Skocz do zawartości
Adrian Piwnicki

Co z um-umem?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule: 4 sierpnia zamawiam: RO,pompkę,sól,test ca,preparat (redsea 3+1),hydrometra i narvy 2, a tu brat tydzień temu do mnie dzwoni i mówi że przyszło wszystko "tylko" bez hydrometra, pompki i testa.

I jak tu żyć!?


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam ulokowane pieniądze od 3 tygodni w pompie której nie odebrali (odesłałem w ciągu 10 dni od zakupu)pompa wruciła wczoraj na mój adres i co dalej?


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwieczny pronlem z um-um'em polega na tym, ?e oni zamawiaj? towar dopiero gdy kto? chce go kupi?, to powoduje, ?e na niekt?re rzeczy trzeba d?uuugo czeka?, niekt?rych nigdy si? nie dostanie, itp...

Najlepiej przed z?o?eniem zam?wienia dogada? si? z obs?ug? (Irmina?) co do dost?pno?ci tego co chcemy, a kask? wysy?a? dopiero po tym.

Niestety jest to koszt du?ego wyboru towar?w. Przemek kiedy? t?umaczy? to dok?adnie, wi?c trzba przery? forum:)


Jeszcze tylko parę tygodni...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i juz wyjasniam.

Adrian - prosze Cię bardzo, jak juz piszesz, to opisuj całą sytuację, a nie fragmenty wyrwane z kontekstu.I przeczytaj dokładnie Regulamin sklepu - nie powstał on po to by po prostu być, ale reguluje zasady zakupu towarów i współpracy pomiędzy sklepem a Klientem.

Po pierwsze - nie narzucamy Klientom formy zapłaty - kazdy może zapłacić przy odbiorze, to jest jego indywidualna sprawa - skoro Twoja mama wybrała taką , to jest to Wasz wybór.

Po drugie - jeśli przeczytałbyś regulamin sklepu, dowiedziałbyś się że:

a) przy dokonywaniu przedpłaty prosimy o kontakt ze sklepem w celu potwierdzenia dostępności produktów

:) termin realizacji może wynieść do 10 dni roboczych.

Pierwsza część Twojej paczki została wysłana 16.08.2005r (czyli 7 dnia roboczego) i tego samego dnia, w rozmowie z Twoją mamą(gdyż jestes niepełnoletni, masz 12 lat(?)) Irmina poinformowała, że jest problem z pompką(ten model był chwilowo nieosiągalny, a także z hydrometrem, który został wycofany ze sprzedaży .

Twoja mama zasugerowała, że być może odwiedzicie nas w sobotę i na miejscu wybierzecie jakiś zaminnik i moze skałę etc.

Niestety, nikt nie przyjechał w sobotę - zdecydowaliśmy sie po niedzilei więc dalej realizowac zamówienie i wysłaliśmy na nasz koszt pompkę.

Nadal nie wiemy , czy można zamienić hydrometr na inny - miało to zostac wyjasnione podczas Waszej sobotniej wizyty.

Sprawa więc wygląda mniej więcej tak.

Błażej - kupiłes ode mnie PRYWATNIE pompkę, nie od sklepu - nie dałem Ci na nią żadnej gwarancji, ani także dowodu zakupu. Po kilku dniach wysłałeś pompkę za pobraniem na adres sklepu - a pracownicy mają zakaz przyjmowania paczek za pobraniem - i dlatego być może nie została ona odebrana. I o tym także piszemy na stronach sklepu. Mogłęs to odesłać do MNIE - nie do firmy (adres ten sam, tylko imię i nazwisko zamiast nazwy firmy - bo to dwa budynki na tej samej posesji)

Nie byłoby problemu.

Co do stanów magazynowych - jeśli ktokolwiek uważa, ze można prowadzic e-sklep nie posiadając pewnych stanów magazynowych - to jest w błędzie i najlepiej niech sam spróbuje.

Nie jest możliwością jednak, aby mieć wszystkiego choćby po 1 sztuce na magazynie - towaru byłoby w setkach tysięcy złotych. Większośc, najbardziej rotujących mamy na magayznie - gdyż to 20% towaru robi 80%obrotu - pozostałe sprowadzane są na zamówienie - i nie tylko przez nas. Także przez hurtownie, importerów itd. Nit nie robi z tego tajemnicy, że sprowadza się pewne produkty pod zamówienia Klientów. Trzymanie takich produktów na magazynie nawet przez hurtownie jest nieopłacalne i wiele firm wycofuje się z tego i likwiduje wysokie stany magazynowe - po prostu jest to nieopłacalne. Jeżeli zamówiony produkt jest u importera, zamówienie realizowane jest szybciej, jeśli nie - my także czekamy na jego sprowadzenie. I mój przedmówca z jednym ma rację - ZAWSZE można zapytac o dostępność lub temrin realizacji danego produtku PRZED złożeniem zamówienia - zwłaszcza gdy jest to produkt droższy lub sprowadzany z za granicy.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra wszystko fajnie na pismie 10 dni roboczych

zamówiłem besta 400p 4 sierpnia miał być za dwa tygodnie po dwuch tygodniach pisałem do sklepu na maila i na gg ale nic aż w końcu po tygodniu odpowiedziano mi ze odpieniacz bedzie na poczatku września ciekawi mnie czy to prawda

To był mój pierwszy zakup w tym sklepie i napoczatek daje mu mały minusik

pozdrawiam


200 l., sump 100 l. ,obieg 3000l., cyrkulacja 2x1000l, 2 x 150 HQI ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra wszystko fajnie na pismie 10 dni roboczych

zamówiłem besta 400p 4 sierpnia miał być za dwa tygodnie po dwuch tygodniach pisałem do sklepu na maila i na gg ale nic aż w końcu po tygodniu odpowiedziano mi ze odpieniacz bedzie na poczatku września ciekawi mnie czy to prawda

To był mój pierwszy zakup w tym sklepie i napoczatek daje mu mały minusik

pozdrawiam


200 l., sump 100 l. ,obieg 3000l., cyrkulacja 2x1000l, 2 x 150 HQI ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PACZKA BYŁA opisana waszą firmą a w środku buła karteczka z pieczątką um-umodeśle raz jeszcze paczke a koszty przesyłki......?2 przesyłki.


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żaden sklep nie powinien olewać klijęta i blokować mu pieniędzy.dla mnie 180 zł nie jest małym wydatkiem i teraz nie mam na kupienie 2 lepszej pompu.narażam swoje zwierzaki i akwarium na zagłade .


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej Adi spokojnie, troche mlody jestes zeby tak skakac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że przemek to ServerOp ale naprawdę nie wiem jak można mieć w ofercie produkt wycofany z produkcji......... no i jak wysłali pompkę to co z testem normalnie............. w końcu: "NASZ KLIEN NASZ PAN".............prawda?


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest kupowac na miejscu. Nie masz zadnego sklepu w Warszawie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w miescie w sklepie jest git bo jak cos ma byc za tydzien to bedzie za tydzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znasz taki sklep jak Korale?

Moze tam sprobuj.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian: i tak napisz do Piotra to ci poszuka i może coś zaproponuje :)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.