Skocz do zawartości
KarinaB1

oświetlenie w nowym akwa

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Pisałam juź kilka razy na tym forum ale ciągle mam jakieś pytania:) Mam reefmaxa. Został uruchomiony 16.06.11r mam pytanie ile świecić bo gdzie nie przeczytam widzę sprzeczne opinie. Początkowo świeciłam 4h wszystkimi świetlówkami. Treaz zwiększyłam do 8h. ale zaczęły w szybkim tempie rosnąć mi glony. Nie wiem czy zmnieszyć oświetlenie czy zostawić tak jak teraz. Zrobiłam jedną podmianę (8l). Testy które wykonałam kh-8 no2-0 no3-25. Podaję bakterie hagen cycle. pozdrawiam Karina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj, masz młody zbiornik który jeszcze dojrzewa, jeśli nie masz życia to skróć czas świecenia po co masz karmić glony ,a tych bakterii to ile i jak często lejesz?pozdrawiam


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początu dałam biodigest ampułkę i jeszcze jedną ale nie pamiętam nazwy (doadzono mi w erbybce) Teraz od soboty mam podawać cycle 10ml co 4 dni przez dwa tygodnie. Ogólnie nie jest źle glonów nie jest tak dużo gdzieniegdzie małe kępki, szybę też czyszczę reguralnie. Chciałam się tylko upewnić czy wszystko robię dobrze i ile świecić tzn ile godzin. Mam jeszcze drugie awka morskie 60l i jak najszybciej chciałabym przełożyć życie do tego nowego. Pozdrawiam karina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ile świecić bo gdzie nie przeczytam widzę sprzeczne opinie. Początkowo świeciłam 4h wszystkimi świetlówkami. Treaz zwiększyłam do 8h. ale zaczęły w szybkim tempie rosnąć mi glony. Nie wiem czy zmnieszyć oświetlenie czy zostawić tak jak teraz. Zrobiłam jedną podmianę (8l).

To prawda najlepiej zacząć od 4h i co tydzień dodawać 2h tak najlepiej, z tą podmianką to nie potrzebnie bo to tylko karmi glony najlepiej nie robić zarazie tylko uzupełniać odparowaną wodę,

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a podmiany to może lepiej robić na wodzie z działającej 60-tki?

pozdrawiam


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Z drugiej strony dlaczego nie przełożyłas wszystkiego z 60tki to pustego reefmaxa i wystarczyło by dolać na dwa razy w odstępie tygodnia te brakujące 40litrów.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłam nową skałę nowy piasek i wszystko zaczęłam od nowa. Tamto akwa kupiłam gotowe i nie wszystko jest w nim tak jak powinno być. Poza tym jest za małe:). Zrobiłam tak jak radzićie ustawiłam oświetlenie na 4 h białe i 6 blue. Kiedy będzę wiedziała że mogę wpuścić ekipę czyszczącą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Skoro wszystko zaczęłas od nowa to się nie spiesz i zrób to prawidłowo. Odpaliłas nowy baniak dwa tygodnie temu to poczekaj jeszcze pare tygodni. Bo za minimalny okres dojrzewania przyjmujemy ok 3miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbij jeszcze No3 i możesz ekipę czyszczącą wprowadzać

pozdrawiam


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak zbić no3 bo mierzyłam wczoraj i dalej mam 25:(

Ps. wpuściłąm wczoraj 1 turbo ślimaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.