Skocz do zawartości
domator1

Kradzież - Zagubienie na wczasach

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym opowiedzieć moją mała anegdotę która przytrafiła mi się na urlopie w Karpaczu.

W końcu nadeszła upragniona sobota .

Spakowaliśmy z żoną walizki i z soboty na niedziele ruszyliśmy w trasę

w godzinach południowych dojechaliśmy do Karpacz

( w trakcie jazdy nic specjalnego sie nie stało )

pierwsze godziny pobytu spędziliśmy głownie na odpoczynku po podróży

i zwiedzaniu pobliskiej okolicy

Nadeszła noc wiec poszliśmy spać.

jak wiadomo na urlopie czas snu jest nieograniczony

i poranne wstawanie jest niewskazane

Nadszedł poniedziałek (16-07-2011)

była bardzo wczesna godzina 8:30

gdy do drzwi zapukał właściciel z szokująca wiadomością:

""""ktoś panu gwizdnął obie tablice rejestracyjne"""""

Człowiek szczęśliwy cieszący się urlopem ni z tego ni z owego dostaje jakby trampkiem w py..........k

powiem ze lepsze było to niż budzik

Choć czasy wojska dawno minęły w pięć minut byłem gotowy do wyjścia

Po oglądnięciu miejsca zdarzenia stwierdziłem ze to prawda

części plastikowe oblamówki tablic rejestracyjnych tył i przód leżały na ziemi

Po chwilowej rozmowie z właścicielem posesji zadzwoniłem na 112

gdzie mnie przekierowali na komisariat policji w Karpaczu

Podczas dokonywania zgłoszenia kradzieży moich tablic usłyszałem w telefonie

ze powinienem zamiast kradzieży zgłosić zagubienie

bardzo mnie to zaskoczyło i zirytowało

bo moim zdaniem jest bardzo duża różnica miedzy kradzieżą a zagubieniem

( można zgubić jedna a nie dwie naraz )

Utrzymałem wersję ze jednak mi skradziono i poprosiłem o podjechanie jakiegokolwiek patrolu na wskazany adres

aby dokonali zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz pobrania jakichkolwiek odcisków palców

Policja odmówiła przyjazdy na miejsce i kazała mi się samemu zgłosić na komendę

i znowu mnie to zirytowało

Wróciłem do pokoju wziąłem w ręce aparat fotograficzny po czym udałem się przed auto gdzie sam zrobiłem kilka fotek

miejsca zdarzenia które zamierzałem pokazać policji jako dowód po czym wsiadłem w samochód i pojechałem na komendę

Oczywiście jak to na komisariacie bywa musiałem odczekać swoje

wreszcie zostałem zaproszony do pokoju gdzie od razu mi zwrócono uwagę

na temat mojej sprzeczki telefonicznej ( kradzież - zagubienie)

Podczas spisywania moich wyjaśnień usłyszałem ze turyści dość kradną paliwo na stacji paliw

a potem zgłaszają kradzież lub zagubienie tablic

prawdę mówiąc za czołem się śmiać

i zirytowałem policjanta:)))

Wtedy dotarło do niego za mówię prawdę

odniosłem wrażenie ze zdjęcia które otrzymał nie były mu na rękę

ale przyjął je jako dowód

Na koniec mojej wizyty w komisariacie poprosiłem o dokument potwierdzający moje zgłoszenie kradzieży tablic

ku mojemu zdziwieniu usłyszałem ze muszę zapłacić za niego śmieszne pieniądze 17 zł

usłyszawszy takiego newsa znów się zaśmiałem

( nie dość ze jestem poszkodowany to muszę płacić)

Zostałem poinformowany ze mogę wyciąć sobie z kartonu prostokąty

wypisać na nich numery moje rejestracyjne i tak nimi jeżdzić do czasu uzyskania nowych tablic

Jeśli ktoś to czyta a zna się na prawie byłbym wdzięczny o komentarz w tej sprawie

PS.

Z tego co wiem w Tarnowie takich opłat się nie pobiera i nie robi się problemu z wydaniem jakichkolwiek druków

Oczywiscie aby zakonczyć moje małe opowiadanie informuje ze postanowiłem z moja zona dalej kontynuować wypoczynek

Pozdrawiam Andrzej


REAKTYWACJA z 120 na 250L 28.04.2010

w przyszłości 170x70x60

250L , 4x39w 2x24w , sump 100L , 29kg LR, 18kg LS , odpieniacz Wave Beast 1200 po przeróbce na ala deltec , Pompa Obiegowa NEW - JET 3000l/h , Cyrkulacja 2 x 5000L/h 1 x 12000L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają.

Dla nich to strata czasu bo sprawcy i tak nie wykryją a

po sezonie sprawa zostanie umorzona...


