Skocz do zawartości
S_Y_N_E_K

JAKI SPRZET DOBRAĆ DO AKWA 500L NA POCZĄTEK NIE DROGO

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium ok 500zł 153 cm długie 61 wysokie i 39 szerokie. Było ono używane jako akwarium słodkowodne .Mam po nim Fluvala 304 i EHEIM 2026 PROFESIONEL (czy jakiś taki|) oraz grzałke jagera 250 Watt i jakies dwie świetlówki. jak wiem tyrezba zrobić komin tylko jaki?? sump jest potrzebny ?? czy bardziej sie opłaca kupic jakiś zestaw filtracujny np. aqua medic reef 500?? chce zrobić do akwarium najlepiej na poczatek z jakimiś koralami ewentualnie pare ryb . Nie chce w to wkładać kosmicznych kwot!!!jaki powinien byc komin w tym akwarium i te wszystkie ryry jaki wogóle osprzęt

proszę o pomoc w dobraniu osprzętu


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - dla jednych kosmiczna kwota to 500zł dla innych 500000zł...

Napisz w przybliżeniu ile możesz na to wydać.

Jeżeli chodzi o zestawy- jesli chcesz mieć lepszy sprzęt za taką samą kwotę to trzeba wybrac wszystkie urzadzenia. W przypadku zestawu- masz święty spokój i przystępny sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze jeszcze nie uruchomiłeś a jakiego sprzętu użyłeś możesz napisać np. przez GG jak chcesz masz może jakieś zdjęcia jak masz to wszystko zrobione komin sump itd

jakiego masz sumpa??


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz, żeby wszystko działało jak w szwajcarskim zegareczku kupuj sprzęt DELTEC-a.

Tylko to drogi, bardzo drogi sprzęt, ale godny polecenia.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem koledze S_Y_N_E_K powiedzieć, że przedział finansowy postawienia zbiornika morskiego jest bardzo szeroki, a tak naprawdę nie ma końca.

Można mieć tańsze akwarium i np. drażnić ucho brzękiem pompy głównej lub wyczyścić kieszeń do zera i rozkoszować się ciszą morszczyzny.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ta cisza to tez nie tak do konca.

Nawet jezeli Deltec`a postawisz.

Odpieniacz zawsze swoje cos dam dolozy do ogolnego szumu.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nie pompa HLP 4575 obsługuje powrót wody do zbiornika i odpieniacz AP 600. Przy odpieniaczu pompa AquaBee z wirnikiem igiełkowym.

Jedynie co słychać do wiatraczki od wentylacji i szmer spływającej wody z komina.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SYNEK: strasza wydatkami na akwarium. moje akwarium kosztowalo mnie tez kolo 3000zl bez zwierzakow. Chcialem miec 500-600l ale nastraszyli mnie wydatkami i ostatecznie kupilem 270l....i teraz strasznie zaluje. Caly czas mysle o zmianie na wieksze a to juz nie takie latwe...poza tym znowu musialbym wydac kase na szafke itp.

Jesli chcesz miec 500l to zabieraj sie za takie. Przelicz tylko czy bedzie Cie stac na utrzymanie. Sol, prad i woda przy njaprostszym 500 bedzie kosztowac kolo 150zl.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eltom :

Przy odpieniaczu pompa AquaBee z wirnikiem igiełkowym.

No wlasnie, nie tak dawno zadawalem tu pytanie o pompy AquaBee pracujace jako glowne obiegowe. (np. UP6000) i ktos sie wypowiadal ze do cichych nie naleza.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm tutaj kilka osóbpowiedziało z ie nie zmieścisz a ja ci powiem tak jeżeli chcesz to sie zmieścisz o ile wiesz co chcesz mieć 500 l napewno sie zmiescisz jak ja w swoim akwa 600 l wykorzytałem kwotę razem z literatura która kupiłem :) gdzie literatura kosztowała 400 zł na wszystko no jeszcze nie wszystko bo non stop dokupuje żywą skałę:) zapłaciłem jak narazie 4050 z literaturą jak chcesz mogę ci dać spis co za ile kupiłem :)


Baniak 600l stojaknierdzewka sump 300 litrów 2T8 Arcadia 7T5 3JBLMarineBLUe 2solarnatur 2solarMarineDay 2pompy7000l hailea+4000lviaqua 40 kgsolitropicmarin,testyUSA, filtrRO/DiBlueUSA 40kg Żywy Piach 120LR + 40 DeadRock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spybot

mozesz mi dać opis jakiego sprzetu uzyłes i jak masz jakies zdjecia jak masz to zrobione przez gg albo tu jak chcesz

dzieki


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panoramiczny - z pompami AquaBee jest tak. Przy odpieniaczu zamocowana ona jest do kolumny i nie ma kontaktu z obudową, wtedy jest O.K.

Jak ją postawisz na przyssawkach i podłaczych rurki wtedy pojawiają się wibracje. Ona nie brzęczy ale z kontaktem (w moim przypadku ze szkalnym sumpem)trochę buczała. To tak z mojego doświaczenia. Wszytko zależy także od danej pompy.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za pomyłke akwa ma wymiary

152 długie 39 szerokie i 60 wysokie


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.