Skocz do zawartości
KarinaB1

i znowu okrzemki:)

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Ma proble z okrzemkami. Początkowo myślałam, że to cyjano ale objawy to brązowy nalot na piasku i i gdzieniegdzie na skale. Mam nowy RO (3 tygodnie) i całkiem nowe akwa (od 16.06). Świecę narazie 12h świetlówka niebieska i pełne oświetlenie 6h. W środku kilka korali miękkich i 2 błazenki. Czy jest jakiś sposób na pozbycie się okrzemków czy trzeba czekać pozdrawiam karina

czytając o okrzemkach widzę że dużo piszecie o filtrze DI. Co to jest? Ja mam normalny RO (3 komory). Czy to nie wszystko i gdzie taki filtr DI znaleźć?

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

180x63x60+sump,120kgLR,DSB,BK 200,FR509+ROWA,GroTech Tec III NG+EP IV,Reaktor Aqua Care Turbo 2,2x Koralia8 WaveMaker 4,WaveBox,Tunze Osmplator Universal, Powermodule8x80W,Profilux II Light,2x MiniRedDragon 3500,Chłodziarka AM 1500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

di żywica jono-wymienialna inaczej, a ty w standardowym ro masz węgiel wkład sedymentacyjny + membrana osmatyczna czyli mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki kupię di w sobote:) ale mam pytanie czy zrobić wtedy jakąś większą podmianę czy normalnie uzupełniać i podmieniać jak zwykle a okrzemki znikną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie robiłbym dużych podmian bo dojdą kolejne kłopoty :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki także kupuję filtr i na jakieś 2 dni mam po kłopotach potem znając moje szczęście dojdą kolejne:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.