Skocz do zawartości
Gość dieter25

pterapogon kauderi nie przyjmuje pokarmu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dieter25

witam

Mam pytanie odnośnie pterapogon kauderi ,trzy tygodnie temu kupiłem dwa pterapogony na początku razem pływały i przyjmowały normalnie pokarm,jeden z nich od trzech dni nie przyjmuje pokarmów i nie wypływa za skały siedzi w jednym miejscu z tyłu akwarium i widać jak chudnie.

Co mogę zrobić?? czytałem na forum ale z niczym podobnym sie nie spotkałem.Może odłowić go i do sumpa wpuścić i tam próbować go karmić??Co może być przyczyną?.Naprawdę zależy mi na tej rybie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

spróbuj ikra homara , albo nosi ikrę w pysku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Wiesz właśnie karmię artemią i ikrą homara.Wątpie żeby nosił ikrę jak dopiero co je kupiłem.Myślę że po 3 tygodniach by ich na amory nie zebrało :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to dorosłe okazy, jeśli tak to możliwe że trafiła ci się parka i samiec nosi ikrę, przyjrzyj się wzorowi pod pyskiem normalnie ryby mają dwa równoległe białe pasy

DSC_1365_m.jpg

natomiast ciężarny samiec z pełnym pyskiem ikry ma rozszerzony pysk i ukazują się kolejne dwa pasy ze skosu,

119px-Pterapogon_kauderni_7_.jpg

taki samiec oczywiście będzie szukał spokojnego miejsca i nie przyjmuje pokarmu do czasu wylęgu o ile nie zje wcześniej noszonej ikry a często tak się zdarza.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

@kmirko dzięki zaraz idę szukać za skałami tego pterapagonka.A osobniki mają ok 5cm więc są chyba dorosłe ale to by było szczęście żeby to parka się trafiła :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Godzina szukania pterpagonka ,przesuwanie korali skały itp. i co ? nie ma go nigdzie, nawet pod i obok szafki,zaginął bez śladu :wallbash:

Przestaje mnie cieszyć to hobby,jeżdzę dzwonie szukam upragnionej ryby po 3 miesiącach kupuję ale co z tego po 3 tygodniach jej nie ma i czar pryska :crybaby:

Pierwszy mój zwierzak który padł i dla mnie to naprawdę porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

No i od wczoraj druga sztuka przestała jeść, jest osowiały i siedzi w kącie czuję że będzie po nim.Chyba były poławiane na cyjanek,ech szkoda gadać chyba poinformuję mojego sprzedawcę :thumbdown:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim sprzedawcą to "za jaja i na latarnie"


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

No wiesz nie żal mi tych 130 zł tylko już zdążyłem się przyzwyczaić do nich ,a po drugie szkoda mi tych rybek.Pomimo że strasznie mi się podobają już ich nie kupię.Tak to jest jak się kupuje zaraz po dostawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.