Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

spox, ale ogólnie polecam ściąganie z fileserve, filesonic, rapida albo innego czegos takiego.


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak? Widzieliście? Ja właśnie skończyłem oglądać i szczerze mówiąc zawiodłem się. Jeśli miałbym ocenić naturalność zbiorników pokazywanych i co najważniejsze robionych w tym programie w skali od 0 do 9 to daje im 1 tylko dlatego, że ryby wyglądały ładnie i zdrowo. Używanie gumowych alg, syntetycznych materiałów w barwach moro i "ozdób" z tworzywa sztucznego rodem z aukcji na Allegro moim zdaniem nie jest godne pokazywania. Tylko ja odniosłem takie wrażenie?

no i tutaj niestety muszę się z Tobą zgodzić wszystko sztuczne prócz ryb oczywiście widać że modne tam są akwaria typu fish-only choć same zbiorniki akrylowe są fajne :)

akwarium z starego samochodu było super

u tych co dom był wart milion fajne akwarium ale ja bym z tego rafę zrobił oj widzę w tym akwarium duży potencjał a jaka rafa by była <marzyciel>

a i taka mała anegdota :D

czytając tutaj forum jak i kilka książek zawsze była przestroga "jak nie musisz nie pchaj łap do zbiornika" w akwarium w kasynie nabrało to nowego znaczenia :) jak nie musisz to ... poślij :D sami sobie wypełnijcie brakujące słowo :D


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na razie słabo, zobaczymy co w następnym odcinku


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

szału nie było plastik(korale) to mnie nie interesuje

choć konstrukcja akwa wielo pozimowego ciekawa

tylko wlali wodę i od razu ryby wpuścili a gdzie jakaś skałka korale też plastik :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok chyba nie dam już kolejnej szansy temu serialowi. Właśnie zobaczyłem kolejny odcinek i niestety powtórka z rozrywki. Dokładnie to samo co w pilotowym. Wieśniackie ozdoby z tworzywa sztucznego, które nawet w najmniejszym stopniu nie odzwierciedlają naturalnych warunków do życia tych zwierząt są po prostu na poziomie wycieraczki. I tak jak w pilocie, po raz kolejny podobały mi się jedynie ryby, które pomimo gównianych zbiorników, w których muszą pływać, jakimś cudem wyglądają zdrowo i ładnie. Chociaż kto wie, być może w następnym odcinku ryby również będą gumowe. Moim skromnym zdaniem "Tanked" to porażka. O wiele chętniej oglądałbym LAFishGuy w wersji Animal Planet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok chyba nie dam już kolejnej szansy temu serialowi. Właśnie zobaczyłem kolejny odcinek i niestety powtórka z rozrywki. Dokładnie to samo co w pilotowym. Wieśniackie ozdoby z tworzywa sztucznego, które nawet w najmniejszym stopniu nie odzwierciedlają naturalnych warunków do życia tych zwierząt są po prostu na poziomie wycieraczki. I tak jak w pilocie, po raz kolejny podobały mi się jedynie ryby, które pomimo gównianych zbiorników, w których muszą pływać, jakimś cudem wyglądają zdrowo i ładnie. Chociaż kto wie, być może w następnym odcinku ryby również będą gumowe. Moim skromnym zdaniem "Tanked" to porażka. O wiele chętniej oglądałbym LAFishGuy w wersji Animal Planet.

no ale powiedzmy sobie szczerze że LAfishguy wie co robi :) niektóre odcinki ma bardzo ciekawie i jakby miał program w TV miałby bardzo dużą oglądalność :)

PS a skąd ściągałeś kolejny odcinek??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale powiedzmy sobie szczerze że LAfishguy wie co robi :) niektóre odcinki ma bardzo ciekawie i jakby miał program w TV miałby bardzo dużą oglądalność :)

PS a skąd ściągałeś kolejny odcinek??

Dlatego też powiedziałem, iż gdyby jakaś spora telewizja zajęła się produkcją LAFishGuy to program nabrałby sporego rozmachu i na pewno oglądałbym go bardzo chętnie. A co do Twojego pytania to proponuję poszukać Tanked Season 1 Episode 2 i odcinek powinien mieć tytuł "Swimming with the Sharks", gdyż to co oglądaliśmy to odcinek pilotowy wyemitowany dużo wcześniej, w piątek jako premierowy został wyemitowany "Swimming with the Sharks". Kolejny odcinek w następny piątek. Ale ja już chyba sobie podaruję:p

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oglądał ktoś 3 odcinek?? bo właśnie zobaczyłem i doszedłem do wniosku że oni traktują akwarium morskie na równym poziomie co słodkie czyli założyć zalać włożyć rybki i to wszystko do tego wszystko sztuczne prócz ryb jak na razie :)

fajne akwaria z akrylu nie powiem ale brak skały, dojrzewania plag egipskich i w ogóle korali tych kolorów ale widać że tam jednak są popularne akwaria fish-only ale może jeszcze pokażą jak robią jakąś rafę :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.fileserve.com/file/6XBMSWt/tanked.s01e04.be.cool.hdtv.xvid-crimson.avi

jeśli ktoś chce zobaczyć nowy odcinek

no i mój komentarz :)

powiem tak zbiornik w kościele 58000 galonów super :) rybki zajefajne a do tego te ukwiały i korale normalnie kolory super :) szkoda tylko że wsio z plastiku pewnie jeszcze rybki dojadą za niedługo

ale hit sezonu to wpuścić ryby z tanganiki do zbiornika ze sztuczną rafą koralową to już przesadza :)

