Skocz do zawartości
R3n1

160 km problemów

Rekomendowane odpowiedzi

No więc stało się dorobiłem się 500 litrów radości i problemów na ebayu udało mi się kupić akwarium o wymiarach 4F x2F x 2F z częściowym osprzętem brak oświetlenia odpieniacza i wave maker( w trakcie zamawiania) w zestawie 500 litrów solanki z tanka,100 kg żywej skały oraz 15 ryb i 19 korali . Wszystko było by pięknie gdyby nie mały problem muszę po to jechać 160 km . I tu mam Pytanie czy moglibyście doradzić jak by to przewieźć żeby jak najmniej na tym ucierpiały ryby i korale ( jak najmniejsze straty) Przeprowadzka 28 lipca tak ze został cały tydzień na opracowanie strategii :) . Jak to wszystko zrobić szybko i sprawnie , wiem w tym hobby pośpiech to zabójstwo dla Ryb i korali. Może jest ktoś kto już przeprowadzał taką przeprowadzkę i może coś powiedzieć . za 500 funtów udało mi się to kupic przepraszam że w jezyku angielskim ale nie mieszkam w Polsce mam nadzieję że nie przepłaciłem :

4' x 2' x 2' Fully Stocked Marine Aquarium - Reef Tank

With sump, total 500 litres or 100 gallons

We have been running this tank for 2 years now and greatly enjoy the hobby. Unfortunately we are shortly moving house and commencing a large program of building/renovation work on our new place - not a healthy environment for a reef tank - hence we are putting our aquarium up for sale. Included in the sale are the following:

4' x 2' x 2' Tank in 10mm glass, no leaks. Central weir for overflow down to 3' x 1' x 1' sump. Sump is in 3 weired sections and contains live rock and cheato.

Sprzet dołączony do tanka :

Ocean runner OR 3500 return pump and pipework for water circulation

Aqua-one Aquis 2450 UV-C external canister filter & all pipework

Cabinet & Lid sections for tank

Thermostatic heater

Over 100kg of mature, cured live-rock

Fish:

All 2-years-old and existing very well together as a community

Pacific Sailfin Tang

Regal Tang

Brown Tang

Valentini Puffer

Dottyback Boxfish

Convict Blenny (not pictured - he lives in/under the rocks)

Scooter Blenny

Sunburst Blenny

Longnose Hawkfish

Common Clownfish

Humbug Damsel

Bicolour Damsel - Dark Blue

Bicolour Damsel - Light Blue

Green Damsel

Blue Damsel

Other Livestock:

Mature Brittlestar starfish

4 x bubble-tip anemonies

Aiptasia & berghia nudibranch

Torch coral

Tree coral

Toadstool coral

Finger coral

Pussey coral

Xenia coral

Wavy Brain Coral

2 red sponges

1 small blue sponge

Numerous zoas

Numerous Mushrooms

2 x sun corals

Small hammerhead coral

Note: the tank lights and two impellers seen at either side of the tank are not included in the sale. I'm saving those for when we start-up a new tank after renovations are completed.

We have spent over £3000 building this tank up over the last 2 years, but I recognise that this is not its '2nd-hand' value. You will however be getting a bargain!

The entire system can be dis-assembled, the biggest parts are the tank and the cabinet, although the cabinet could be taken apart I suppose. To transport the mature water I would recommend using 8 brand new dustbins with the lids taped-down. Thats how I got it here. I do have some smaller 25 litre buckets with lids that you can use to transport the livestock. I can also help with lifting the tank in to your vehicle. We needed 4 men to get it out of the car and into our lounge.

