Skocz do zawartości
rogalov

Stelaz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W niedalekiej przyszlosci mam zamiar przeskoczyc z mojej kostki na wiekszy baniak, ale mam problem z obudowaniem stelaza.Niby nic trudnego, ale nie bardzo wiem od czego zaczac :question:

Wstawiam kilka fotek jak to wyglada na dzien dzisiejszy:

https://picasaweb.google.com/lh/photo/OKdvpCXDWDyA_aY1UjusXg?feat=directlink

https://picasaweb.google.com/lh/photo/iXDtV389oyK5RNwZgw0QYQ?feat=directlink

Ogolnie mam jakis pomysl, ale nie wiem czy zostawic sklejke ktora widac na fotkach i na to zamontowac plyty meblowe, czy moze lepiej to zdemontowac.Tylnej plyty nie bedzie, albo beda wyciete duze otwory zeby polepszyc wentylacje.Zalezy mi na latwym dostepie do sumpa, wiec biore pod uwage sciagany przod na magnesach.Bede musial tez zrobic korone na baniak.Bede bardzo wdzieczny jesli ktos mi podesle jakis link od czego zaczac i jak to zrobic zeby ladnie wygladalo.

Dodam tylko, ze nie zalezy mi na wymyslnym wygladzie.Ma byc ladnie, ale skromnie.

Dziekuje za wszelka pomoc.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Myslalem, ze to tylko ja mam problemy z wyborem co i jak wykonczyc :)

W moim watku o budowie szafki mozesz zobaczyc jak wyglada sprawa z panelami sciennymi uzytymi do pokrycia szafki. Drzwi mam rozwiazane w ten sposob co piszesz czyli zdejmowalny panel ale nie widze teraz roznicy pomiedzy tym rozwiazaniem a zwyklymi drzwiczkami w kwestii dostepu. Blat laminowany ma to do siebie, ze woda mu nie straszna i ladnie wyglada. Chociaz nawet nie zabezpieczona sklejka wytrzyma jesli bedzie dobra wentylacja w szafce. Gdyby nie ceny to bym zrobil u siebie szafke z blatu ale mialo byc tanio.

Musisz zrobi tak zeby Ci sie podobalo.

Co do korony to moja jest wypasienie wielka i z drewna. Specjalnie zrobilem wysoka, zeby oddzielic salon od kuchni i miec miejsce na regulacje wysokosci zawieszenia lampy.

Mr_Garden zrobil korone ze spietrzonego pvc czy jak to tam sie nazywa. Wiec musisz popatrzec co Ci sie bardziej podoba.

Mamy stolarzy na forum i napewno cos wiecej podpowiedza.

Tu moja szafka:

nano-reef.pl/topic/34934-szafka/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Leon za info.

U Ciebie to ladnie wyglada bo tak jak mowisz, jest to swojego rodzaju "sciana" oddzielajaca dwa pomieszczenia, ale ja wole uzyc zwyklych plyt meblowych.Podpatrzylem i skonsultowalem sie z osoba z forum (wielkie dzieki Nika) i mam juz pomysl jak zrobic calkowicie rozbieralny przod szafki.

Uzyje takich uchwytow:

http://www.ebay.co.uk/itm/Pack-6-Brass-Double-Ball-Cupboard-Door-Catch-50-60-70mm-/170529484691?pt=UK_HaG_Lock_Safes_GL&var=&hash=item6d6e97fe18 i przod bedzie tylko na "zatrzaski".Podobno trzymaja mocno wiec powinno byc lepiej niz w przypadku magnesow o ktorych wczesniej wspominalem.

Mam nadzieje, ze ludzie tacy jak m.in. Inmar zabiora glos, bo dalej kombinuje nad korona.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć.

odnośnie pokrywy zerknij na to.

http://www.retez.pl/Budowa-pokrywy.php :book:

Pozdrawiam


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne. :thumbsup:

BAU swietny link.Dzieki panowie


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na bazie tego linka zbudowałem swoją koronę którą widać na fotce.

Z tym że moja ma 40 cm wysokości i otwierany przód (uchylny).

Oklejona tapetą w kolorze zabudowy szafki.

Idea jest , reszta to inwencja. :wallbash:

Pozdrawiam

Roman :lol:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten program 3D jest zaje...y!!!!Wbijasz wymiary baniaka i od razu masz wszystkie wymiary korony.

CUDO :thumbup:


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbsup:

Miłej zabawy.

PS

Nie rób pokrywy, ale koronę , łatwiej utrzymasz temperaturę latem. :realmad:

Pozdrawiam.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rób pokrywy, ale koronę , łatwiej utrzymasz temperaturę latem

Mam podwieszane oswietlenie do sufitu wiec bedzie tylko korona.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.