany mściciel.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.