Skocz do zawartości
Adrian Piwnicki

Patrzcie jaką skałę znalazłem!

Rekomendowane odpowiedzi

tylko za weteryniarza 50 zł za cały transport i podatek vat 22 lub 17 % czyli za kilogram czyli 2 funty wyjdzie 6- maks 7 dolarów :D


Baniak 600l stojaknierdzewka sump 300 litrów 2T8 Arcadia 7T5 3JBLMarineBLUe 2solarnatur 2solarMarineDay 2pompy7000l hailea+4000lviaqua 40 kgsolitropicmarin,testyUSA, filtrRO/DiBlueUSA 40kg Żywy Piach 120LR + 40 DeadRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widze ze masz haile 7000l osobiscie nie polecam strasznie glosna pompa u mnie juz chodzi okolo 3 miesiace i strasznie buczy Musze ja wymienic na cos cichego i te waty 200:)


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawością i pewnym rozbawieniem czytam ten wątek. Osobiście jestem zwolennikiem akcji takich jak np. ściąganie sprzetu ze stanów, szczególnie że ceny tam są duużo niższe niz u nas - ale jest to wina bzdurnej polityki importerów(przedstawicieli) i małego popytu na rynku. Jednak przyglądając sie postom dotyczacym życia takich jak ten, nie sposób nie zabrac choć kilku słów - choćby z racji przykrych doświadczeń..

Po pierwsze - spybot - zadaj sobie trud, zadzwoń do MŚ i poproś z p. Zbiegieni i zapytaj czy możesz sprowadzić do Polski(czy też dokładniej UE) skałę bez pozwolenia CITES). I to nie ważne skąd będziesz ją sprowadzał - czy to będa stany, honolulu czy madagaskar - każdy import poza unijny wmaga takich zezwoleń. Następnie zapytaj się tej Pani, jakie moga być konsekwencje sprowadzenia bez zezwoleń - podpowiem - przepadek towaru oraz kara do 5000zł.

Poszukaj sobie w załączniku II do Konwencji Waszyngtońskiej takiej pozycji jak Scleratinia - i doczytaj w przepisach co to oznacza jak tam coś się znajduje.

Następnie przekaż swojemu rozmówcy - że chyba zapomniał, że on citesy TEZ MUSI miec. Za które zapłacisz ty - za jego i za swoje.

Następnie zadzwoń do Głównego Inspektoratu Weterynarii i zapytaj choćby p.lekarz Rudy(jak dobrze pamiętam) o to czy cos potrzebujesz i dlaczego własnie takie dokumenty.

Następnie zgłoś się do swojego Powiatowego Lekarza Weterynarii po zaswiadczenie, iż posiadasz odpowiednie warunki do przechowywania i kwarantanny do przetrzymywania zwierząt znajdujących się pod ochroną - a do takich należy również żywa skała - podpowiem Scleratinia)

w 95% lekarz takiego zaświadczenia "na gębe" Ci nie wyda - chyba że odnawiasz je któryś raz. Podjedzie więc do Ciebie, zrobi opis, policzy ilość wody w zbiornikach, opisze to co zobaczy i określi jakie warunki masz w rzeczywistości. Ten dokument będzie Ci potrzebny na lotnisku aby u podcas odprawy weterynaryjnej przedstawić go lekarzowi na lotnisku i następnie celnikom. Ten dokument będzie także niezbędny do kompletu dokumentów do MŚ - bez tego nie dostaniesz citesu.

Jeśli zamierzasz kupować poza granicami kraju - np. odebrać skałę na lotnisku w niemczech(nieco tańsze cargo) to ichniejszy urząd celny pobierze od Ciebie opłatę w wysokości 30% wart. faktury(razem z transportem!) jako zabezpieczenie, abyś w określonym terminie oclił skałę w właściwym dla Twojego zamieszkania Urzędzie Celnym. Zazwyczaj to czas do 5 dni. Jesli tego nie oclisz - pieniądze przepadają. Następnie z dowodem wpłaty cła będziesz musiał udac się z powrotem do niemiec aby odebrać zabezpieczenie pieniężne - tzn. składasz dokumenty a oni w przeciągu miesiąca Ci zwróca pieniądze na konto.

