Skocz do zawartości
grzesiek wo

koralik

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładny, ale wymagający koralek.


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym „wymaganiem” to spora przesada. To chyba jeden z łatwiejszych korali twardych. Rośnie bardzo szybko w każdych warunkach i w zależności od oświetleni może zmieniać kolor od żółtego to takiego pięknego zielonkawego jak jest na tej fotce. Trochę gorzej z odmianą fioletową , która już jest zdecydowanie trudniejsza w utrzymaniu. Podobno jest jeszcze niebieska ale takiej nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, to jak rośnie ten koralik to wprost rewelacja. gdybym ja też tak mógł :) i potrafił :) :) :)


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwielita cytat,, Z tym „wymaganiem” to spora przesada. To chyba jeden z łatwiejszych korali twardych. Rośnie bardzo szybko w każdych warunkach i w zależności od oświetleni może zmieniać kolor ..,, w każdych warunkach i łatwy ? dobry jesteś ,zastanowiłabym się dobrze zanm coś takiego bym napisała .A koralik jest faktycznie przepiękny.Ciekawe czy Zeovit Filtr jest?


pozdrawiam Małgorzata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrniew :

U mnie podobna montipora w ciągu 4 miesięcy zmieniła kolor z jasno brązowego na intensywnie zielony z jasną obwódką.

pozdrawiam

to pięknie ,moze coś więcej o tym powiesz . z kobiecej ciekawości coś o swoim akwarium opowiesz?

pozdrawiam Małgorzata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc akwa ma 750 litrów + smp + refugium.

Niecały rok od uruchomienia, oświetlenie HQI 3X 150 + 4X 80W T5.

Reaktor knop, kalkmixer Ratz, odpieniacz ATI, reaktor ROWAphos

W srodku 200kg LR, ponad 70 korali i 20 rybek, 6 krewetek, 10 krabów, 2 rozgwiazdy.

To tak po krótce.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xantir, w każdych to znaczy każdych w miarę normalnych , nie mówię tutaj o jakichś przegięciach. To jest oczywiście moja opinia co nie znaczy że ty nie możesz mieć innej. Ja tego korala mam u siebie już długo.

Tu jest fotka jakiegoś kawałka z 02.2004: http://www.nano-reef.pl/pfs.php?m=view&v=70-img_1931.jpg

Od tego czasu porozdawałem już wiele jego szczepek i nawet miałem problem co robić z nadmiarem. Problem rozwiązał się podczas katastrofy baniaka o której pisałem. Największy i najbardziej zaniedbany egzemplarz nie przeżył. Ale 2 mniejsze kawałki przetrwały katastrofę i po chwilowym zbrązowieniu odzyskują formę. To jest koral którego jest u nas w Krakowie w nadmiarze z racji szybkiego tępa wzrostu. Jeśli ktoś ma ochotę na wymianę na coś innego to zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.