Czytam to forum bardzo uważnie ale jeszcze nie spotkałem się z taką przeprowadzka :) wiec dla tego pytam . Mam nadzieję że pojawi się ktoś kto może pomoże. Jakie kolwiek pytania sugestie mile widziane czy 2 wave makery 1x 6000 i 1x 5000 będzie wystarczające na taki tank czy może dokupić albo zamienić na mocniejsze myślałem na 1x12000 i 1x6000

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Start : 7/7/2012

288L [120x40x60] + sump 107L [92x30x39]

Oświetlenie - Arcadia series 3 HQI 150W x 2 + acti 54W x 2

Odpieniacz - Deltec TS1250

Obieg - Ocean runner OR 3500

Cyrkulacja - made in china SunSun 5000L/h i 6000L/h

Moje Akwarium 280L

Szukam osoby zamieszkałe w okolicach Nottingham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w grudni kupilem 800l,z tym ze mialem okolo 65km :smoke:

zeby ci odpowiedziec konkretnie co masz zrobic,to napisz czym masz to zamiar przewiesc i ile

osob bedzie ci pomagalo,

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę to zrobić na dwa samochody Van i moja galaxy powinna wystarczy w większym woda i reszta sprzętu w moim tylko Tank i może coś jeszcze jak wejdzie Mam zamiar zrobić to na 1 kurs , jeżeli chodzi o ludzi ja kierowca i gość który mi to sprzeda on pomoże mi tylko u siebie w domu . U mnie w domu żona i ja no kierowca Vana pomoże mi tylko to z ciągnąć i może wnieść Tanka na górę :)

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Start : 7/7/2012

288L [120x40x60] + sump 107L [92x30x39]

Oświetlenie - Arcadia series 3 HQI 150W x 2 + acti 54W x 2

Odpieniacz - Deltec TS1250

Obieg - Ocean runner OR 3500

Cyrkulacja - made in china SunSun 5000L/h i 6000L/h

Moje Akwarium 280L

Szukam osoby zamieszkałe w okolicach Nottingham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja to slabo widze :no

musisz miec kogos kto ci pomoze po przyjezdzie a nie tylko kierowca ci moze pomoze wniesc.

Jak bedziesz pakowac korale to nie zaloj workow 2 a 3 worki korale maja ostre konce wiec szybko mozna zrobic dziury w workach

jak bedziesz sie zabieral za pakowanie to najpierw sprzet z grobsz do samochodu

potem korale i w trakcie czesc skaly

ryby na koncu zeby za bardzo wody nie zmoncic

jak ma piasek to w kibel,nowy bedzie tanszy niz plokanie dziesiatki razy starego

nastepnie kop plastikowe pojemniki z pokrywkami,sa takie z dwoma zawiasami bardzo dobrze sie zamukaja na spakowanie korali i ryb.

akwarium i sumpa jak bedziecie pakowac do samochody na podloge dobrze miec styropian na spodzie zeby potem nie okazalo sie ze po przyjezdzie do domu dno peklo,jak sie trafi jakis kamien 2cm bedzie gut

na koniec po rozpakowaniu calego zlomu :thumbup: nie zapomnij na chwile przysiasc :coffee:

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec na skałę i korale planuje użyć pojemniki po soli pewnie bo gość mi powiedział że ma jakieś wiaderka w domu także sadzę ze worki nie będą potrzebne. Oczywiście pod akwarium mam zamiar dać coś miękkiego i na około zęby go nie uszkodzić. Więc mówisz zęby nie brać starego piachu z Tanka tylko kupić nowy ? Przy takich wymiarach jak myślisz ile by go trzeba ?i przy tej obsadzie co jest . Myślałem nad tym zęby nie brać całej wody od niego te 500 litrów tylko na przykład połowę i resztę nowej co o tym myślisz ?