To tak po krótce - nie wierz w bajki, że cargo ze stanów kosztuje 3$ - gdy ostatnim razem to samo usłyszałem od dostawcy z Brazyli, za cargo(płacąc na lotnisku w Wawie zapłaciłem 8.75$/kg!) i musiałem to zapłącić - inaczej nie wydaliby mi towaru. Zadzwoń sobie do lufy i zapytaj się ile kosztuje cargo - zapytaj o dodatkowe opłaty, policz citesy, weterynarza, odłóż kasę na cło(i/lub zabezpieczenie) - i daj łapówę powiatoweu weterynarzowi , aby się podłożył i napisał Ci że masz odpowiednie warunki.

:)

Życzę naprawdę szczerze powodzenia - sam zapłaciłem kiedyś niemiłe frycowe(2 razy zostalismy oszukani przez firmy po kilka tysięcy dolarów) i nie byliśmy w stanie zrobić nic. Tzn owszem - koszt opieki prawnej był równy wartości zamówienia.

A na ambasady nie ma co liczyć.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakas paranoja :) pujde poprostu do sklepu zaplace tyle i tyle za kilogram i mam reszte w .... :)

zaoszczedze czasu , nerwow ...a i tak na to samo wyjdzie :] ..w najgorszym wypadku tak jak Przemek opiasl moze sie skonczyc o wiele gorzej .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady jeszcze sie popytam i dziekuję za wskazówki będę uważał i posprawdzam jeszcze raz :) wielkie dzięki


Baniak 600l stojaknierdzewka sump 300 litrów 2T8 Arcadia 7T5 3JBLMarineBLUe 2solarnatur 2solarMarineDay 2pompy7000l hailea+4000lviaqua 40 kgsolitropicmarin,testyUSA, filtrRO/DiBlueUSA 40kg Żywy Piach 120LR + 40 DeadRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propos hailei niech buczy lecz ja znalazłem sposób na jej buczenie :) ona jest przytwierdzana do szkła za pomoca gum a weż się pozbądż jakiegokolwiek kontaktu z powierzchnią czyli zawies pompę i zobacz czy buczy bo moja bynajmniej po jakby to nazwać podwieszeniu na dratwie gdzie wnioskuję iż po jakimś czasie każdy materiał pod wpływem wody morskeij się rozkłada a jak mi wiadomo materiałytekstylne po 1,5 roku u nas w bałtyku w warunkach beztlenowych to szacuje ze u mnie w baniaku gdzie panuje srodowiso tlenowe to jakies 5 miesięcy daje maxymalnie tym sznurkom zrobiłbym zdjęcie i pokazał jak to wygląda ale niestety cyfre utopiłem i zbieram na nowa ;(


Baniak 600l stojaknierdzewka sump 300 litrów 2T8 Arcadia 7T5 3JBLMarineBLUe 2solarnatur 2solarMarineDay 2pompy7000l hailea+4000lviaqua 40 kgsolitropicmarin,testyUSA, filtrRO/DiBlueUSA 40kg Żywy Piach 120LR + 40 DeadRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak jak przemek mówil lecz jest małe ale jeżeli miałbym to brać na siebie to wyglada to własnie tak lecz gdy bierze to nasz drogi pan z AQUARIUSA to jest to ok! Ponieważ jako sklep z akwarystykom morską ma on citesy na żywą skałę :) poniewaz druga strona w tym przypadku gulf-viev ma citesy żeby wysłać to do UE i co miesięczny odpis od lekarza weterynarii ichnego ponieważ nie wysyła on tylko skały do europylecz także do amery N i S :D Wiec wychodzi nam że Płacimy 2000 $ za 250 kg żywej skały z transportem przez UPS ground 2nd day czyli w 2 dni mamy skałę w polsce + podatek z cłem + opłata lotniskowa + weterynarz :) i to wszystko jest ok :D czyli tak nam to wychodzi


Baniak 600l stojaknierdzewka sump 300 litrów 2T8 Arcadia 7T5 3JBLMarineBLUe 2solarnatur 2solarMarineDay 2pompy7000l hailea+4000lviaqua 40 kgsolitropicmarin,testyUSA, filtrRO/DiBlueUSA 40kg Żywy Piach 120LR + 40 DeadRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba teraz tylko porozmawiać z panem z aquriusa i jest wszystko OK :D


Baniak 600l stojaknierdzewka sump 300 litrów 2T8 Arcadia 7T5 3JBLMarineBLUe 2solarnatur 2solarMarineDay 2pompy7000l hailea+4000lviaqua 40 kgsolitropicmarin,testyUSA, filtrRO/DiBlueUSA 40kg Żywy Piach 120LR + 40 DeadRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj spybot, masz rację, jest małe ale - kompletnie nie masz pojęcia o tym co piszesz. :D

Cites to nie jest papier który masz cały czas - wyrabiany jest do każdego zamówienia. U nas czeka zsię na ten papier ok. miesiąca - tyle samo za granicą.