a miałem cichą nadzieję, że coś żywego dziś będzie prócz ryb

no cóż u nas widać ambitniejsi ludzie bo jednak założyć rafę i ką utrzymać to jest sztuka a sztuką nie jest mieć tylko rybki z plastikiem :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie czy wy nie możecie zrozumieć, że tam głównie chodzi o kasę, gdybym ja miał taką firmę i klientów na zbiorniki z plastikowym badziewiem i kasował ich za obsługę tych baniaków, która jest o wiele wiele prostsza niż z żywymi koralami to poco w ogóle proponować klientom coś, co nam może przysporzyć kłopotów a tym bogaczom to i tak obojętne czy to plastik czy żywy towar to jest po prostu kolejny fajny mebel w ich domu i może ewentualnie skuszą się na karmienie ryb, ale raczej wolą komuś za to zapłacić i mogą się pochwalić swoim znajomym, że mają fajne durze akwarium z kolorowymi rybkami i na tym kończy się ich wiedza, a właścicielom tej firmy wcale się nie dziwię, że sprzedają ten plastikowy badziew, jest klient jest kasa i tyle a w domu mają pewnie wypasione zbiorniki pełne życia za grubą kasę, którą zarobili na plastikowych akroporach, więc podarujcie sobie już te komentarze w każdym poście można przeczytać, jaki to badziew w US sprzedają, dajcie już spokój po prostu taki program, ja z chęcią oglądam każdy odcinek, chociaż nigdy w życiu nie włożyłbym plastikowego korala do mojego zbiornika.

Bez obrazy, pozdrawiam Jodła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sztuczne jak cale Vegas, gra "aktorow" to juz w ogole zenada.

Generalnie ciekawe pomysly na zbiorniki (samochod, szafa grajaca itd), zbiorniki przerybione, niespecjalnie kompatybilne ze soba ryby, ciekawe jak te akwaria wygladaja po paru miesiacach.

Zbiorniki kwarantannowe u tych bogaczy za 30tys zielonych???

Aha i mega akwarium w kosciele, galy mi wyszly na wierzch. Biolog morski caly czas czuwajacy nad zbiornikiem, kto sponsoruje ten kosciol?


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie czy wy nie możecie zrozumieć, że tam głównie chodzi o kasę, gdybym ja miał taką firmę i klientów na zbiorniki z plastikowym badziewiem i kasował ich za obsługę tych baniaków, która jest o wiele wiele prostsza niż z żywymi koralami to poco w ogóle proponować klientom coś, co nam może przysporzyć kłopotów a tym bogaczom to i tak obojętne czy to plastik czy żywy towar to jest po prostu kolejny fajny mebel w ich domu i może ewentualnie skuszą się na karmienie ryb, ale raczej wolą komuś za to zapłacić i mogą się pochwalić swoim znajomym, że mają fajne durze akwarium z kolorowymi rybkami i na tym kończy się ich wiedza, a właścicielom tej firmy wcale się nie dziwię, że sprzedają ten plastikowy badziew, jest klient jest kasa i tyle a w domu mają pewnie wypasione zbiorniki pełne życia za grubą kasę, którą zarobili na plastikowych akroporach, więc podarujcie sobie już te komentarze w każdym poście można przeczytać, jaki to badziew w US sprzedają, dajcie już spokój po prostu taki program, ja z chęcią oglądam każdy odcinek, chociaż nigdy w życiu nie włożyłbym plastikowego korala do mojego zbiornika.Bez obrazy, pozdrawiam Jodła

Dokladnie,patrząc na potencjał firmy i całe zaplecze postawienie dla nich mega żywej rafy to na pewno bułka z masłem.

Jednak rynek jest taki a nie inny.Tak więc czym tu sie tak cisnieniować że lipa że badziew,ja bym sobie życzył żeby u nas powstawały takie "badziewia"jak chociaz ten w kościele :unworthy:


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tym serialu już wiem czemu w Ameryce akwaria typu fish-only są tak popularne bo są one tak samo poste jak słodkowodne kilka korali z plastiku i wsio zrobione

choć powiem że u nas ktoś na forum takie akwarium zakładał na żywej skale i wyglądało o niebo lepiej niż tam na sztucznym tworzywie :)

a co do akwarium w kościele projekt mega fajny ale jednej za sztuczny w środku gdyby tam była prawdziwa rafa to by było cudo ale pytanie gdzie oni by odpieniacz dali bo jak na razie w żadnym z akwariów nie był instalowany


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos może oglądał wczorajszy odcinek?coś nie mogę znależ w necie:(


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w końcu pokazali akwarium z koralowcami. Tylko mnie zastanawia, ile ono przeżyło. Oni je zakładali jak akwarium z gupikami. Gorgonie, pokolec białobrody, przecież to wymaga sporego doświadczenia. Nie wspominając o karmieniu nie foto.

Chyba, że japońce chcą robić sushi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zrobili akwarium z rafą dodając takie korale że szok

jeden plus dla sklepu w którym korale pochodzą z ich hodowli a nie są sprowadzane w rafy :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sebastek juz także znalazłem.

Fakt zasiedlanie tej"rafy"było ekspresowe :o

Sam sie całay czas zastanawiam jak te ich zbiorniki wyglądaja na przestrzeni miesięcy,jak są serwisowane?i jak czyszczą te sztuczne korale?...hm ciekawe :ice:


Pozdrawiam Sebastian Burkat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sebastek juz także znalazłem.Fakt zasiedlanie tej"rafy"było ekspresowe :o Sam sie całay czas zastanawiam jak te ich zbiorniki wyglądaja na przestrzeni miesięcy,jak są serwisowane?i jak czyszczą te sztuczne korale?...hm ciekawe :ice:

no i tutaj właśnie o to chodzi :) bogaci płacą takim firmą za całą robotę :)

co do rafy to to było max ekspresowo :D i to jeszcze jakie korale :D


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w LA Fish guy pokazali jak je się czyści : przy pomocy zwykłej miotły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.