Skocz do zawartości
Gość michalfa

Kameleon Jemeński

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michalfa

Witam.

Od środy jestem szczęśliwym posiadaczem samiczki ( tak mi powiedziano ). Niestety nie było to planowane, przejąłem go od młodego "hodowcy", któremu się znudziła. Na szybkości zorganizowałem co trzeba, problem z jedzeniem. Ile taki maluch ( ok 12 cm bez ogona ) może zjeść świerszcza domowego? Doszedłem do ilości 12 szt. podawane 3 razy dziennie od 10 do 22. Wydaje mi się, że ma ochotę na więcej. Świerszcze mają od 1 do 1,5 cm. Czy musi mieć zawsze dostęp do pożywienia? Nie zaszkodzi mu duża ilość jedzenia?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie to forum. Nie lepiej popisać z maniakami kamyków?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

To chyba nie to forum. Nie lepiej popisać z maniakami kamyków?

Patrzyłem po innych i niestety nic wartościowego nie znalazłem. Pamiętam, że ktoś u nas kiedyś się gadami chwalił więc pytam. Niestety nie pamiętam kto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja mam agamy brodate i tu kopalnią wiedzy jest pogona.pl. Strona i forum z kamykami pewnie też jest.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my też mamy kameleonkę. ma na imię słodkie flaki :) lubi truskawki, jabłka, morele, do świerszczy ma dostęp nonstop. można też karmić innymi robalami latającymi, np szarańczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja hoduje kameleony jemeńskie i furcifer lateralis. Co do tak młodego kameleona czyli ok 3-4 miesiecy ma to pokarm podajesz w dużych ilościach mianowicie tyle ile jest w stanie zjeść kameleon. Podajesz równiez suplementy i witaminy takie jak wapń w postaci proszku ktorym posypujesz karmówke. Wapno 3 razy w tyg na polowe świerszczy a witaminy 1 raz w tyg. Pamiętaj rówież o wodzie podawanej albo z kroplówki, albo rozpylonej po terrarium lub ze strzykawki.

www.terrarium.com.pl ta strona jest od gadów jak zjedziesz na sam dól to znajdziesz zdjęcie z kameleonem jemeńskim i całym opisem jego hodowli. jak coś to pisz pv

ZAPEWNIJ MU UVB 5% Repti Glo przec zały dzien codzienie i temp ok 28C zarówką grzybkiem/lustrzanką


Akwarium Hailea 60l, LR 6kg , cyrkulacja 2x JVP 110 , filtracja : kaskada , oświetlenie : 4 x 24W T5 , grzałka Jagger 100W,

odpieniacz Boyu WG310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie zapomnij o duuuuuzym terrarium!!!!!!!!!! jemeny sa ciężkie w utrzymaniu, trzeba się nimi opiekować i karmić codziennie!! wiec zapomnij o wakacjach i pozostawieniu kamyka bez opieki. Nie podawaj do jedzenia mączniaków, drewnojadów teraz jest lato wycieczka na lakę z dala od drogi i mamy pokarm pierwsza klasa :) Acha kameleony nie pija wody stojącej, musi płynąc, dobrym rozwiązaniem jest woda jak kapie z wężyka na allegro znajdziesz fajne pojemniczki do tego, u mnie tak było nie musiałem wtedy zraszać tak często terrarium :) terrarium.com.pl tak jak pisano wyżej to dobra stronka, dużo informacji tam znajdziesz


45Litrów :) ciasne ale własne !! start 04.06.2010 - 4.07.2010 przesiadka na Reef Maxa :) 6.02.2011 nowe 150L w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....zerknij jeszcze na forum www.terrarium.pl tam też sporo informacji znajdziesz na temat kameleonów.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś miałem kameleony. Żeby nie biegać non stop po świerszcze możesz bardzo łatwo rozmnażać je sam. Kupujesz większą ilość do terrarium wkładasz podstawkę z mokrym piskiem, trochę podartych łubianek, sałatę. Świerszcze składają tam jajeczka i po chyba dwóch czy trzech tygodniach nie pamiętam dokładnie masz małe :)


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z których połowa się pozjada a druga polowa ucieknie :)


45Litrów :) ciasne ale własne !! start 04.06.2010 - 4.07.2010 przesiadka na Reef Maxa :) 6.02.2011 nowe 150L w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

z których połowa się pozjada a druga polowa ucieknie :)

zamówiłem 300 szt na alledrogo i dokładnie wiem o czym mówisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Jakiś czas już minął od pojawienia się Racheli w moim domu. Po długich obserwacjach zauważyłem, że troche się nudzi kobieta. Pociągiem z Wrocławia dotarł Elvis. Po kilku zgrzytach w końcu się pokochali i owoce ich miłości siedzą w inkubatorach. Z pierwszych jajeczek przetrwało tylko jedno i dzielnie rośnie, mam nadzieję że dotrwa do 13 lipca. W drugim siedzi zdrowych 15 jak do tej pory. Termin mają na listopada. Pocieszne gady i nie aż tak bardzo problematyczne jak by się wydawało, nadmiaru szarańczy nie jedzą a co za tym idzie można wyjechać na kilka dni bo pięknie ją reglamentują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.