Start : 7/7/2012

288L [120x40x60] + sump 107L [92x30x39]

Oświetlenie - Arcadia series 3 HQI 150W x 2 + acti 54W x 2

Odpieniacz - Deltec TS1250

Obieg - Ocean runner OR 3500

Cyrkulacja - made in china SunSun 5000L/h i 6000L/h

Moje Akwarium 280L

Szukam osoby zamieszkałe w okolicach Nottingham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedziasz mial czasu Na wszystko,jak ruszysz skale z dna to zobaczysz ile jest syfu w piasku,worki bedą potrzebne do pakowania ryb osobno i korali,w pojemniki lepiej żebyś się sam zaopatrzyl,bo będziesz potem płakał jak się okaże ze gościu ma dwa wiadra po soli i w dodatku bez dekli,nie rób tego na partyzanta,Znając życie to się okaże na miejscu ze gość nie ma nic,wodę oczywiście biez jak najwiecej ile ci się uda,beczki na skale zalatw od kogoś ,chyba masz jakiś morszczakow w okolicy

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mam kogoś w okolicy mieszkam w nottingham jeżeli chodzi o beczki to mam 5x110 litrow do tego myśle dokupić 2x25litrow do transportu wody z parteru na piętro . Natomiast zastanawiam sie nad ilością piasku kora owego albo life sand czy 25 kg nie bedzie za mało na te akwarium . Co do worków na ryby to mam sporo nowych z pracy ale zastanawiam sie czy nie kupić w zoologicznym specjalne do transportu . Martwi mnie spadek temperatury wody to zle wpłynie na korale i ryby. A przecież jak dam nowy piach to będę musiał jeszcze chwile odczekać za nim to wszystko wpuszcze


Start : 7/7/2012

288L [120x40x60] + sump 107L [92x30x39]

Oświetlenie - Arcadia series 3 HQI 150W x 2 + acti 54W x 2

Odpieniacz - Deltec TS1250

Obieg - Ocean runner OR 3500

Cyrkulacja - made in china SunSun 5000L/h i 6000L/h

Moje Akwarium 280L

Szukam osoby zamieszkałe w okolicach Nottingham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wez gleboki oddech, bo czeka cie mega stres. Ja sie raz przeprowadzalem ze zbiornikiem i ja juz podziekuje za takie atrakcje.

Jak ci vitek napisal, piasek out, moj trzyletni piach mial mega syf w sobie. Ja wciaz nie mam piasku, choc minely juz 3.5 miesiaca, zawsze zdazysz go sobie stopniowo ladowac, nic nie rob na wariata. Akwa trzyma sie dobrze bez piachu, to ze wyglada inaczej to inna sprawa, ale wszystko zyje jak zylo.

Dalej zawsze musisz miec extra worki ze soba, extra wiadra ze soba (skala w binach/wiadrach jednak wypchnie "troche" wody zebys mial wszystko w czym przewiezc). Ja po prostu kupilem extra wiadra, musisz sie po prostu liczyc z dodatkowymi wydatkami.

Dalej mega wazna rzecz, miej sporo extra wody w domu czekajacej na przyjazd, ja musialem dzwonic po znajomych (w nowej chacie nie mialem jeszcze zainstalowanego RO/Di). Przygotuj sobie solanke i przygotuj sobie wode bez soli, nie wiesz jak i czy zmieni ci sie zasolenie w trakcie przeprowadzki.

Zalatw sobie jakas pomoc, sasiad, kolega, zaplac komus z lokalnego sklepu akwarystycznego, we dwojke z kolega, plus zona do pomocy to troche malo. Przynajmniej miej juz kogos czekajacego do pomocy u ciebie w domu, zeby to jak najszybciej wtargac na gore, im szybciej to zrobisz tym lepiej dla zwierzat. Jak wniesiesz wszystko do domu ja bym sprawdzil jak zwierzeta sie czuja, ja musialem je ratowac pakujac je do 2 wiader, extra power head, grzalka by przyprowadzic je do normalnosci, ale u mnie byla duzo nizsza temp niz zapewne bedzie u ciebie (w zaleznosci jak goraco postaraj sie miec w miare chlodno w domu, zeby nie bylo w pokoju plus 30C)

Modl sie o dobra pogode do przeprowadzki.

