Skocz do zawartości
kataklizm

Wersja ostateczna..co wy na to?

Rekomendowane odpowiedzi

1. akwarium 75 l 65x27x40 (d? x szer x wys)

2. o?wietlenie 4 x 24W T5 sylvania aquastar x 2 +coralstar x 2

3. cyrkulacja 2 x 950 l/h project aqua - podobno niez?e ( czyli x 25)

4. kratka pod ska?e + wydmuch spod niej przy u?yciu pompki 250 l/h

5. 10 kg ?ywej ska?y (indonezja chyba ?e dobrze pujdzie to b?dzie fiji)

6. s?l Kent'a

7. odpieniacz miniflotor AM

8. rozwa?am za?o?enie kaskady jako filtra mechanicznego ( tylko g?bka ewentualnie od czasu do czasu w?girl przynajmniej gdzie? si? tak doczyta?em)

No a teraz najwa?niejsze.... jakie ?ycie tam wrzuci? po ustabilizowaniu si? parametr?w. Planowa?em zacz?? od turbo ?limaka x 2 i krewetki stenopus hispidus (chocia? w sklepie powiedzieli mi ?e mog? atakowa? ryby), potem planowa?em jakie? grzybowie?ce...

Zobsady planowane s? dwa B?azenki:)

Pozdrawiam.

Prosze napiszcie mi co o tym s?dzicie....


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Akwarium troche uroslo. :wink

Mam tylko zastrzezenia do punku 4. Czyli chodzi o kratke. Tez kiedys zadalem o to pytanie i dobrze zrobilem, ze posluchalem doswiadczonych. Zamiast kratki poloz lepiej plexi albo jakies PCV na dno akwarium. Dla pewnosci mozesz przykleic to silikonem.

Jakies grzybki na poczatek to jest calkiem rozsadne rozwiazanie. Do tego garbiki, poniewaz sa twarde i wszystko bedzie pieknie. :)


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak wkleja sie na dno pleksi to mozna dac je pod katem zeby syf zbieral sie z przodu?? Czy lepiej na plasko?? Katklizm czemu chcesz stosowac sol kenta?? A i ile cie wynioslo oswietlenie?? Masz pokrywe??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 4. chciałem dać kratke nei ze względu na obciążenie tylko żeyby była cyrkulacja wody pod skałą... czemu plexi albo pcv?

Czemu Kent?

Bo podobno najlepszy:)

Pokrywa..

4 świetlówki 4 x 36 zl = 144

8 oprawek do świetlówek = 48

8 uchwytów do świetlówek = 8

2 stateczniki = 120

razem 320 + materiał (ja chce zrobić z aluminium:) myśle że w 400 się zamknę.


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych swietlówek dodałbym jeszcze odblaśniki i bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy jakiś ukwiał dla błazenków w tak małym akwarium wchodziłby w gre? Taki żeby mi korali nie zdemolował... żeby był mały i na tyleleniwy żeby mu się nei chciało chodzić po akwarium.


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kratkę podobnie jak arcadio bym odradzał , bo zawsze tam sie zbierać bedzie syf. Spienione PCV jest lepsze.Nie ustawiał bym pod katem bo syf tam się dostanie i nie wyczyścisz. Trzy pompy w tak małym zbiorniku zabiorą sporo miejsca,więc spróbuj je ustawic tak by zrezygnować z tej 250 l .Z hispidusa bym zrezygnował , bo faktycznie może być niebezpieczny .Mam takiego w zbiorniku i zdąrzyłem się juz o tym przekonać. Ślimaki turbo , grzybki , clavularia bo robi ładny dywanik, coś innego z miękkich. Ryby to albo jakieś garbiki bo faktycznie mocne ale i dość agresywne lub coś z błaznów , bo tu też spory wybór. Z krewetek to albo 2x ambionensis albo mniej widocznego ale pięknego debeliusa. Jakiś krab pustelnik tez jest dobry i ładny.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam kratkę a pod kratką 1cm odsadzki i z tyłu mam wsadzoną pompkę+rurka kierująca wodę pod kratkę - syf się zbiera ale woda pod spodem jest w ruchu więc chyba nie jest źle

co do życia to proponuję: wężowidło (podobno super sprząta) może być Superba, kraby pustelniki z 3-4szt i ślimaki turbo z 2-3

i dopiero potem błazenki i miękasy :D


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze...a jak z ta obsadą? Mogłyby być 2 garbiki..? Jak z ich agresywnością do siebie i do innych gatunków np. błazenków?

I czy można wpuścić ryby zanim zacznie się sadzić korale? No i czy jest jakiś ukwiał którego mógłbym trzymać w tak małym akwarium?


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ukwiała: to większość raczej go nie poleca, bo łazi po akwa, parzy innych mieszkańców i może wejść do pompki i wtedy wielki problem. ja na początku też marzyłem o ukwiale+błazenkach ale sobie daruję ukwiał, błazenki zamieszkają sobie w jakimś koralu

ja korale dostałem ze skałą i po 1,5 miesiąca wpuściłem rybę (no najpierw wężowidło, ślimaki i kraby) a teraz dopiero zaczynam rozglądać się za koralami

a co do garbików to nie wiem, ale wydaje mi się że sie są agresywne i większość jest łatwa w utrzymaniu, bo wszędzie je polecają dla początkującego

no jeszcze kwestia ile tych żywych zwierząt upakujesz do akwa 75L (ja do 160L planuję 4 rybki, a ty do chcesz 2 garbiki + 2 błazenki potem jeszcze ukwiał - nie wiem czy nie za dużo :)


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale do czasu wpuszczenia życie jeszcze dużo czasu...póki co zakupiłem dzis część rzeczy z oświetlenia:) jutro mam zamiar kupic ksztaltniki dopokrywy no i odbłyśniki.... Wiecie może gdzie można kupić pompki projecta poza um-um? czy tylko tam...?


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiał miałem kupić taki mały ukwiał ale to chyba jeszcze za wcześnie.ale kupiłem sarcopytona za 20 zł!!!!


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieje że w listopadzie też już zaczne coś kupować...narazie czeka mnie duzy wydatek z zakupem zywej skaly


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lewy-a :

Spienione PCV, jak to wygląda?

taka plastykowa plyta gr. od 1mm do kilku mm (najczesciej w jakims konkretnym kolorze).

Latwo daje sie ciac nozem.

Dosc elastyczne.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kataklizm :

8. rozważam założenie kaskady jako filtra mechanicznego

Chcesz miec baniuszki powietrza w wodzie?

Czy piane na powierzchni?

Kaskada to nie jest najlepszy pomysl.

Dobry odpieniacz zalatwia wiele spraw oczyszczania.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spienione PCV ma jakąś techniczną nazwę? bo nie wiem jak szukać...


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc:)

Zobacz sobie tutaj WWW.ROBELIT.PL


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jest ....

a może ma ktoś odsprzedać powierzchnie około 100x50 cm?


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie kawałki sprzedają w marketach budowlanych.

W Krakowie w Castoramie kupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.