Skocz do zawartości
pio7

Jak złapać ryby?

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni ryby skutecznie omijają moja siatkę i siedzą w skałach,

co by tu zrobić by dały się złapać, jak się do nich dobrać?

Wyjęcia skały nie biorę pod uwagę :D

Ryby są na razie przegładzane.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj włożyć siatke do akwarium i poczekaj aż ryby się z nią oswoją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja zawsze łapię ryby na butelkę. To chyba (moim skromnym zdaniem)najszybszy i najprostszy sposób ;)

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema zależy jakie ryby, do złapania: centropygi musisz baniak osuszyć naprzykład, pterapogony łatwo pociemaku, wargacze się niektóre zakopują więc z piachem itd, itp, na pułapke bym nieliczył długo się czeka a i tak lipa, ja polecam na dwie siatki z żoną i zaganianie + kijek do wyganiania za skał a dotego zestaw obowiąskowy: melisa+nerwosol, nieprzegładzałbym bo osłabiona ryba a dotego stresowana łatwo zejść może i się wylogować

pozdro

p.s. pozdrawiam różowy korektor:)

@UNSU, dziękuję za pozdrowienia... i bierz się do korekty ...

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja patrze gdzie ryby sypiaja. Po zgaszeniu swiatla w ruch idzie latarka rowerowa zakladana na kask. Ryby nie widza czerwonego widma. Siatka , plastikowa rurka do pobudki, cale polowanie nie trwa duzej niz 2 minuty.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sposób z oswajaniem się do siatki nie działa, spróbuje z butelką, może da radę :)

unsu, do złapania jest żółtek i hepatus

w butelce wytnę dziurę i wsypię michę :)


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja łapałem ryby na butelke już kilka ładnych razy :) Żółtek i hepatus tak się już wyćwiczyły, że wpływają i po wyjedzeniu pokarmu wypływają :) Kup 6L butelkę wody (największa jaką mogę kupić w TESCO). Będzie głębsza i pozwoli rybie wpłynąć dalej/głębiej, co da Ci więcej czasu na reakcję ;) Najlepiej przystaw siatkę po wpłynieciu ryby do środka przed wylotem, bo przy wyciąganiu butelki może zdążyć wypłynąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem pod ręką żywca 1,5l, nasypałem jedzenia i czekam :D


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być ciężko, chyba że te pokolce są młode i małych rozmiarów ;) Tak czy inaczej, życzę powodzenia :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe nie są ale wpływają w takie zakamarki że bez problemu dadzą radę

Ja łapałem ryby na butelke już kilka ładnych razy :) Żółtek i hepatus tak się już wyćwiczyły, że wpływają i po wyjedzeniu pokarmu wypływają :) Kup 6L butelkę wody (największa jaką mogę kupić w TESCO). Będzie głębsza i pozwoli rybie wpłynąć dalej/głębiej, co da Ci więcej czasu na reakcję ;) Najlepiej przystaw siatkę po wpłynieciu ryby do środka przed wylotem, bo przy wyciąganiu butelki może zdążyć wypłynąć :)

moje 1,5l nie zainteresowały rybek pomimo nafaszerowania jedzeniem,

jakiej wielkości, kształtu i w którym miejscu zrobić ten otwór w dużej, 5-6l butelce?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obetnij butelkę np. 1cm poniżej miejsca, w którym osiąga największą średnicę, idąc od szyjki w dół. Obciętą część obróć i wsadź do środka butelki, mocując obie części do siebie (np. zszyj je dratwą w kilku miejscach). Jeżeli oryginalny otwór wylotowy jest za mały, aby umożliwić rybom wpłynięcie do środka, obetnij szyjkę w takim miejscu, aby obrana średnica to umożliwiła. Mam nadzieję, że jasno to opisałem :) Na szybkiego znalazłem ten link :)

Nie zapomnij o zrobieniu kilku otworów w dnie butelki np nożem.

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja włożyłem do zbiornika siatkę około 50x50cm, do której boków przymocowałem dwa plastikowe pręty, jeden dosunąłem do rogu zbiornika tak żeby ryby nie miały jak się przedostać siatka została naciągnięta a drugi koniec odsunięty na 10cm od szyby tak pozostawiłem po kilku godzinach ryby już spokojnie wpływały bez strachu pomiędzy siatkę a szybę wystarczyło tylko drugi koniec dosunąć do szyby i mogłem wyciągać, którą rybę mi się podobało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny patent, siatka podbierakowa czy o rzadszych oczkach?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać delikatnie mówiąc wycięta na sąsiadującej budowie z rusztowania, jest to siatka, którą zabezpiecza się rusztowania żeby nic budowlańcom nie spadało na chodnik. Siatka jest bardzo gęsta i z podobnego materiału jak siatki, w które są pakowane owoce w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Można też odwrócić akwarium do góry nogami to cholery wypadną.

Nie karm, jutro wsadź siatkę do baniaka, posyp żarcia i łap szybko :)

Albo w jedną łapę pleksa, w drugą siatka i odgradzaj drogę ucieczki pleksą i staraj się łapać siatką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pułapka z butelki 6l jak na razie najlepsza, żółtek w nią wpływa, teraz tylko poczekam aż zacznie hepatus i poćwiczę wyławianie.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łap, łap :) żeby jutro miał co odebrać :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej już go wyłowić i wrzucić do sumpa? ;) Hepatus też zacznie tam wpływać na 100%. To tylko kwestia czasu :) Nie daj im tam wpływać i wypływać, bo się przyzwyczają i nie zdążysz później wyjąć butelki, bądź zasłonić wlotu siatką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro powalczę, tzn dzisiaj


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj tematu o lowieniu ryb na haczyk bezzadziorowy. Udalo sie nam udowodnic wyzszosc kilkusekundowego strachu zwiazanego z haczykiem nad kilkugodzinnym stesem wywolanym ganianiem z siatka :) butelka i inne wynalazki sprawdzaja sie przy lapaniu pustelnikow i malych rybek. Przy wiekszych rybach, a zwlaszcza pokolcach, najlepsze sa proste rozwiazania.


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butelka sprawdziła się jeżeli chodzi o żółtka, o haczyku bez zadziorowym tez myślałem, lecz tu istnieje ryzyko że ryba połknie głęboko :thumbdown: , i co wtedy?


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodi nie będę się kłócił na temat skuteczność butelki ;) Zaproponowałem ten sposób, ponieważ u mnie sprawdza się za każdym razem. Łapałem na nią różne ryby w tym niedawno dorosłego Ctenochaetus truncatus, który trafił ode mnie do kolegi Gotterdammung'a :) Myślę, że każdy ma swoją metodę. Butelka spisywała się i spisuje u mnie najlepiej :)

Pozdrawiam,

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze Święty, obydwie rybki złapane, butelka jest super!! :D


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.