Zaplanuj sobie to naprawde porzadnie, miej zapasy wody, wiader, workow i przede wszystkim jak to mowil Patrick Swayze (szkoda ze juz niestety nie zyje) w "Wikidajle", expect unexpected :)

Jak masz dalsze pytania wal smialo, ja przenosilem zbiornik kilkadziesiat km, ty masz przed soba duzo dluzsza trase, powodzenia.

ps-masz pare duzych ryb, ja bym ich nie ladowal do tego samego wiadra, zeby ci nie wyssaly calego tlenu, generalnie tu musialby sie odezwac ktos kto sprzedaje ryby czy te 160 km dana ryba w baniaku/workach z sama woda da rade wytrzymac. Czy trzeba ladowac sprezone powietrze tak jak to sie robi w sklepach wysylkowych (zapytaj seba chocby na privie, pewnie ci nie odmowi wskazowek).


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miał chłop co robić to se kupił akwarium :) aż mnie boli na myśl co mnie czeka jak ostatnio zobaczyłem ile mi się robiła woda RO ( połowa wiaderka) to pozostawię to bez komentarza :/ a co z testami parametry nie powinny się chyba zmienić podczas przeprowadzki . Jeżeli chodzi o piach to ja myślę żeby go wcześniej wypłukać w RO tak ze jak przyjdzie tank to skała potem ten przepłukany piach i lać wodę po szybie lub po skale . Chol... że ja też sam jak ten palec w tym Nottingham :/ . Ciekawe ile korale mogą wytrzymać przy spadku temp. i braku światła ...... Ci co mogą jeszcze mi pomóc to w ogóle nie mają zielonego pojęcia co i jak robić więc za dużo pomocy z nich nie będzie liczę ze 2 godziny jazdy 2 na podłączenie wszystkiego może 3 a ze to mój pierwszy Marine to podłączenie z zalaniem gdzieś 4 :/ czyli 6 godzin w ekstremalnych warunkach oby wszystko się udało potem jak już wszystko wsadzę do wody użyć jakiegoś antystresa z Tetry czy coś innego może . No i jeszcze jedno pytanie chodzi o oświetlenie jeżeli tak ma 4F czyli jakieś 120 cm muszę kupować oświetlenie na 120 czy mogę kupić np na 90 ? z tego co widziałem u niektórych oświetlenie jest znacznie mniejsze niż akwarium dla tego pytam :)


Start : 7/7/2012

288L [120x40x60] + sump 107L [92x30x39]

Oświetlenie - Arcadia series 3 HQI 150W x 2 + acti 54W x 2

Odpieniacz - Deltec TS1250

Obieg - Ocean runner OR 3500

Cyrkulacja - made in china SunSun 5000L/h i 6000L/h

Moje Akwarium 280L

Szukam osoby zamieszkałe w okolicach Nottingham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj tez ze wyjecie zwierzat u tego goscia zajmie ci troche czasu, plus bezpieczne umiejscowienie skaly i sprzetu, starganie tego do samochodu, to zajmuje troche czasu. A u ciebie chodzi mi glownie zeby ktos pomogl to szybko wniesc i umiejscowic w mieszkaniu. Potem juz dzialaj sam, ja przynajmniej wszystkich przepedzilem, zeby mi nikt nie przeszkadzal, nie zabieral czasu glupimi pytaniami itd. Mialem zreszta goscia z kablowki, wlazi bez pytania do pytania do ktorego nie mial zadnego biznesu wlazic, patrzy na akwa i cos tam gada, zamknalem chamsko drzwi mowiac ze ma cos innego do zrobienia. Sorry ale ryby mi leza na boku ciazko oddychajac, wlasnie wyciagnalem ze skaly zdechnieta magnifice a ten pogawedki sobie urzadza.

Ja juz sie wyleczylem z przenosin akwarium morskiego z zyciem.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewoziłem baniak 260l + sump z warszawy do krakowa.

po pierwsze wcześniej zainstalowałem filtr ro (straty wody będą spore)

po drugie przygotowałem 15 wielkich zamykanych wiader ponad 30l każde dodatkowo dwa wielkie prostokątne kubły 40x40x60 - ledwie wystarczyło.