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pragne powitac kolege w moim rejonie ;) tutejsza policja jeszcze nie raz cie zaskoczy :) a temat znikajacych tablic jest niestety u nas dosc powszechny... samochodow z reszta takze ;)

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo usprawiedliwiać (żeby nie było, że bronię swoich :harhar: ), ale co do przyjazdu na miejsce kradzieży tablic rejestracyjnych to jest to zbędne. Praktycznie zabezpieczenie jakichkolwiek śladów przy TEGO TUPU kradzieży jest bliskie 0 lub zerowe. Nie jest to przestępstwem, a wykroczeniem choć nie umniejsza to zdarzeniu jakie Cię spotkało. Co do wydania potwierdzenia zgłoszenia, hm....u nas jest bezpłatne. Może otrzymałeś jakiś znaczek czy coś....?? Nie wiem. Kradzieże tablic rejestracyjnych to masakra, giną na potęgę choć niektóre osoby "cwanie" zgłaszają kradzież bo zagubiły jedną i myślą, że zgłoszenie kradzieży = wydaniu bezpłatnie tablicy, a tu są w błędzie.

Moja rada, zrób jakiekolwiek tablice rejestracyjne, takie aby były widoczne. Do dowodu rej. włóż potwierdzenie, abyś nie zapomniał i po zatrzymaniu do kontroli okazuj. Nikt nie wlepi Ci mandatu.

Na "usprawiedliwienie niebieskich". W każdej pracy zdarzają się różni ludzie, nie jestem zwolennikiem szufladkowania.

pozdrawiam i życzę udanego urlopu :welcome:

Karpacz.....ach świetnie miejsce na wakacje - choć byłem już tam 5 razy, teraz czas na Zakopane :thumbsup: :thumbsup:


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też kiedyś zaje... tzn ukradli :) ale jedną sztukę, jak wyrobiłem nowe to pojechałem do znajomego i przynitowałem :) tak że nawet jak sprzedawałem furę to nowy właściciel męczył się pół godziny żeby je wyrwać :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy sposób na złodziei :thumbsup: . Sam mam przykręcone i raczej łajzom nie chce się odkręcać :harhar: , a ramki, które są w sprzedaży to wg mnie...... :rant:

pozdro


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Przyjacielu

to cie trafiło

jak wrócisz to się odezwij

Mrówa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Kiedyś oglądałem program na turbo tefałenie :) i mówili ze za takie kartoniki z nr rej grozi sprawa karna - jest to podrobienia tablic :)

Prawda jest taka ze to jeden z miliona absurdów naszego prawa i chęci pomocy rodakowi.

Yh za trzy tyg urlop :/

Pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !! Powiem szczerze, że ten Policjant co Ci powiedział żebyś zrobił sobie tablice rejestracyjną z papieru to KRETYN według mnie :thumbdown: Według przepisów obowiązujących w Polsce , każde tab.rej. bez znaków homologacyjnych to nie są tablice lecz papier - istna CEPELIA

W tym przypadku poruszanie sie na takich tab. skutkuje mandatem karnym w kwocie od 50 do 500 zł. z art. 94 par.2 KW kierowania pojazdem niedopuszczonym do ruchu :unworthy: Nie wiem na jakiej podstawie zawołał 17zł. i nie wiem za co zapłaciłeś - czegoś takiego nie ma w naszym prawie a na pewno PRD, żadne takie karteczki wypisane że tab. zostały skradzione nie dopuszczają do ruchu nawet jakby podbił to sam komendant główny !!! Z autopsji wiem, że jeśli zgłosiłeś kradzież dwóch tab. rej to najlepiej będzie jeśli oddasz dowód rejestracyjny wystawcy i wyrobisz sobie nowe Ja wiem, że to są może koszty, lecz zobaczysz jak zatrzymają Cie w Europie a po sprawdzeniu w bazie okaże się że posiadasz kradzione tab. - gęste tłumaczenie : jak po co dlaczego i takie tam !!

Jeśli będziesz miał jakiekolwiek pytania to proszę na priv. to wytłumaczę !!!

Pozdrawiam rafi (RD)


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przynitowałem swoje więc złodziej pewnie odpuści sobie i weźmie obok.Co do tablic z kartonu to też wydaje mi się śmieszne i nieprawdopodobne by tak można zrobić.Myślę,że zadzwoniłbym drabinkę wyżej od tego gliniarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłać do tego ofermy na posterunku ekipę TVNu, a niech ma chłop swoje pięć minut i się wytłumaczy ze swojego braku wiedzy i wyciągania pieniędzy od poszkodowanych. Wracając do papierowych tablic najlepsze są z tektury, nie rozpadną się tak szybko.

