Skocz do zawartości
Gość dieter25

Led cree royal blue zamiast aktyniki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dieter25

Pytanie jest proste i nieskomplikowane.Chodzi o to czy można świetlówkę aktyniczną zastąpić diodami RB.I jak się okazało można.Dziwne podejście masz żeby diodami doświetlać dla koloru :whistle:

Nie wypowiadam się dalej.No koszty energii rzeczywiście niższe czym się różni 39W świetlówki a 39W led???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, mam sceptyczne podejście do samych diod. Z reszta nie znam osobiście nikogo, kto zostawiłby same diody.

A co do kosztów... nie jestem ekspertem, ale 39W w attynice to zużycie 39W prądu. W diodach przecież jest inaczej, 39W w diodach daje przeliczajać na "rzeczywistą moc światła świetlówki" ponad 100W.

Czyli za te same pieniądze mamy ok. 3 razy mocniejsze światło :) Albo takie samo, redukując moc o 2/3 diodach , czyli fizycznie płacimy wtedy za jakieś 13W a nie 39W? Nieprawdaż?

Przydałaby się tu opinia eksperta.

A co do doświetleń dla koloru... przecież to prawda. Jeśli nie, to po co te wystkie dodatki?

Nic lepszego przecież od świetlówki nie wymyślno, tylko trudno nią sterować i nie można z tego co wiem w czasie rzeczywistym mieszać barw, dążąc do nieskończonego błekitu oceanu :)

Podsumowujac, diody jak najbardiej TAK ale wg mnie tylko w połaczeniu z attyniką :)... a jeśli sie mylę to cóż, nawet lepiej, bo lampy są zgrabniejsze a koszty oświetlenia niższe :)

Nurkowałem na niejednej rafie i wierz mi, że kilka metrów głębokości wystarczy, żeby było tylko niebiesko do okoła, ale czy to znaczy, że wystarczą same niebieskie diody, żeby wszystko super rosło w akwarium...?


160l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz nikogo... no, cóż, widocznie niewielu znasz. Ja mam np. Same diody i wielokrotnie o tym pisałem, więc praca domowa także nie odrobiona. A co do przelicznika diody-t5 jako 1:3, cóż, pomimo że jestem wielkim zwolennikiem ledów nie odważyłbym się na taką teorię.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

???? bo nie rozumiem. To odpowiedź na mój post? Bo jakoś zupełnie nie widzę związku.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, ze moim zdaniem same diody w akwarium to za mało, mimo że jestem ich zwolennikiem.

Polemizował z Tobą na temat diod nie będę, bo ekspertem nie jestem a Ty zdaje się, że tak.

Mam inne zdanie na ten temat i tyle, a w zwiazku z tym u mnie attynika zostanie z ledami.

A z co do samych diod, to z chęcią z wiedzy w tym poście skorzystam przy budowie wlasnej lampy.

Pozdr.


160l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.