Musisz pamiętać, że jeśli są korale to do niektórych wiader wejdzie raptem 2 kawałki skały.Jeśli korale są na podstawkach o załatw sobie kawałki styropianu przymocuj gumka podstawkę do styropianu i pływa "głową w dół " mniej się uszkadzają dodatkowo kartony na worki z koralami

ja miałem vw lt 35 i zmieściłem się na styk.

pakowanie ok 6 godzin.

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując :

1. Zbiorniki na wodę czyli w tym przypadku na 500 litrów

2. Pojemniki na skałę

3. Pojemniki na korale

4. Nowy Piasek ( płukać go po zakupie czy nie bo tu są zdania podzielone ......:/)

5. worki na ryby ( tu pytanie jak najlepiej je transportować w tych workach by nie uległy rozerwaniu ? )

Po załadunku i dotarciu do celu

wnieść akwarium , ustawić , zamontować osprzęt ( sump etc) wsadzić skałę wsypać piach zalać wodą ustawić korale podgrzać do temperatury 25-27C ( jestem ciekaw jak długo będzie się grzała ) powoli wprowadzać ryby do akwarium . Jeżeli będzie potrzeba uzupełnić braki wody nową z dodatkiem soli . Zrobić testy ? . Na koniec piwo prysznic i spanko rano sprawdzić co przeżyło a co nie :/ .


Start : 7/7/2012

288L [120x40x60] + sump 107L [92x30x39]

Oświetlenie - Arcadia series 3 HQI 150W x 2 + acti 54W x 2

Odpieniacz - Deltec TS1250

Obieg - Ocean runner OR 3500

Cyrkulacja - made in china SunSun 5000L/h i 6000L/h

Moje Akwarium 280L

Szukam osoby zamieszkałe w okolicach Nottingham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem co cie opetalo z tym piaskiem,piasek zasypiesz nawet po tygodniu i bedzie dobrze,jak kupisz zywy piach to nie plocz go,zabijesz bakterie ktore w nim siedza

jak wniesiesz akwa to wez sie za otwieranie workow zeby dochodzilo powietrze i zostaw w workach.ustaw akwarium,zaladuj skale potem zalej woda,ustaw korale tak zeby byly w zbiorniko,i wposc ryby.woda bedzie miala ta sama temperature wiec nie wywolasz zbyt duzego stresu u ryb,potem grzalka i pompa cyrkulacyjna,na samym koncu wez sie za sumpa,bo sump nie jest wazny zeby go instalowac od razu,tylko zycie i korale,

przygotuj sobie woreczek z weglem przyda sie korale beda zestresowane i napewno cos puszcz do wody

ja jak robilem przeprowadzke w grudniu to na dworze bylo minus 23st

i wszystko przezylo,ty masz na plusie wiec nie bedzie zle

jedyne co mnie martwi to to ze jestes nowicjuszem i jak dobrze doczytalem w twoich wczesniejszych postach to te bedzie twoim pierwsze akwarium

<_<

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz rację jestem nowicjuszem w dziedzinie Marine do tej pory mam tylko tropikalne z których nigdy nie z rezygnuję :). Ale sporo wiadomości zdobyłem dzięki temu forum . Więc teraz potrzeba mi praktyki oraz dalszej kontynuacji powiększania mojej wiedzy teoretycznej :) powinienem sobie dać radę , tylko się nie spieszyć i nie popełnić jakiś głupich błędów .Step by Step nic na Hura! :) zostało mi tylko jeszcze zakupić pojemniki na wodę :) na te 500 litrów waham się pomiędzy karnistami na wodę 25lx 20 a koszami na śmieci z zamykanym deklem na zatrzask 80lx7 kosze tańsze oczywiście wszystko nowe .Napisałem jeszcze raz do tego gościa od którego kupuje i potwierdził że posiada w domu pojemniki na skałę ryby etc no ale chyba jednak wezmę ze sobą coś ekstra tak dla pewności :p .


