Skocz do zawartości
Gość Leon

Salarias Fasciatus i Escenius Bicolor

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Leon

Czy te dwie ślicznoty będę w zgodzie współżyć w jednym baniaku ? mówię o moich ok300l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być problem, kiedyś widziałem u kolegi któremu przez przypadek do baniaka dostał się bicolor (kolega kupił używana skałę i w dziurze okazało się że przewiózł bicolora) i była walka a w baniaku - baniak ok 400L

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/...r-vs-fasciatus/

http://nano-reef.pl/...528-slizgowate/

a ja mam dużo mniejsze akwarium i jak na razie jest spokój, fakt faktem długo razem nie mieszkają.

zobaczymy co będzie dalej...

Edit: dziękuje Nika :)

Edytowane przez spirou
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

daj znać jak coś się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie się kochają :) Tzn. nowy salarias i nowy escenius. Poprzedni salarias z poprzednim esceniusem też się dogadywali :) Szczęście? Tego nie wiem :) Ctenochaetus toleruje drugiego salariasa do granic możliwości, a poprzedniego nie za bardzo tolerował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ecsenius strasznie męczył większego o 1/3 salariasa, który ze strachu wypływał na żarło dopiero, gdy ecsenius kładł się spać.

Nie polecam tego zestawu.


100x50x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może się wypowiedzieć,ktoś komu się udało lub udaje utrzymać je razem?Chce dokupić salariasa i nie wiem czy go bicolor nie będzie atakował,mam już że soba dwa ślizgi bo bicolor pływa razem z doktorkiem i nie ma dymu.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być problem ale nie musi. Wszystko zlaeży na jakie osobniki się trafi. U mnie jest spokój, zero agresji między esceniusem a salariasem. Ale salarias był w zbiorniku pierwszy, dopiero później bicolor był wpuszczany.

Edytowane przez rafal.gorzow (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez długi okres czasu obie rybki razem. Pierwszy w akwarium pojawił się bicolor, salaris trafił do niego po okolo pol roku. Razem mieszkaly ze soba ponad rok i nie bylo problemu. Salaris niestety wyskoczyl z akwarium, drugi którego kupilem nie byl juz tolerowany przez bicolora, duzo wieksza rybka nie przezyla konfrontacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był spokój oba tej samej wielkości. w 100l. midas pływał od połowy do powierzchni salarias chodzi dołem. pisze był bo po większej podmiance midas przepadł. Napewno z czasem zakupie drugiego. salarias nie goni nikogo jedynie jak nasariusy wyjdą to szasem je szarpie za tył nogi. midas zaś głównie wychodził do jedzenia a tak to przemieszczał się od dziury do dziury często pływając wierzchem.


182l plus sump. Cykrkulacja 2x Jebao RW-4. Obieg Jebao DC-3000.Odpieniacz Dectec 1455. Skała 16kg. Siporax 4,5l . Sól Probiotic Reef Salt Aquaforest. Lampa 6x39w . Filtr przypływowy Boyu + Newa jet 1200 + biopellets xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bicolor wykończył solariusa

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.