Ave POLICJA


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówię - nieznajomość prawa szkodzi !!! Dziwie się tylko Policjantowi, że jakieś brednie wymyśla ! Jeśli nie jest czegoś pewien powinien się dopytać !! :sleeping: Nie było by problemów :rtfm:

Pozdrawiam rafi (RD)

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w celu sprostowania w dniu w którym zgłaszałem kradzież ni zdążyli wypełnić wszystkich jakiś tam dokumentów

a ja im nie zapłaciłem i nie wiem czy zapłacę chyba ze pokarzą cennik i wystawią fakturę albo paragon

a tymczasem na razie łazimy się po szlakach

pozdrawiam andrzej

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

REAKTYWACJA z 120 na 250L 28.04.2010

w przyszłości 170x70x60

250L , 4x39w 2x24w , sump 100L , 29kg LR, 18kg LS , odpieniacz Wave Beast 1200 po przeróbce na ala deltec , Pompa Obiegowa NEW - JET 3000l/h , Cyrkulacja 2 x 5000L/h 1 x 12000L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafi szkoda tylko że ta nieznajomość prawa szkodzi nie temu panu z za biurka bo to on przede wszystkim ma znać zasady postępowania w każdej sprawie, ale szkodzi petentowi i miej tu zaufanie do policji jak sami nie wiedza co czynią.

domator1 spokojnego wypoczynku bez nerw, a u mnie nieźle grzmi i błyska. Pozdro


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domator1 spokojnego wypoczynku bez nerw, a u mnie nieźle grzmi i błyska. Pozdro

nie wiem czy można to pisać ale leżę sobie w lewej trzymam piwo a prawą klepię w klawiaturę


REAKTYWACJA z 120 na 250L 28.04.2010

w przyszłości 170x70x60

250L , 4x39w 2x24w , sump 100L , 29kg LR, 18kg LS , odpieniacz Wave Beast 1200 po przeróbce na ala deltec , Pompa Obiegowa NEW - JET 3000l/h , Cyrkulacja 2 x 5000L/h 1 x 12000L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeszcze raz udałem się na komisariat w sprawie wypisania potwierdzenia kradzieży i znowu usłyszałem o płatności 17 zł.

Grzecznie poprosiłem o okazanie cennika i wypisani mi rachunku.

Osoba pełniąca dyżur była zaskoczona wiec poprosiła komendanta do dalszej rozmowy ze mną

O dziwo komendant był bardzo miły jak usłyszał ze moją sprawę konsultowałem z tarnowską policją ( i muszę przyznać ze info jakie otrzymałem od was wszystkich także pomogły )

Okazało się ze moje 17 zł trafi do urzędu miasta w Karpaczu na podstawie ustawy cytuję:

KPA artykuł 218 paragraf 1

Ustawa z dnia 16 listopad 2006 opłata skarbowa

dziennik ustaw 225 paragraf 1635 z późniejszymi zmianami

niestety musiałem zapłacić.

i zaświadczenie otrzymałem.

a jeszcze byłbym zapomniał że ze ust pana komendanta usłyszałem ze wszystkie komendy policyjne które tego typu opłat nie pobierają są zacofane ( jakby nie patrzyć pięć lat )

dodatkowo dowiedziałem się ze przebywam w rejonie turystycznym w którym kradzież tablic oraz aut jest nagminna

pozdrawiam szczęśliwy wczasowicz

Andrzej


REAKTYWACJA z 120 na 250L 28.04.2010

w przyszłości 170x70x60

250L , 4x39w 2x24w , sump 100L , 29kg LR, 18kg LS , odpieniacz Wave Beast 1200 po przeróbce na ala deltec , Pompa Obiegowa NEW - JET 3000l/h , Cyrkulacja 2 x 5000L/h 1 x 12000L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

dodatkowo dowiedziałem się ze przebywam w rejonie turystycznym w którym kradzież tablic oraz aut jest nagminna

pozdrawiam szczęśliwy wczasowicz

Andrzej

Kurcze, przykro że Cię to spotkało... zwłaszcza w czasie planowanego wypoczynku. jeszcze kilka takich "wspomnień" z urlopów i założymy temat, gdzie nie jeździć/gdzie uważać, tak ku przestrodze :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to nawet dobry pomysł bo niby każdy jest obcy dla siebie ale łączy nas wspólne hobby :)))))):thumbsup:


REAKTYWACJA z 120 na 250L 28.04.2010

w przyszłości 170x70x60

250L , 4x39w 2x24w , sump 100L , 29kg LR, 18kg LS , odpieniacz Wave Beast 1200 po przeróbce na ala deltec , Pompa Obiegowa NEW - JET 3000l/h , Cyrkulacja 2 x 5000L/h 1 x 12000L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to nawet dobry pomysł bo niby każdy jest obcy dla siebie ale łączy nas wspólne hobby :)))))):thumbsup:

masz rację :thumbsup: ale hasło o "nagminnej kradzieży" tablic w tym rejonie mnie wystraszyło. wielka szkoda, że dowiadujemy sie o tym od Ciebie, po Twoich doświadczeniach. a jeśli jest więcej taki miejsc???