Start : 7/7/2012

288L [120x40x60] + sump 107L [92x30x39]

Oświetlenie - Arcadia series 3 HQI 150W x 2 + acti 54W x 2

Odpieniacz - Deltec TS1250

Obieg - Ocean runner OR 3500

Cyrkulacja - made in china SunSun 5000L/h i 6000L/h

Moje Akwarium 280L

Szukam osoby zamieszkałe w okolicach Nottingham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci vitek napisal, po co sie stresujesz tym piaskiem? To tylko kolejny klopot w momencie jak bedziesz mial inne problemy na glowie. Ja swoje ryby przewozilem w trzech roznych wiadrach, mialem rozpisane ktora ryba idzie gdzie (nie chcialem 2 pokolocy-zoltka i purple'a miec w tym samym wiadrze). W wiadrze mialem tez wielki kawal skaly z wielka montipora, nie moglo sie to poruszyc by przygniesc ktoras z ryb, balem sie ze w worku beda mialy za malo tlenu (dlatego pisalem bys spytal kogos kto wysyla ryby jak to jest z tym natlenieniem wody na dluzszy transport).

Aha ryby wyciagalem z akwarium tuz przed demontazem, najpierw wieksza czesc wody, skala, korale, bezkregowce itd, tak by ryby jak najduzej byly w zbiorniku.

Aha widze piszesz najpierw o koralach przed rybami, ja robilem na odwrot, jak najszybciej ryby do baniaka, potem sobie ustawilem byle jak korale na skale, badz na podlozu i bawilem sie w ustawienie przez kolejne dni (chyba ze korale byly juz "przyspawane" do skaly, wtedy nie mialem innego wyjscia jak pakowac caly kawal skaly i z bani, byle glowa do swiatla). Aha swiatlo odpalilem po 24h od zamontowania wszystkiego, i tak zaraz po wpuszczeniu ryby poszly zestresowane w skaly.


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.......nie mialch chlop co robic to sobie kupil akwarium :thumbsup:

Z doswiadczenia wiem ze takie manewry to nie jest kwestia kilku godzin i czesto przeciaga sie do rana, zapomnij wiec o pojsciu spac. Po drugie pospiech jest najgorszy i najczesciej jest on przyczyna zgonow podczas przeprowadzek. Jezeli obecna pogoda sie nie zmieni to nie powinno byc problemow. Nie czytalem doglebnie tego co koledzy napisali powyzej bo tam duzo dobrych rad, ale ja bym to zrobil troszeczke inaczej.

Podstawa to duze plastikowe kontenery z deklami latwo dostepne na wyspach. Urzadzasz w nich pobyt tymczasowy dla ryb i korali. Po przyjezdzie do domu wlewasz do nich wode, montujesz grzalki i napowietrzanie, wladasz kilka skalek przekladasz tam rybki. Do osobnych kontenerow korale i swiatlo. Jezeli uda cie sie cos takiego zorganizowac w przeciwleglym rogu pokoju gdzie bedzie stalo akwarium masz z bani. Po tym zabiegu bez pospiechu i bez stresu bierzesz sie za rozladunek samochodow , wnoszenie baniaka i ustawianie systemu. Wszystko na spokojnie z przerwami na kawe fajeczke......z reszta podsylam numer na priv jak masz potrzebe to dzwon.

Jaki zaplanowales odpieniacz? Czy mozesz podeslac linka z aukcji, jaki san akwarium?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Start : 7/7/2012

288L [120x40x60] + sump 107L [92x30x39]

Oświetlenie - Arcadia series 3 HQI 150W x 2 + acti 54W x 2

Odpieniacz - Deltec TS1250

Obieg - Ocean runner OR 3500

Cyrkulacja - made in china SunSun 5000L/h i 6000L/h

Moje Akwarium 280L

Szukam osoby zamieszkałe w okolicach Nottingham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ci poszla przeprowadzka nic nie napisales

czekamy na relacje :welcome:


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.