Skocz do zawartości
brzydzi

cieknie zawór effast !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Może ma ktoś jakiś pomysł. Walczę pół dnia......nic nie daje moja walka. Cieknie zawór effast. Wyczyszczony, zmienione uszczelki, dokręcony mocno, lekko, średnio, rozkręcony i skręcony średnio, mocno, lekko. Nic dalej cieknie, ale tylko jak ustawię przepływ połowiczny, nie na maksa. Na otwartym bądź zamkniętym nie cieknie. Co to k....a może być, normalnie załamka. Poszedł bym już spać...............................

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesmaruj czymś tłustym uszczelkę... np. olej rośliny tylko naprawdę delikatnie... najlepsza byłaby taka wazelina do filtrów Eheima...

P.S.

Tylko najpierw wyczyść porządnie szmatką do sucha :)

Edit:

Nika poprawione :harhar::thumbup:

@Mr_Garden, no i cudnie :)

no baa.... :thumbup:

Edytowane przez Mr_Garden
pkt 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idę sprawdzić :wallbash: bo siły już nie mam................


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś oringi ? Mój Effast rozciekł się po 10 miesiącach i też nakombinowałem się jak głupi, smarowałem oringi, oklejałem taśma hydrauliczną gwinty, dopiero pomogła wymiana oringów, po czasie ugniatają się i parcieją co powoduje rozszczelnienie. Niestety rozmiar tych oringów jest nietypowy, w sklepach z armaturą hydrauliczna ich nie znajdziesz.

W Jastrzębiu Zdroju firma Seger ma sklep firmowy, tam maja wszystkie rozmiary oringów.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: niestety nic nie dało.... cieknie jak daje na jakąś wartość inna niż max..... ja pitole, a do roboty trzeba wstać, a tu du....a :veryangry: :veryangry: . Było oki, tylko pompa coś mi dzisiaj głośno chodziła i ją wyczyściłem, a po tym......masakra. Jak daję na położenie przypuśćmy 50 % to z dolnej zakrętki normalnie strumyk leci. Wymieniłem oringi itp. Wyczyszczony zawór, ba nawet mam drugi i jest to samo. czyżby nakrętka była walnięta???????

@kmirko piszesz oczywiście o uszczelkach - tych czarnych, czy tych białych wewnątrz zaworu??

ps. sorki za błędy (Nikuś), ale nosi mnie jak...... - :wallbash: :wallbash: :wallbash:

@brzydzi, bez nerwacji :) ja rozumiem :)


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może gwint zjechany i nie trzyma...


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w obu?? Martwi mnie to, że teraz nie mam obiegu przez sumpa i odpieniacza. Pompę ustawiłem na tafle, ale czy ryby wytrzymają gdzieś z 15-20 godzin??


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te czarne to oringi i o tych piszę, a te białe wewnątrz to poliamidy ale to raczej trwały element zaworu i nie wyrabia się tak szybko.

Sprawdź czy dobrze założyłeś poliamidy, maja być tą wklęsłą stroną do środka.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to te czarne wymieniłem, nic nie dało. Może faktycznie hgwint w nakrętce poszedł, ale kurde przy zakręconym nie cieknie, na maxa nie cieknie tylko połowiczny jak jest. Może za mało mam siły :D, albo za dużo.

ps. Nika ja nie nerwuje się, ale lekko "zły" jestem :harhar:

pozdro

ps. kmirko :harhar::thumbsup: może i zawód mam, hm z "kawałów", ale z tym sobie poradziłem :D:D


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna cieknąć bo kiedy dajesz zawór na pół gwizdka zmniejszasz średnice przepływu i tym samym zwiększa się ciśnienie wewnątrz zaworu.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. I teraz czy to cieknie oring, czy element wewnątrz. Powiedzcie czy wewnętrzna tuleja (tak ją sobie nazwę) ma być dokręcona mocno czy bardzo mocno :), czy raczej przy użyciu siły palców?


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być tak dokręcona żeby nie latała luzem i jeszcze 1/4 obrotu. Jeśli tam nic nie pękło stawiam że to oringi.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam skręcone ile fabryka w łapach dała... także chyba na maxa :thumbup: Ostatnio poprawiałem elektrykę i żeby dostać się do skrzynki i mieć łatwiejszy dostęp chciałem odkręcić ten zawór... i na chęciach się skończyło tak się zapiekł ... zrób jeszcze taki manewr, że na gwint nawiń taśmę teflonową i skręć to najmocniej jak możesz...


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już nie mam pomysłu, wszystko wg mnie jest oki, a ciekne gwintem, że............... :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już nie mam pomysłu, wszystko wg mnie jest oki, a ciekne gwintem, że............... :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

a próbowałeś taśmą teflonową owinąć gwint?


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie mogę znaleźć taśmy.....trochę późnawo. Włożyłem do akwa kostkę napowietrzająca mam nadzieję, że rybom i koralom nic nie będzie. Pompy chodzą normalnie oprócz obiegu. Dzięki za pomoc, na pewno napisze jak sobie z tym poradzę. Jutro dam teflon i zobaczymy. Normalnie ..... ach, szkoda gadać.

pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedną pompę skieruj na powierzchnię tak aby było jak największe falowanie, a reszta pomp normalnie ryby bez problemu przeżyją koralom też nic nie powinno się stać :) Trzymam kciuki!

P.S.

Jedną pompę możesz do sumpa wrzucić coby się tam sadzawka nie zrobiła :welcome:


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :). W mieszkaniu jakby tornado przeszło, dobrze że żonka z dzieckiem już śpi bo by mi "zawór" dała :D.

Jutro ciąg dalszy....

pozdro dobrej nocy, jutro ciężki dzionek :/


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd miałeś oringi na wymianę ?


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz priv


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki akvarius, odpisałem :)

pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.