Skocz do zawartości
Gość buczi82

zajaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Mam pytanko, czy ten zajaczek poradzi sobie z glonami ???

s2150004.jpg

s2150005.jpg

pytalem tez o jeza, ale sprzedawca odradzal albo bardziej ostrzegal przed kolcami, chcialem go kupic bo kiedys gdzies w tv ogladalem program ze jeze jedza glony, ale 100% nie jestem pewny czy dobrze uslyszalem, wiec zakupilem zajaczka, mam nadzieje ze bedzie sie zajadal glonami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są glony których nie rusza. Jak mu jednak trafisz w jadłospis to b. szybko wyczyści akwa jeśli będzie za małe i zdechnie z głodu.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

zajaczek jest maly, widzialem wieksze w innym sklepie, jednak jesli juz mi wyczysci glony to odsprzedam komus lub oddam do sklepu, a glony mam wloskowate czy jak to sie tam pisze ;p

a tutaj juz sie zajada, fajnie to wyglada :D

s2150007.jpg

a tu filmik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poradzi sobie z pewnością,a jak zje wszystko to niektóre osobniki przestawiają się na inną dietę.U mnie po wyczyszczeniu akwa z glonów zostały dwa mniejsze i żyją do tej pory.


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

aha to super :D

ale mam jeszcze jedno pytanie odnosnie jeza, napisze tutaj nie bede zasmiecal forum...

nie jestem pewny czy dobrze zrozumialem kolesia w sklepie, z tego co zrozumialem to jez bardziej czysci bialy syfek ktory osiada sie na skalce lub na dnie akwa, jak glonami... i teraz nie wiem czy dobrze zrozumialem, bo jesli tak jest faktycznie to bym tez kupil, bo mam troszke tego syfku, a jez akurat fajny malutki, chyba takie cos jak to, nie pamietam dokladnie: http://pl.reeflex.net/tiere/732_Echinometra_mathaei.htm takie podobne kolory...

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie całkiem prawda zależy chyba od rodzaju jeżowca, ja w mam diademe ale z krótkimi kolcami czyści skałe z glonów aż miło patrzeć, szczególnie że robi to wieczorem więc rano jest mała niespodzianka:)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

oki, wiec glony wcina, a co z bialym syfkiem ze skaly ??? czy jego tez wcina, czy sprzedawca jednak sie mylil ??? bo jesli wcina tylko glony to bez sensu kupowanie bo zajaczek nie bedzie mial co jesc, a co do jeza to na 90% jest to ten co w linku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad jeżowcem bym się zastanowił.Z glonami zajączek spokojnie sobie poradzi,a jeżowiec łazi i przewraca korale.Denerwuje mnie to bardzo,bo koraliki nie poklejone(nie znalazłem jeszcze swojej aranżacji)i chyba dostanie bilet powrotny do sklepu.


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

aha oki, tak wiec zostaje przy zajaczku, dzieki bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie mam tego samego co w linku, a co je poza glonami to niewiem do pyska mu nie zaglądałem :)

@markus892 tak jak pisał kolega jak nie masz poprzyklejanych korali to masz wszystko pozrzucane to jest jedyny jego wielki minus

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

masakra, zajaczek wcina glony az milo, mysle ze tydzien i akwa bedzie jak nowe hehe

a teraz chyba spi, ale jakos dziwnie bo w gornym rogu akwa, przyklejony do szyby, mam nadzieje ze to normalne i ze nic mu nie jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

8 dni i czysto, masakra, w zyciu nie myslalem ze tak szybko pozbede sie glonow, ale teraz mam problem, zostala ostatnia malutka kepka trawki i co dalej ??? czy skusi sie na suchy lub artemie czy trzeba bedzie go oddac lub moze sa jakies glony ktorymi moge go karmic ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz go zatrzymać spróbuj też podawać algi nori.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

ja mam jeszcze jedno pytanie co do tych glonow, czy te algi nori kupowac w akwarystycznym czy normalnie w sklepie, bo troszke tego jest... bylem w akwarystycznym to nie bylo, ale koles mi dal na probe jakis pokarm, jest cienki i w platach tak jak kartka papieru, za tydzien bedzie do mnie dzwonil i pytal czy je, ale nie widzialem zeby ruszyla, ale mam nadzieje ze jednak sie skusi ;)

@cthulhu - szczerze to nie mam pojecia hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nori w normalnym sklepie.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.