Po drugie - policz jeszcze raz koszta - najlepiej zadzwoń do ups 022 6504545.

:D

Spybot - który jesteś rocznik?


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100kilo w aqua medicuu tesz sprzedają (jeszcze miesiąc temu sprzedawali) po 3o zł za kilo


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ajj to ja już sam nie wiem jedni mówia tak a drudzy tak raz zadzwonisz mówią w ten sposób a 2 raz w inny nie w to sie nie bedę bawił :) pujdę dosklepu tak jak swirlejnie wierze w cuda jak chcesz coś miec kup sobie i tyle :D Ludziska nie chce mi sie tego robic tylko wiem że koszt transportu z tamtej strony do nas to 500 $ ale trzeba byc na lotnisku w wawie i jestem pewien że jest to UPS :) nie bawie sie ide se kupic kota iide łowić ryby :D Akwarysta od 1996 słodkowodny 2003 morski następnie 2004 polska morski rocznik życiowy 23 wiosny :) czyli 1982


Baniak 600l stojaknierdzewka sump 300 litrów 2T8 Arcadia 7T5 3JBLMarineBLUe 2solarnatur 2solarMarineDay 2pompy7000l hailea+4000lviaqua 40 kgsolitropicmarin,testyUSA, filtrRO/DiBlueUSA 40kg Żywy Piach 120LR + 40 DeadRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ten AM jest jednym z lepszych chociaż można też jechać z aquariusem do hurtowni i tam qupić sobie wybrać i zapłaćić za tą sama cenę co w sklepie :D


Baniak 600l stojaknierdzewka sump 300 litrów 2T8 Arcadia 7T5 3JBLMarineBLUe 2solarnatur 2solarMarineDay 2pompy7000l hailea+4000lviaqua 40 kgsolitropicmarin,testyUSA, filtrRO/DiBlueUSA 40kg Żywy Piach 120LR + 40 DeadRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na dalszy spadek cen skałki możmy liczyć gdy:

- prawodawca zmieni przepisy

- zwiekszy sie popyt i ilość sprowadzanej do polski skały

- spadną ceny transportu lotniczego

Dobrze myślę?

To pytanie głównie do Przemka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martines - w pewnym sensie tak, ale:

-koszt tanposrtu lotniczego na pewno nie spadnie - patrząc na ceny ropy bedzie cały czas rósł.

Głównym czynnikiem będzie tu popyt - choć i tak nie ma się co spodziewać, że cena będzie niższa niż w europie.

(średnio ok. 9-10euro/kg).

To że w tej chwili ceny skały w niektórych sklepach oscylują w granicach 30-33zł - moim zdaniem jest to przejściowe, gdyż chłodna kalkulacja (woda+prąd+praca) na utrzymanie się sklepu - robiło to juz część sklepów choćby we francji i włoszech - skońcyzło się na tym, że ich nie ma.

Ot co.

Pozdrawiam

Przmek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ile kosztuje ten transport z ameryki do jasnej ciasnej, czy tam idonezji? bo ja chcę mieć po prostu w miarę dobrą i tanią skałę, do 300zł, minimum 8kg


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość IrminaP

Mogę Ci zaoferować, najwyższej jakości w cenie 2.7$/kg

Odbiór w Jakarcie.

To żart- serio będe wieczorem to pogadamy...

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temta super , ale tak szczerze to nie było by to opłacalne zeby kupowac po 26zł brutto( wraz z tymi papirami wysyłkami itp) i opychac po 30zł. Gdzie tutaj ma być zarobek?? Bo do tego nalezy dodac koszty wody i prądu!??

Działalność charytatywna?


--------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu sie nie oplaca. Skala leci do konkretnej osoby. On zaraz przepakuje skaleke i rozesle po polsce i bedzie git:P Albo odbior osobisty. Skala niedosc ze taniej to lepsza.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.