Skocz do zawartości
Gość Leon

lysmata amboinensis

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Leon

Była jednym z pierwszych mieszkańców w zbiorniku.

Była jedna, teraz są trzy.

Była fajna i cieszyła oczy...

.... a teraz mam ochotę wszystkie pióra powyrywać!!! Nie da się na spokojnie nic w zbiorniku nakarmić, żeby to wąsate pieroństwo zaraz nie przyleciało na żer. Kupiłem śliczną różową Echinophylię, cieszy oczy aż miło ale nie ma spokoju przez te czerwone pipy. To samo było z polipami. Wszystko wyrwą co posypię.

Niech mnie ktoś przekona, że warto to to trzymać bo inaczej wszystkie trzy lecą do zbiornika z mureną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam swoje trzymam ostro, powiem tak, zobacz gdzie siedzą, wsadź tam łapę, wskoczą na nią, i musisz je pokochać :) a swoją droga, moje molestują korale czasem, a czasem często, i mimo że koral się kurczy, to generalnie rośnie jak chce :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

wiem, wiem... już się z nimi miziałem ;P

poproszę więcej argumentów za !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyszczą ryby z ospy ? to dość dobry argument...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej masz pewność że wyczyszczą akwa z resztek karmy, krewecie muszą być. Karm najpierw krewetki, będą mniej napastliwe a za chwilkę korale :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

czyszczą ryby z ospy ? to dość dobry argument...

Zgadza się, oby jednak się nie przydały w tym celu.

O... ich młode są źródłem darmowego żywego pokarmu dla mieszkańców zbiornika :)

Przynajmniej masz pewność że wyczyszczą akwa z resztek karmy, krewecie muszą być. Karm najpierw krewetki, będą mniej napastliwe a za chwilkę korale :)

Slimaki i kraby też czyszczą z resztek, oprócz turbo mam jeszcze nassariusy które wylizują codziennie w nocy piasek.

No dobra, same plusy. Murena musi się zadowolić mrożonką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie nie odrzucaj tej miłości :)

Cokolwiek bedzie sie działo zlego danej rybce ona pierwsza pomoże w potrzebie.

Czlowiek jako istota nadrzędna ma dobrego przeciwnika do gry

Lubie oszukiwać, kiwać krewetke. Na poczatek wkurzało mnie jak jadła z tubek. Wyżerała czyli była głodna.

Jako, że nie jest az tak wybredna tuz przed karmieniem NP dawałem jej kulke pokarmu ACTI i tu głupia kręciła 20 minut tego suchara a ja spokojnie sobie karmiłem. Teraz po prostu mam zasade, że krewetka i moja babka glodowac nie mogą! toteż codziennie wrzucam do wody szczypte bionautic tropicala (dobrze tonie ten pokarm) i mam glodowa agresje zmniejszona o 80 %. U mnie nawet stomatelle zyją i nie musza sie bac krewetki. Reszte zycia karmie łącznie z tubami co grugi dzien mrożonkami i krewetka nie naprzykrza mi sie. Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup granulat dla krewetek . Wystarczy jedna kulka . Krewetka atakuje je jak opętana i przez najbliższe kilka minut nic innego nie chce jeść. Rybki zdążą się spokojnie najeść.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO, to najczęściej nawet nie widzimy, że ryba ma jakieś pasożyty, właśnie dzięki temu, że krewetka ją wyczyści zanim zdążą być zagrożeniem.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Dzięki za wszelkie info :)

Wychodzi na to, że granulat powinien rozwiązać problem :)

ona

musze mojej Pani o tym powiedzieć :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nie jest az tak wybredna tuz przed karmieniem NP dawałem jej kulke pokarmu ACTI i tu głupia kręciła 20 minut tego suchara a ja spokojnie sobie karmiłem. Teraz po prostu mam zasade, że krewetka i moja babka glodowac nie mogą! toteż codziennie wrzucam do wody szczypte bionautic tropicala (dobrze tonie ten pokarm) i mam glodowa agresje zmniejszona o 80 %. U mnie nawet stomatelle zyją i nie musza sie bac krewetki. Reszte zycia karmie łącznie z tubami co grugi dzien mrożonkami i krewetka nie naprzykrza mi sie. Pozdro!

potwierdzam to działa a jak jeszcze masz babki typu cytrynius to oglądanie czyszczenia to miód u malina a krewetki jakie happy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

pełną nazwę proszę tego produktu. dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak czyści salariasa to miód malina ;]

Ale za to co robi z goniporą, to prosto do mureny ;p

Powiedz swojej Pani, że zastępuje również stomatologa


100x50x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leon, wygląda na to, że chodzi o pokarm dla karpii..


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.