Skocz do zawartości
bleq

185l - skrzydlica ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niebawem przeskakuje na wieksze akwa - 185 l . Mam pytanko czy mniejsze gatunki skrzydlic takie jak Dendrochirus brachypterus, czy Pterois radiata beda sie dobrze czuly w akim akwa .

Na reflex'ie jest podane ze rosna do ok 20 cm max. mysle ze jesli kupie jak najmnniejszego osobnika to nie urosnie nawet do 15 w takim akwa....

I jeszcze pytanko czy taki maly osobnik bedzie atakowal np blazny, krewetki ????

Wiem ze jesli wprowadzi sie do zasiedlonego juz akwa malutkiego osobnika to nie powinien juz tknac reszty nawet jak urosnie,

jednak pospolite " je wszystko co zmiesci sie do pyska" troche mnie martwi.

Mysle o skrzydlicy z racji ze jest to malo ruchliwa ryba.

Akwa bedzie nietypowe, bo o podstawie 50x50 wys 80 stad nie chcialbym np upiekszac go meczacymi sie pokolcami...

pozdrawiam

Edytowane przez bleq
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli wprowadzisz ją jako ostatnią i będziesz systematycznie dokarmiał, to jest pewne prawdopodobieństwo, że błazny przeżyją...

jest dokładnie takie samo prawdopodobieństwo, że którejś nocy zje pozostałą obsadę...

kilka osób na forum trzymało skrzydlice, poszukaj tematów i ich doświadczeń.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem fajnie jest jak skrzydlica jest sama,nie narobi szkod a nawet jak urosnie wieksza to taki baniak nie powinien jej przeszkadzac poniewaz jest ryba malo ruchliwa,sam myslalem o skrzydlicy ale sobie odpuscilem ,moze w drugim baniaczku jakas mala sobie kiedys kupie ale na bank bedzie sama,pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do skrzydlicy to jest to moja ulubiona ryba ,niestety 3 tyg temu moja zdechla zjadla krewetke czyszczaca no i stanela jej w pzelykunie byla w stanie jej wypluc a ja jej nie moglem wyciagnac bo mimo ze wolna ryba to niestety jadowita .cos o tym wiem bo 2 lata temu dorosla skrzydlica poczestowala mnie swoim jadem ,oj bolalo bolalo przez jakies 17 godzin i nawed goraca woda nie pomagala.ale wracajac do tematu nie powinienes miec problemow z reszta obsady jak bedzie to ostatnia ryba jaka wpuscisz do baniaka,a co do wymiarow to mi w 160l osiagnela maksymalny wymiar jak znajde jakies zdjecia to ci wkleje ,pozdro

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

185L to kategorycznie za malo jak na skrzydlice, nawet na te najmniejsza.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.