Skocz do zawartości
lukasz.s4

dodawanie żywej skały do działającego akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie dotyczące dodawania skały do już działającego akwarium w zamiarze mam zamiar dodać jeszcze około 20 kg skały do obecnego akwarium które ma 300 l i około 40 kg skały, akwarium już po dojżewaniu ma około 5 misięcy

parametry wszystkie ok azotany niewykrywalne :)

jak dodawać żywą skałę po małych kawałkach w dużych odstępach?? i czy dojzewanie wróci z pełnym rozmachem??

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dwoje babka wróżyła. Jesli tam nie masz dużo życia w baniaku to wsadzaj to co masz w planach i za jednym zamachem bedziesz miec to z głowy. Dojrzewanie pewne, no chyba, że bierzesz skałę z dzialajacego baniaka od kolegi zza płota. Wiele zależy w jakim stanie przytargasz tą skałę.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dobrej jakości skałę, to ja bym ją dał od razu i się nie bawił w drobnice.

Nie dawno od kolegi wziąłem skałę pełna cyjano, mój baniak 160l 20kg skały + 20kg skały poza tym ze wlazło cyjano na moją skale ,to po 2-3 tygodniach zniknęło.Żadnych innych glonów nie miałem mimo że zapuszczona była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Hej...ja podobnie jak koledzy wrzucilbym wszystko na raz bo 20kg to juz sporo skaly...co innego jakbys mial do dodania 5kg to mozna by sie bawic po kawalku...jak bedziesz mial szczescie a skala dobra,odgazowana,moze nigdy nie nastapic to czego sie obawiasz...dojrzewania powtornego...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tez teraz ten problem ze doloze okolo 12 kilo ale zywej martwej skaly (wyschnietej,ktora kiedys byla w akwarium) jak wy to widzicie co zrobic i jak?

Dodam ze moj zbiornik wlasnie konczy pierwsze dojrzewanie.


450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ta skała sobie wyschła i teraz leży i sobie czy moczy się już długo w ro podmienianym co jakiś czas?

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po nia jade do sklepu teraz lezy w pudle steropianowym bez wody.

PS. W zbiorniku aktualnie mam dwa blazenki , dwa kraby jedna krewetke i zebrasome zolta i kilka slimakow. Mam tez kilka grzybkow korali i ukwial.

Edytowane przez Ferag (wyświetl historię edycji)

450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie było tak że jak dodałem skałę to zaczęły na niej rosnąć glony wyższe ale jakiegoś większego szału nie było w baniaku :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze tu napisał „luft” zależy w jakim stanie jest ta skała.

Ja bym jeszcze dodał że ważne jest również w jakim stanie jest akwarium , czy ma stabilne parametry i czy długo jest stabilne.

Zbiornik o stabilnych parametrach utrzymujących się dość długo, poradzi sobie z takim wsadem, o ile skala będzie odgazowana i bez znacznych plag.

Pozdrawiam.

:welcome:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedzie smierdziala to bym Jej Od razu do aquarium nie wsadzil. Raczrj do beczki z solanka, lampka, grzalka I odpieniaczem

---

I am here: http://tapatalk.com/map.php?kcfbjq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po nia jade do sklepu teraz lezy w pudle steropianowym bez wody.

tu jest jeszcze pytanie czy ona naprawdę była żywa czy to jakiś tuf wapienny czy podobne skały które się nie nadają,jeśli jest to wyschnięta żywa skała to trzeba ją długo moczyć w ro aby wywalić z niej cały syf .Jaki to sklep że sprzedaje skałę która była w zbiorniku morskim?a teraz sklep ją znowu sprzedaje dla mnie to trochę dziwne

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na islandi wszysko jest dziwne.

Facet odkupil ta skale od kogos kto zrezygnowal z akwarium .

Ja kupilem okolo 2o kilo za pierwszym razem i moj zbiornik funkcjonuje wlasnie na tej skale

Teraz chce dokupic wiecej. Na skale widac wapienne glony ktore zaczely przed wyjeciem jej z akwa sie rozrastac.

Skala jest ladna lekka i porowata.


450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz sobie komplikować życie to weź wodę ze swojej podmianki do beczki tam cyrkulator i grzałka i odpieniacz jeżeli masz jakiś. Jak nie masz to bez i wymienisz wode przy następnej podmiance.

Jeżeli masz stabilny system to ładuj do akwarium . :welcome:

Ale to wszystko już napisali koledzy wyżej. Nie stresuj się za bardzo jeżeli wszystko jest stabilne, masz dobry odpieniacz to wal do akwarium i obserwuj :smoke: Tylko ją wypłucz dobrze w wodzie z podmianki

Edytowane przez waldit1 (wyświetl historię edycji)

gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za szybka porade odpowiedz.


450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.