Ha, tablice przyspawać to jedno, ale wiedzieć, gdzie szczególnie się pilnować to "insza inszość" :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeszcze raz udałem się na komisariat w sprawie wypisania potwierdzenia kradzieży i znowu usłyszałem o płatności 17 zł.

Grzecznie poprosiłem o okazanie cennika i wypisani mi rachunku.

Osoba pełniąca dyżur była zaskoczona wiec poprosiła komendanta do dalszej rozmowy ze mną

O dziwo komendant był bardzo miły jak usłyszał ze moją sprawę konsultowałem z tarnowską policją ( i muszę przyznać ze info jakie otrzymałem od was wszystkich także pomogły )

Okazało się ze moje 17 zł trafi do urzędu miasta w Karpaczu na podstawie ustawy cytuję:

KPA artykuł 218 paragraf 1

Ustawa z dnia 16 listopad 2006 opłata skarbowa

dziennik ustaw 225 paragraf 1635 z późniejszymi zmianami

niestety musiałem zapłacić.

i zaświadczenie otrzymałem.

a jeszcze byłbym zapomniał że ze ust pana komendanta usłyszałem ze wszystkie komendy policyjne które tego typu opłat nie pobierają są zacofane ( jakby nie patrzyć pięć lat )

dodatkowo dowiedziałem się ze przebywam w rejonie turystycznym w którym kradzież tablic oraz aut jest nagminna

pozdrawiam szczęśliwy wczasowicz

Andrzej

Powiem tak !!!

Szukają co niektórzy pieniędzy !!!

U mnie tak nie ma !!!! Lecz na resztę musisz uważać, tak jak pisałem na priv !!!

Pozdrawiam rafi (RD)


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukają co niektórzy pieniędzy !!!

powiem ze tez mam takie odczucie a tym bardziej ze jest to rejon turystyczny i jak sami powiedzieli mają dużo takich zgłoszeń

więc i dużo zarobku za wypis dokumentów :rtfm: 17 zł :rtfm: 17zł :rtfm: 17zł :rtfm: 17zł i tak dalej :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

@domator1, musisz robić spację pomiędzy emotkami, by było widać co chcesz pokazać :)

Edytowane przez nika (wyświetl historię edycji)

REAKTYWACJA z 120 na 250L 28.04.2010

w przyszłości 170x70x60

250L , 4x39w 2x24w , sump 100L , 29kg LR, 18kg LS , odpieniacz Wave Beast 1200 po przeróbce na ala deltec , Pompa Obiegowa NEW - JET 3000l/h , Cyrkulacja 2 x 5000L/h 1 x 12000L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesne a jakże miasto Karpacz zarabia na okradanych wczasowiczach w imię przepisów ? Dziękuję nie jadę.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Karpaczu właściciel pensjonatu Królowa Śniegu sprzedał mi zdezelowane auto i mam z tym regionem niemiłe wspomnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema, przykra sprawa, ja ze swojej strony dodam że to bardzo duże utrudnienie gdy "giną" tablice pojazd automatycznie trafia do bazy pojazdów skradzionych i sa potem problemy z ewentualną spredażą, przy tym 17 zł to jakieś śmiechy - lepiej pogadaj tam na komędzie w tej sprawie

pozdro

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

no cóż jest już poniedziałek :thumbsup:

urlop zakończony :wallbash::wallbash::wallbash::wallbash:

powrót z Karpacz aż bardzo przepisowy :devil::police::devil::police:

nowe tablice też już wiszą a nawet dodam ze sam będę miał problem żeby je kiedyś ściągnąć :bump

:waving życzę wszystkim do końca wakacji miłego urlopu :yes :yes :yes

i oczywiście bez dodatkowych przygód :lol::lol::lol:

dziękuję kolegom da pomoc i rady które mi się przydała :czapki z głów:) :czapki z głów:) :czapki z głów:)

pozdrawiam Andrzej


REAKTYWACJA z 120 na 250L 28.04.2010

w przyszłości 170x70x60

250L , 4x39w 2x24w , sump 100L , 29kg LR, 18kg LS , odpieniacz Wave Beast 1200 po przeróbce na ala deltec , Pompa Obiegowa NEW - JET 3000l/h , Cyrkulacja 2 x 5000L/h 1 x 12000L/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.